www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Srážka se srnou
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 21:47

Zdravím Opláci! Můj dotaz bude sice asi hloupý, protože bez toho aniž by jste to viděli mi nejspíš neporadíte, ale říkám si, co kdyby náhodou někdo měl podobnou zkušenost... Potkala mě nemilá věc, vběhla mi do cesty srna. I když jsem jel pomalu a okamžitě začal brzdit, srážce jsem se nevyhnul. Odneslo to levé přední světlo a maska. Lehce byl promáčkuté čelo u levého světla, ale to jsem vyrovnal.Nešla mi právě otevřít kapota a potom, co jsem to čelo rukou porovnal, tak už se mi jí podařilo otevřít. Můj dotaz se týká právě kapoty.. Nejde mi totiž do hlavy to, že neodskočí jako předtím, ale po zatažení za páku otvírání kapoty se jen lehce nadzvedne.. Navíc jak je na fotkách poznat, levá strana kapoty jde nahoru nad úroveň blatníku. To mi šla i předtím,ale jen nepatrně,teď je to znát daleko víc. Napadlo mě, jestli to čelo nebude zkroucené, ale když jsem se na to díval, tak kapota neleží na těch gumových dorazech, které jsou zespod kapoty, ale drží jen na tom trnu s pružinou..Není možné že je právě ten ohnutý?A čím by mohlo být, že kapota neodskakuje? Nestalo se vám někomu něco podobného? Jak říkám, moje dotazy jsou asi uhozené, ale radši se zeptám, abych věděl na co se zkusit zaměřit, než abych dvě hodiny přemýšlel a nic nevymyslelsmiling smiley Díky všem za rady a připomínky!

Jinak je to Astra z r.93

P.S.: přidal bych sem i foto,ale když já už nevím jaksmiling smiley a radu jak na to jsem nikde nenašelsmiling smiley

Re: Srážka se srnou
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 22:50

Viz příloha.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Přílohy: Pripojit soubor.JPG (14.9KB)  
Re: Srážka se srnou
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 11:14

No bohužel i já mám zkušenost 3 druhu se srnou a to minulou zimu kdy v cca 40Km/h jsem jednu "potkal" na silnici pravou přední stranou. Bohužel mě to odnesly obě světla, nárazník, pravá strana blatníku vyboulená, trošku sejmutá kapota na pravé straně, vyskočený a zatlačený chladič do mot prostoru který se tak nešťastně "opřel" o vstřik čerpadlo že na něm zlomil automatiký sytič (cca 2500Kč :-) ) celé i s vyrovnáním a lakem to vyšlo na baj voko 17.000Kč a to jsem díly kupoval na vraku!!.


Doufám, že jsi zavolal policii ČR, která s tebou sepsala na místě protokol a ty budeš uplatňovat škodu na místním mysliveckém svazu, který je pro tyhle případy pojištěný a neuděláš stejnou pitomost jako já, že s autem odjedeš a vykašleš se na to!?

Jinak podle fotek ti vážně nikdo neporadí.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Srážka se srnou
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 12:09

Vendys: tak už vím proč mi to nejde..smiling smiley Mě to totiž nabídku připojit soubor nezobrazuje..že by to bylo proto,že nejsem registrovaný?

Gizmo_CZ: Wow,tak to jsi ji trefil pěkně, já jel cca 70km/h, okamžitě jsem začal brzdit, ale rozhodně jsem dopadl líp než tysmiling smiley Já ji nabral hlavně levým světlem a maskou..pod ní mám fanfáry, které se mi otiskly o chladič..

A to co říkáš o té policii.. To slyším prvně, kámoš tu kravinu udělal, že je zavolal a jediné co se stalo bylo to, že mu napařili pokutu za to, že měl prej předvídat a nikdo mu žádnou škodu nezaplatil, ještě mu navíc vyhrožovali tím, že zaplatí i tu srnugrinning smiley

Re: Srážka se srnou
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 12:38

HAHAHA klasické zastrašování našich "ochránců" na to jim po svých zkušenostech už taky nenaletím! byla tam značka pozor zvěř? Ne nebyla, tak to pardon pánové!!!


Musíš být registrovaný aby jsi mohl přidat soubor - pozor jen do určité velikosti. A pak ti budou chodit i upozornění na mejla když si to budeš přát.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Srážka se srnou
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 13:14

Ne, cedule tam nebyla.. kdysi dávno tam bývaly cedule s upozorněním na zvěř, ale to už je hodně let.. V tomhle úseku kde se mi to stalo je to každou chvíli...

Tak jo, já se zaregistruju a hodím sem fotky

Re: Srážka se srnou
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2009 19:30

Zdravím chlapáci.. Prosím vás, mám dotaz.. Chci nalakovat tu masku.. Ovšem nevím jak to udělat, abych nezastříkal i ty černé žebra.. to se mi vůbec nelíbí.. Jenže je to tam zatavené a když to odtrhnu, tak už to asi v životě nedám zpátky tak jak to bylo.. Nelakoval to už někdo z vás? neměli by jste radu jak s tím naložit? Napadlo mě každou tu lištičku zalepit, ale to by byla pěkná piplačkagrinning smiley A ještě, kolik tak barvy asi na to může padnout? chci stříkat i zadní nárazník, ta maska mi do toho vlezla, takže nevím kolik ještě přikoupit barvy... díky

Re: Srážka se srnou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2009 20:33

Jedina moznost je to oblepit.
Na mrizku a zadni naraznik te bude 30 dkg barvy stacit...
Zalezi taky na barve co to je zac a v kolika vrstvach se strika...

Re: Srážka se srnou
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2009 21:25

Já jí normálně oddělal a pak přidělal za pomocí letovací pájky. Vůbec to nebyl problém!thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Srážka se srnou
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 23:23

Hoši taky se mi podařilo sundat jednu srnu, tak si v klidu jedu a najednou se kě me řitila z boku srna ze tmy,, mno nebudu napinat, strefila se do předniho blatniku a pak do dveři a když už brala dveře tak mi udělala dost velkou prohluben do zadu k podběhu, zatim jsem to jen fotil, ale naštvanej jsem dost, stalo se mi to u vjezdu do města, prostě misto kde by jste to nikdo nečekal... sad smiley mno nakonec se o me aquto opřela, naštesti vzala jen plechy, sice bylo leve sklo od krve ale bylo OK...! Jde vidět že Kadett je dělanej na konflikt se srnou z boku smiling smiley



P.S.: Srnky davejte pozor!!

Re: Srážka se srnou
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 23:32

Biro: Tohle "Jde vidět že Kadett je dělanej na konflikt se srnou z boku" mě pobavilo. thumbs down

Se srnkama jsem měl tu čest jen při první jízdě v autoškole... naštěstí se rozhodli přecházet včas a já stihnul zastavit smiling smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Srážka se srnou
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 07:22

Ta moje srnka ne, ta si to vybrala na přední kolo, kde už zavrzdit nešlo a přece jen nebudu srthavat řizeni bych skončil v přikopě a buhvi jak by to sni dopadlo, to doufam že lze vyklepat zadní bok u Kadettu cabria..přední čast je mi jasny, to lze i vyměnit

Re: Srážka se srnou
Autor: Mirek 75 (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 15:34

Ahojky-Lidicky,tak jak jsem si tady přečetl vaše stránky,by mě zajímala ještě jedna a myslím si důležitá věc.
Taky mám zkušenost se srážkou se srnou,ale přivolal jsem policii,sepsali mi záznam,kde nejsem viníkem nehody,značka tam nebyla,srnu si odvezl lesník,ale zakopaný pes je v tom,že myslivecké združení není pro tyto případy pojištěno.
Má otázká zní--Můžu i tak po tomto združení vymáhat náhradu škody,která mi vznikla ne mém vozidle???
Nevíte někdo???
Pls-Můžete mi poslat odpověd i na email.díky

Re: Srážka se srnou
Autor: Mirek 75 (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 15:36

Dodatek-neměl jsem havarijní pojištění,jen zákonné.

Re: Srážka se srnou
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 16:07

"kde nejsem viníkem nehody"

Pomáhat a chránit!! Jen že zapoměli dodat na ty svý fára koho a co!!

Opravdu tohle mi hlava nebere? Tak že když to budu brát dle tvého případu - a vrazím do někoho kdo jede dle pravidel bude na vině on a né já? Supr jdu na to potřebuju nový dveře a blatníky :-) :-) Bože kam ten svět spěje?!

Samozřejmě že jsi jim ten protokol podepsal že? Podle toho jsi viníkem ty a od nikoho nic nečekej - jinýmy slovy - Policie ČR s tebou vy...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **   ******   ********  **     ** 
       **  **     **  **    **     **      **   **  
       **  **     **  **           **       ** **   
       **  **     **  **           **        ***    
 **    **   **   **   **           **       ** **   
 **    **    ** **    **    **     **      **   **  
  ******      ***      ******      **     **     ** 
Powered by Phorum.