www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Servis
Autor: Hovorka David (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 09:20

Ahoj lidi, prosím o radu. Neznáte nějaký kloudný servis v Příbrami nebo blízkém okolí. Prosím poraďte. Mám problémy s kadetem a nikdo si s tím neví rady. děkuji David

Re: Servis
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 09:25

Co mas za problem s Kadettem??

Re: Servis
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 10:00

David : proč se neozveš třeba na mail, co Ti to dělá?
Ty to auto máš snad prokletý.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Servis
Autor: Hovorka David (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 13:32

Díky všem, po poradě s Romanem jsme našli možnou příčinu, tak to jdu vyzkoušet.

Servis - termostat
Autor: Radek F (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2006 19:38

Chlapi jaký máte zkušenosti s termostatem. Já si objednal z SRN a po vyjmutí jsme zděšeně koukali, že ten K...a je zalitej v bloku. Takže musíme objednat extra navíc. V Německu by mě vyšel na 19Euro a takhle musím vypláznout 1400,-Kč. Já bych to Adama Opla nejradši za..l.
Mám Opel Astra Caravan G 2.0 Di 16V, 60KW, r.v. 1998.

Re: Servis
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2006 19:59

o termostatech je tady napsáno toho dost.A než jsi objednal nový,tak proč jsi si nezjistil,jaký tam vůbec máš?A termostat zalitej v bloku?!Ten termostat by měl jít vyndat z té komory.

Re: Servis
Autor: RadekF (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2006 21:01

Jo to chceš po mě moc, ten termostat viděl můj osobní technik a tak jak viděl tak prý prodává. Nicméně to objednal, tak až to přijde budeme moudřejší.

Re: Servis
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2006 14:26


zkušenosti kolegů z klubu Opelrenbau ze servisem v Brně:

[www.opelclubrenbau.cz]

Help
Autor: Hanzz (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 15:31

Lidi poraďte ma opl kadetta 1,4i motor točí jako blazen a nechcou klesnout otáčky.Asi něco s elektrikou nebo co.Byl jsem v servise Opel v Ostravě a tam se mi vysmáli že se takovýma vrakama nezabývaj a to jsem je chtěl diagnostiku motoru aby zjistili kde soudruzi ze SRN udělali chybu.Zkoušel jsem tedy diagnostiku doma a vygeneroval jsem tyto chybové kody:24,34,35,45,13,16,34,35,15.Nevím co to znamená jsem s toho jelen.Heeelp.

Re: Servis
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 15:46

Mas totalne zblaznenou ECU. Odpoj baterku, zkontroluj kostreni motoru a nastartuj. Potom znova vyblikej zavady.
[www.kadett.cz]

Jednani lidi z Opelu me neprekvapuje. Jsou to neochotni a arogantni magori, to je vsude stejny.

Re: Servis
Autor: Hanzz (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 17:46

Dik za radu,zkusím to tak udělat.

Re: Servis
Autor: Hanzz (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 19:13

tam mi to vyblikalo kody 12,35,12,35,12,nevím co to znamená ale je jich už míň jako včera. smiling smiley

Re: Servis
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 21:10

A proc myslis, ze jsem Te tady daval ten odkaz?

Re: Servis
Autor: Hanzz (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 21:32

No jo všiml jsem si toho odkazu pozdě.Se stane né?Ukazuje to na krokový motorek ale ten jsem zkoušel je ok, takže elektrika kolem.Možná je to ten spínač volnoběžných otáček ale jestli je to někde zkrat v kabeláži tak to jsem v ři.... ,podle toho popisu je třeba nějaký přístroj na diagnostiku.Milion kabelu,může to být kdekoliv.Ono se to stejně zajimavě chová,když to nastartuji otáčky jsou vysoké ale klesnou v okamžiku na normál až po chvilce volnoběhu se začnou zvyšovat a pak se to točí ve vysokých otáčkách a dolů to už nejde.Stává se než naběhnout ty vysoké otáčky snaží se motor snižovat ale jako by nepravidelně zapaloval něco jako špatný předstih a zpět ty otáčky zvýší.Tož nevím kde mám začít,fajné auto kombík nerad bych ho zavezl na šrotište.

Re: Servis
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2007 07:52

POdivej se kolem vstrikovaci hlavy na podtlakovy hadicky, jestli nejsou zpuchrely, jestli to nekde nenasava falesnej vzduch. Ten muze udelat peknej bordel.
Potom bych vstrikovani rozebral, vacistil a vymenil tesneni mezi vstrikovaci hlavou a sanim, to umi taky pekne pozlobit.

Tady mas napovedu smiling smiley
[www.kadett.cz]

Predpokladem je mit samozrejme zapalovaci soustavu (svicky, kabely, vicko a palec rozdelovaci) v dobrem stavu.

Re: Servis
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 10:20

Zdar lidi nemáte někdo kontakt na nějaký fajn servis v Opavě? Kadett mi hlásí chybu na přístrojovce tak jsem ho chtěl napíchnout na diagnostiku. Na vyblikání se moc necítím nerad bych tomu ublížil. Problém je v tom že to u studeného motoru občas pocukne a na volnoběh pravidelně vynechává a z výfuku to lze taky vypozorovat. lehké pufání. Už jsem měnil svíčky (brisk), kable, vzducháč, teď ještě palivový filtr.
Takže ví někod o servise v OPAVĚ a OKOLÍ????? Díky

Re: Servis
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 11:14

Jeste nez budes schanet drahej servis, vyblikani se neboj, je to naprosto trivialni zalezitost a BRISKY vyhod a kup nejaky NGK nebo BOSCH. Tady v poradne najdes o svickach vic.

Re: Servis
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 14:17

Já se spíš na tom vyblikávání bál, ať tam něco nezkratnu. Nevim jestli je to možné. O svíčkách jsem tu četl snad vše, ale hodně lidí na Brisky má kladný názor, nicméně je stejně čenžnu, protože bratránek měl tytéž (z globusu 180/4ks-kupoval jsem je tam páč byla neděle) ve formanu a skoro mu to nechtělo naskočit. Točil jak tele. Asi tam vrátím tu značku co tam byla Champion a nebo Bosche. Ještě jsem zapoměl dodat, že když nastartuju tak cítím benzín. Trošku i v autě ale spíše okolo auta. Je teda možné, že jak ten válec vynechá tak se nespálí ta směs a to tak smrdí? Fakt se v tom moc nevyznám, je to moje první auto no. Taky jsem si všiml, že klínový řemen má mezi zubama už praskliny. Mám dojem že mi motor taky klepe víc než by měl a mám pocit, že to jde od altíku. Myslíš Stando že by to mohlo být tím?
KDYBY TU BYL NĚKDO Z OPAVY KDO MÁ KADETTA A MĚL CHUT NA TO JEN TAK HODIT OČKO NĚKDY O VÍKENDU, BYLO BY FAJN.
Jinak Stando dík za radu. Ještě jednou si projdu celé forum. I když už jsem ho prolez xkrát a je tu toho fakt moc. Ale tím líp.

Re: Servis
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 14:32

Ne ze bych Te nechtel poradit, ale pokud rikas ze je to Tvoje prvni auto, tak by bylo asi lepsi, aby se na to kouknul, protoze tech veci tam muze bejt vic a nemusis je ani postrehnout. Samozrejme te neposilam do zadneho Opel servisu, protoze tam se na Kadetta budou tvarit hodne spatne. Bohuzel v Opelu uz dneska nejsou ochotni pomoct, ale spis vyzdimat z lidi penize. Spis najit nekoho treba tady z kadett.cz, je tady dost sikovnych lidi z cele republiky, kteri radi pomuzou.
Klinovy remen kazdopadne vymen, stoji par korun a vymena je na 5 minut. Nicmene ten tyhle problemy nezpusobuje.
Klepani v motoru - to je vec, kterou muze delat spousty veci, pocinaje hydraulickymi zdvihatky, pres vstrikovaci ventil az treba po loziska v alternatoru. Ale zase je treba, aby to nekdo spravne identifikoval. O vsech problemech je tady napsano vic nez dost.
Vyblikani chyby je popsano skutecne dobre, tak ze se nemusis bat ze neco provedes. ostatne ono tam zas tak moc skody udelat nemuzes smiling smiley
Samozrejme pokud prijdes s nejakym konkretnim problemem, rad poradim a nejen ja, ale jak jsem psal, takhle globalne se radi dost spatne.

Re: Servis
Autor: MaM (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 20:35

Hele,mám kámoše,co se specializuje na Oply,proto jsem si ho koupil i já,ve Městě Albrechticích u Krnova a jestli chceš se ho zeptám

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **    **  **    **  ******** 
  **  **   **     **   **  **   **   **   **       
   ****    **     **    ****    **  **    **       
    **     ********      **     *****     ******   
    **     **            **     **  **    **       
    **     **            **     **   **   **       
    **     **            **     **    **  ******** 
Powered by Phorum.