www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
co se starou Vectrou?
Autor: lacerta82 (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2009 08:03

čaute kluci.koupil jsem apel astru a ted mi doma stojí opel vectra z 91 roku.nevím co s ní.nikdo ji už nekoupí kvůli eko dani.má ještě na rok stk.je dobrá(motor ,intrier),jen proste prohnilý spodek.co by jste poradili.zvrakovat nebo prodat na náhradní díly jako celek nebo tak něco.moc se v tom nevyznám.díky za rady

Re: co se starou Vectrou?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2009 08:53

Tak pokud by někdo měl zájem třeba na ND proč ne, ale si vem, kdykoliv jí budeš chtít "prodat" třeba i na ND tak tu eko daň musíte zaplatit! jedině kdyby jsi si sehnal potvrzení o eko. likvidaci a auto prodal (a odhlásil) na ty ND pak něco "vyděláš"

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: co se starou Vectrou?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2009 12:24

Gizmo_CZ: vždyť už by dneska mělo jít odhlásit auto i bez ekologické likvidace. Aspoň mi to říkal kluk od kterého jsem kupoval GSi na díly. Prej je potřeba jen nějaké čestné prohlášení, že auto bude využit na jiné účely (např. skleník).

lacerta82: kdybych se jí chtěl úplně zbavit, tak bych jí nabídnul někomu za přepis.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: co se starou Vectrou?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2009 18:23

O tom jsem neslyšelconfused smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: co se starou Vectrou?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2009 18:42

Gizmo_CZ: tady se o tom píše [www.registr-vozidel.cz]

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: co se starou Vectrou?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2009 19:02

Zákon zde vychází z předpokladu, že „potvrzení o převzetí autovraku vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků“ nemusí být předkládáno v případě, že vozidlo se nestává odpadem, protože jeho vlastník pro něj má jiný způsob využití. Je zde uplatněn „zánik vozidla“, který však není fyzickým zánikem, ale pouze zánikem ve smyslu dalšího provozu na pozemních komunikacích.



"Formulace je sice velmi obecná, avšak lze uvést základní případy, kdy je možné využít tento institut a kdy nikoliv. V žádném případě nelze tento institut aplikovat, pokud vlastník (provozovatel) vozidla pro něj nemá další využití a hodlá se vozidla zbavit např. rozprodáním na náhradní díly. Tento postup není možný, neboť vozidlo může být zlikvidováno výhradně cestou určeného provozovatele zařízení ke sběru autovraků."


PŘÍŠTĚ LEPE ČTI!thumbs up

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: co se starou Vectrou?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2009 21:22

Gizmo:
Kurnik Gizmo, nejsi vševědoucí hot smiley....
Jde to.
Musíš napsat čestné prohlášení, že vozidlo již neplní poslání automobilu - máš z něj úl, kůlnu co já vím.
Pokud ale někde najdou kastli s vinkem, můžeš dostat flastr jak hovado. Zajdi se zeptat na registr:-)...

Re: co se starou Vectrou?
Autor: lacerta82 (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2009 06:06

když dám teda Vectru ekologicky zvrakovat,musí mít kola?nebo si ji mohu trochu očesat.spíš jen ty disky by se mi hodily.a platí se něco za ekologické zvrakování?nemám s tím žádnou zkušenost.díky kluci

Re: co se starou Vectrou?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2009 08:02

JardaGSi no a o to mi šlo. Není to prostě "legální". jasně že na "čestné prohlášení" jde udělat prakticky vše smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********   **     **   *******  
    **     ***   ***  **     **  **     **  **     ** 
    **     **** ****  **     **  **     **         ** 
    **     ** *** **  ********   **     **   *******  
    **     **     **  **          **   **          ** 
    **     **     **  **           ** **    **     ** 
    **     **     **  **            ***      *******  
Powered by Phorum.