www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Prodat či neprodat??
Autor: Mates_91 (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 16:48

chci se vás zeptat na váš názor a radu!!! chtěl bych tohoto kadeta prodat,ale nevím kolik bych za něj mohl požadovat!! chtěl bych asi astru!! a tak jestli mi někdo poradíte kolik bych za něj mohl chtít!!

tady je stručný popis!!
tak je to 1,4 ale papírově 1,2 - takže nižší pojistka!!
přední spojler mating
laděný výfuk dvě roury
tonové skla
křídlo gsi
alu kola 14
a asi před měsícem komplet oprava přední nápravy a motoru!!
měměné pření ložiska!! čepy,nový termostat!! ted jsem koupil nové kabely!!

tak mi prosím někdo poradtě kolik bych si zanj mohl říct!!! DÍKY

Přílohy: SA400003.JPG (79.7KB)   SA400017.JPG (81.2KB)  
Re: Prodat či neprodat??
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 18:00

Jde o to jak je to s STK, jaký typ motoru je v papírech a jaký v autě. Pokud nesedí typ motoru,tak auto bez známostí,nebo bez podmáznutí nepřepíšeš.
Auto popisuješ hezky,ale dá se říct na nic,jak jsou na tom lemy a prahy?
Cenu odhaduju tak na 20000,- spíš 19000,-
Můžeš zkusit i víc, uvidíš jestli někdo koupí.
Nezapoměň,že jsi ze zákona povinen ručit půl roku na skrytý závady. ;-)



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Prodat či neprodat??
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 18:46

No podle me to ma uz za sebou. Naraznikem auto neopravis... lemy maji asi jinou barvu, kapota fuj, podle me nic moc. Tak 15? ja bych je za to ale nedal.Mates_91 napsal:

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 20:55

Nechci bejt zlej ale líp možná uděláš když prodáš ty kola a naárazníky extra a pak jen za nějakou almužnu to auto....není an něj moc vidět ale ta červená základovka mi moc jistoty nedává :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 08:54

Čus.
neber to osobně,ptáš se na názor druhých.Jestli vypadají prahy,podběhy a podlaha tak jako kapota,tak bych to prodal na náhradní díly.
Ten předek tak 2.500,-Kč,kola +/-5.000,-Kč,auto na ND 8.000,- a papíry (??)zvlášť.
Držím palce:-)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: mates_91 (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 09:09

souhlasím s vávi všemi!! kapota nic moc!!! prahy a lemy jsou v pořádku bez koroze!! a kapoa příjde vyměnit!!

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jakub (co zapomněl heslo... :) (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 11:43

Romane - jak se pozna skryta vada?? Kdyz je naka vada, ktera se projevi az pozdeji, neni skryta, protoze v dobe kdyz jsem mel auto ja, tak neexistovala.

Nechapu pojem "skryta vada"...

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 19:00

To:Jakub
Čus.Třeba když ty budeš s autem jezdit tři roky bez větších problémů a prodáš ho a potom se stane,že novému majiteli se během měsíce vysype homokyneťák,tak ty jsi to mohl předpokládat.To je skrytá vada.Bude-li mít ten člověk šikovného právníka tak ty se z toho oloupeš.
To je "skrytá vada".Vím o čem mluvím.Jeden parch**t mě tak připravil o
20 000,-Kč.A nic mi nepomohlo.

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 19:26

TO Jakub : měl jsem třeba namysli jen tak na ono opravené třeba upadlé ranemo, výfuk přivázaný drátem, piliny v převodovce a takové vychytávky :-)



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 19:33

Já když to tak čtu tak vlastně koupím si auto ....vymetu rigol odletí kolo ....seženu advokáta a bývalý majitele cvaká ??!!!! No to je kurva zákon ! :-(



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 19:52

To:Jirkaaa
To si piš. :-)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 20:01

skrytá vada je ta vada či závada o které si prokazatelně v době prodeje věděl a utajil si ji ........ to že za dva dny začne hučet ložisko nebo někde praskne je už něco jiného ......... tady se jedná třeba o to že auto bylo otočené třikrát na střechu a dobře zamaskované a ty na to přindeš třeba po měsíci

běžná praxe u AAA, euroauto atd.

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 20:10

Nu tak mi vysvětlete že AAA jsou nenapadnutelný....a to že tam prodávají bouračky jsem viděl na nějaký octávii a málem jsem brečel když jsem viděl tu zjásanou rodinku s mlaýma jak to kupujou



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: maat (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 20:41

chlapi,a co když koupím auto!! v ceně auta je i oprava nějakých části auta!!
ložiska,čepy!!! a za rok při důkladné kontrole mi člověk,který do toho dělá,že to tam je všechno od novoty!!!takže nic neměněno!!tak že mě natáhl!!! a podle jeho slov bych se v tom aut+ě mohl zabít,pač ty čepy byly uplně v prdeli!!
akorát to je už přes rok co jsem to auto kupoval!! dalo by se to ještě nějak řešit???

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 20:50

Možná že by jsi mu rozbil hubu :-) jinak asi ne



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 21:00

maat: nejdřív prověřuj potom důvěřuj, po roce už nic nenaděláš

Jirkaaa: AAA je tak trochu stát, maj podplacený všechno ..... např. vezmeš si unich úvěr přes GE oni ti to všechno spočítaj a ty seš spokojenej že nikde nemusíš lítat, ale ejhle u AAA přeplatíš víc než když si to vezmeš u GE přímo, sem to tenkrát počítal a o par tis Kč víc!!!!!
a konkrétně ty bouračky maj ošetřený ve smlouvě nějakým malým odstavcem

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 21:13

Mára ty jsi kupoval auto v Áčkách??? Zajmala by mě totiž ta smlouva jak vypadá atd :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 21:20

V AAA ti hlavně nechaj podepsat papír, kde vlastně souhlasíš s tím, že to auto je naprostej vrak. Prakticky všechna auta tam, podle těch jejich papírů mají:
- netěsnost motoru a převodovky
- snížený výkon
- korozi povrchovou i hloubkovou
- slabší brzdný účinek
- vůle v řízení
- vůle v zavěšení kol
- pošozená, či poškrábaná skla
- poškozené světlomety

občas se objevuje ještě defekty v karoserii a podobně.

A tenhle papír jak podepíšeš, tak na tebe nemůžou, a když nepodepíšeš, tak neprodaj.
A není to praxe jen AAA, desítky větších i menších bazarů tě nechají podepsat papír, že to auto je skoro na odpis.

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 22:27

Nu ale tím se sychrujou i jiný :-) já mám auto od kámoše kde ve smlouvě je psáno např.
Netěsnost motoru ,brzdy 40% nutná oprava,vůle v řízení atd atd ale to auto ty závady vubec nemělo ....prostě asi jen sychr kdyby se mi něco podělalo aby to neměl na triku :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 07:45

... a ještě je tam poznámka, že prodejce upozorňuje kupujícího, že vozidlo je po koupení nutno opravit v autoservisu.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  **    **  **        **     ** 
 **    **  ***   ***  **   **   **        ***   *** 
 **        **** ****  **  **    **        **** **** 
 **        ** *** **  *****     **        ** *** ** 
 **        **     **  **  **    **        **     ** 
 **    **  **     **  **   **   **        **     ** 
  ******   **     **  **    **  ********  **     ** 
Powered by Phorum.