www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: igas (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:11

Zdravím pánové.
S pár z Vás jsem během minulého týdne debatoval o těch xenonech. Mnozí jste mě od toho odrazovali, naopad další mě utvrzovali v názoru, že je to paráda.
A pravdu měli ti druzí. Je to nesrovnatelně lepší. Nechal jsem si tam dát výbojky 6000°K, nechtěl jsem nějaké frajerské modré světlo, ale aby to prostě jen líp svítilo.
Ty halogeny předtím byli fakt ubohé. Byl jsem rád, že vůbec přečtu značky a že vidím pár metrů před sebe. Teď v pohodě vidím celou cestu a ne jenom svůj pruh.
Ze začátku si musí člověk zvyknout na bílé světlo (je to jak kdyby předemnou někdo svítil zářivkou) smiling smiley) , ale přizpůsobil jsem se rychle a po pár kilometrech už mi to tak nepřišlo.
Jel jsem už i za deště a paráda.
Bohužel jsem neměl po ruce žádný pořádný foťák, takže je to focený jenom 3Mpix z mobilu, ale pro srovnání a viditelný rozdíl i na tak mizerné fotce to úplně stačí.
Dám sem fotky a můžete ten rozdíl porovnat sami.
Já zatím rozhodně nelituju smiling smiley)
Igásek

Nejde připojit více jak 3 soubory, tak nejprv nahraju soubory s halogenama a pak jeste pridam xenony.

Přílohy: halogen auto.jpg (374KB)   halogen dalkove.jpg (258.7KB)   halogen tlumene.jpg (252.3KB)  
Re: Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: igas (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:13

tak ještě ty xenony...smiling smiley
jen ještě dodám, že to bylo focené cca ve stejnou dobu a na stejném místě smiling smiley a pršelo oba dva dny...

Přílohy: xenon auto.jpg (363KB)   xenon (halogen) dalkove.jpg (278KB)   xenono tlumene.jpg (267KB)  
Re: Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:39

Tak hlavne ze vsechno dobre dopadlo smiling smiley

Re: Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 09:25

A cena?

Re: Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 09:35

No tak fakt je vidět, že je to krok k lepšímu. thumbs down Teď jde o to, jestli se tím potvrzuje třeba i zkušenost jiných, že dodělávané xenony svítí dokonce lépe než tovární. confused smiley

Každopádně je dobře, že se vše zadařilo a že jsi spokojený smoking smiley

Re: Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 09:41

Cena čeho?
Xenony stojí cca 2500Kč
nové světla s čočkou 4500Kč (půvoní a parabolou oslňují a rozkládají světlo)
odstřiky světel vrakoviště cca 1000Kč (dle vyhlášky)
a nakonec automatický sklon světel cca 4500Kč (dle vyhlášky)
[www.astra-g.cz]

A nebo to udělat jak prase vykašlat se na vyhlášku a oslňovat protijedoucí řidiče, pak je to jen za ty 2500Kč za xenony! angry smiley

Doufám ale, že přestavba probíhala tímto způsobem a my všichni budeme rádi, když tě potkáme na silnici a neoslníš nás. tak budou spokojené obě strany. thumbs downsmileys with beer

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (18.03.2009 09:44)

Re: Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: igas (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 10:14

To Gizmo_CZ

no tak světla s čočkou mám, takže světlo svítí jak má a neoslňuje.
Automatický sklon světel nemám, ale mám je stažené dolů, takže ikdyž se auto zatíží nesvítí to nahoru. Btw, zatím na mě nikdo neblikal a doufám že blikat nebude.



Jinak to vyšlo na 2000Kč i s prací...

Re: Xenony vs. original halogeny (Vectra C)
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 10:46

supr já jen co vše je potřeba pro hladký průběh přes STK. thumbs downthumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    ******    **    **  **    **        ** 
 **     **  **    **   ***   **  **   **         ** 
 **     **  **         ****  **  **  **          ** 
 ********   **   ****  ** ** **  *****           ** 
 **     **  **    **   **  ****  **  **    **    ** 
 **     **  **    **   **   ***  **   **   **    ** 
 ********    ******    **    **  **    **   ******  
Powered by Phorum.