www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Nové rozvody.klíma...
Autor: Katka84 (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 17:48

Ahojte..kúpili sme Astru combika 1,6 16V.
Chceme dať do auta nové rozvody..neviete kolko asi stoja a čo to vlastne obsahuje?
A ako je to s klimatizáciou..?NIkdy sme auto s klimou nemali..včera sme si ju prvý krát zapli..kolko stojí cca doplnanie?a možeme to zvládnuť aj sami?

Inak sme s autíčkom moc spokojní:-)

Dakujem

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 20:18

Nestačí jen udat motor musíš udat i rok výroby a jestli je to Astra F nebo G a přesný kód motoru (pro tebe zřejmě X16XEL)!

Nejedná se o reklamu! nemám s tím ic společného jen doporučuji z vlastní zkušenosti!!

Jinak jukni na [hamar.cz] a [hamar.cz] Já tam koupil rozvody před 3 týdny originál SKF co se montují do Oplů a dal jsem za ně i s vodní pumpou 3200Kč! Kdybych to kupoval na autokelly tak to vyjde na 7000Kč! Dokonce jsem si pro ně až z Prostějova jel! I tak se mi to bohatě vyplatilo! Pán je příjemný a ochotný!

Mě rozvody na mé auto v mém servise stály 3200Kč + práce 1600Kč ale pomáhal jsem smiling bouncing smiley. Mění se vše na rozvodech (pro můj motor napínací kladka, vodící kladka, vodní pumpa, řemen)

Tvé auto zřejmě 3ks kladek a rozvodový řemen.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (14.04.2009 20:21)

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2009 18:40

Já mám taky 1.6 16V X16XEL a mně když měnili rozvody, tak se měnil ten ozubený řemen, napínací kladky rozvodového řemene a vodni pumpa. Kromě toho by se měl z preventivních důvodů měnit i ten řemen, co pohání altík a kompresor klímy a vyměnit taky jeho napínací kladku. Mně ji v servisu nevyměnili a po pár 1000 km se rozsypala a řemen se zadrhl a spálil. Naštěstí se to opravilo, ale motor musel znovu ven.Dobře je to tedy vyměnit spolu z rozvodama, když je již motor venku.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil weki (15.04.2009 18:41)

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2009 18:46

Proc by musel motor pri vymene rozvodu, nebo plocheho remenu ven? Co to je zase za blbost?

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2009 16:28

Mně v servisu tvrdili, že motor museli nějak nadzvednout, aby se k tomu dostali. Je pravda, že motor nebyl úplně venku. Chtěl jsem jenom říct, že je dobře, když se to všechno vymění naráz.

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2009 18:05

Jestli je na X16XEL, taky tak blbě řešené servo jako na C16NZ nebo C16NZ v Kadettu, tak pak je dobrý ten motor trošku nadzvednout - líp se to servo pak sundá. Ale kdyby opravdu vyndavali motor kvůli rozvodům, tak bych docela chtěl ten servis vidět the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2009 20:13

K vymene plocheho remenu na X16XEL je treba odpojit pravy silenblok, proto se motor jen nepatrne nadzvedne aby nespad dolu, ale rozvody se delaji u AstryF naprosto bez problemu aniz by se musel silenblok vyndavat. Prace na 2 hodiny i s kafem a cigarem.

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2009 20:48

Gizmo, nechci strašit, ale už jsem viděl od "Hamaru" i vodní pumpu na Superba TDI, která měla sice vyražené písmena SKF, ale dodaná byla v krabici úplně jiného výrobce a hlavně, byla totálně zakouslá. Kvalita by podle mého názoru měla něco stát a pokud identická značková věc stojí někde o polovinu levněji, tak je mi to podezřelé. Kdyby tu rozvodovou sadu prodával za 4000,- a pumpu za 1500,- měl by pořád supr cenu a asi bych mu i věřil. Ale takhle ... Ono vyrobit z asijské pumpy v hodnotě 550,- správně nasazenou raznicí značkovou za 900,- není žádný složitý kumšt.

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2009 20:58

Teď jsem na to kuknul a na kelly ta sada s pumpou vyjdou na 5300,- a ne na 7000,-,jen pro upřesnění.Navic se dá sehnat sada Febi s pumpou SKF i za 4800,-.

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2009 21:17

Dodané to bylo v originálních krabicích zapečetěné přímo od výrobce i s průvodním papírem uvnitř! Búch ví co jsi koupil?! K té ceně: koukal jsi na komplet rozvody SKF + pumpa na autokelly? Rozvody stáli 6000Kč pumpa myslím 900 a něco ....

nezajímá ně nějaká sada "Febi" pokud chceš rejpat, co dát příkladem "rozvody" od kelly za 2300Kč?!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (17.04.2009 21:20)

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2009 04:59

D.J.
dnes v noci proběhla uprava cen autokelly a sada rozvodového řemenu SKF - SK VKMA05202 stojí 3700kč! Zajímalo by mě jak tak zničehož nic mohou o polovinu zlevnit!? Ale i tak jsou drazí.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 12:01

Tak pro ty "chudší" duchem:

1) Já jsem nic nekoupil, ta pumpa byla kámoše, byla od Hamaru, bylo na ní vyraženo SKF, byla totálně zakouslá a nadělala pěknou paseku
2) Upozornit někoho na dezinformaci není podle mě žádné rejpání.Pokud se tě to dotklo, hluboce se omlouvám, asi hůř snášíš kritiku nebo opačný názor.
3)Febi je spolu s SKF, Contitech, INA,Gates a Ruville jedním z výrobců pro prvovýrobu, takže nejde o nějakou sadu Febi ....
4) Autokelly nemám osobně vůbec v lásce, protože dělají nej"píp" obchodní politiku ze všech velkých dodavatelů v republice.Nicméně spousta mechaniků montuje kladky Timken a řemeny Dayco naprosto bez problémů.

Opět jsem se přesvědčil, že někteří si z tohohle webu udělali prostor pro zviditelňování svého ega. Takže se tu mějte.

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 14:41

Kluci, vyserte se na to smiling smiley...
Proč se hádat...
No, jinak Gizmo, souhlasim s D.J., že FEBI je docela dost dobrá značka, ne tedy nějaká taková...
A tyhle velké řetězce (Elit, kelly, autobenex), žijí ze servisů - ty u nich mají slevy kolem 35%, ale i 50% z MC. Takže tedy ceny musí být vyšší, aby bylo z čeho slevit. Jinak, kdo se motá kolem aut, většinou nějakého automekána zná a koupí si to přes něj. Ovšem je na cenové politice společnosti, jestli pumpu, kterou koupím od dovozce za cca 320 - 500,- prodám za 990, nebo 1500Kč. Proto je dobré hledat a poptávat více obchodníků - občas třeba ti menší překvapí svou nabídkousmiling smiley...

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 20:04

D.J.
1, pokud se tohle stalo (což se bohužel může stát i nej výrobku) a způsobil ti škodu tak samozřejmě reklamace i s náhradou celé škody. Já jen že s SKF mám jen dobré zkušenosti!
2,dezinformace to nebyla ale ty rozvody prostě zlevnily - příště raději udám menší cenu - promiň thumbs down
3, souhlasthumbs down, - myslel jsem srovnávat značku se značkou v různých obchodech ne na jednom obchodě ceny různých značek.
4,"kladky Timken a řemeny Dayco naprosto bez problémů" 2x jsem viděl řemeny Dayco s vylámanýma zubama po 2letech provozu!

A tu poslední větu: Mám ho dost vysoké i bez tohoto fora smiling bouncing smiley Pouze jsem chtěl pomoci
proč platit více když, ty rozvody dokáže někdo sehnat za levněji? Ovšem ano, musí být zřejmý původ a značka! Tak se zas tak nečerti smileys with beer

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nové rozvody.klíma...
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2009 15:28

Už to neřeš ....do kšeftu dělám přes 10 let, z toho 7 let na vlastní triko. Za rohem mám všechnu možnou konkurenci co existuje a stejně dokážu jako nezávislý přežít. Ono třeba Autokelly má přes 50 vlastních poboček po celé republice a to jsou náklady jak prase. Řekl bych, že momentálně mají manažeři v Práglu hlavu v pejru jak to ukočírovat finančně. Tak se nediv, že tomu odpovídají i ceny.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **   *******   **     **        ** 
 **     **  ***   **  **     **  **     **        ** 
 **     **  ****  **  **     **  **     **        ** 
 **     **  ** ** **   ********  *********        ** 
  **   **   **  ****         **  **     **  **    ** 
   ** **    **   ***  **     **  **     **  **    ** 
    ***     **    **   *******   **     **   ******  
Powered by Phorum.