www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Prodat či neprodat??
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 08:30

Jirkaaa: kamarad si tam vyhlidnul Civica 97 za nějakejch 145tis, trochu hodně ale co Hondy sou nedostatkový zboží
celý sme to prolezli, byl bouraný na předek nic velkýho, sem tam nějakej šrám jinak v poho
pak došlo na zmiňovaný úvěr, a nakonec na týden na rozmyšlenou
po týdnu padlo rozhodnutí, že ne, že je to moc, a tak sme se dostali s managerem na 95tiskč!!
aj tak padlo rozhodnutí že je to pofiderní a šli sme od toho

a jak říkáš těch rodinek z dětma mě bylo taky líto

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 08:39

To Mára : tak to znám taky jsem byl naivní a chtěl auto od nich....a s cenou se dalo dost zajmavě štelovat ....puvodně jsem to chtěl protiučtem po telefonu mi za mýho kadetta nabídly něco okolo 10tis. nu řekl jsem si jako akontace že jo :-) Jenže tam asi po hodině čekání na nic kdy moje auto bylo buhví kde i s TP jsem se nasral ...udělal ostudu :-( juj a sebral všecko a vypadl....volaly za týden že se omlouvají ...auto co jsem chtěl z puvodních 130 tis mi nechají za 80 a za mýho Kadetta dají 25.tis :-) ....tož jsem je poslal někam...ale nejhorší je že mi na starý číslo dodnes občas volaj



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 08:49

Jirkaaa: jojo to sou naše AAA grinning smiley

nejlepší bylo že si předváděč myslel, že sem automechanik

a manager se mě po 30min zeptal jestli se tím nákupem v bazarech náhodou neživím smiling smiley

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 09:46

Co jsem zatím tak pochytil:
Skrytá vada je vada, která není zjevná (tedy není na první pohled vidět) resp. která není uvedena ve smlouvě (a kupující s ní nebyl prokazatelně seznámen). Skrytá vada není také taková vada, která jevně znemožňuje použití - např. přetržený rozvodový řemen není skrytá vada, protože to bez něj nejde nastartovat - a při prodeji je vozidlo předvedeno jako funkční...
Z právního hlediska nese prodávající odpovědnost za skryté vady, které mělo vozidlo v době prodeje (musí pak poskytnout přiměřenou náhradu).
Problém je, že v prvním 1/2 roce nese důkazní břemeno prodávající - tzn., že prodávající musí, např. prostřednictvím soudního znalce, dokázat, že tam ta vada v době prodeje nebyla. U některých závad to jde snadno, u některých to v podstatě nelze... Po půl roce už je to v pohodě, protože pak už musí naopak kupující dokazovat, že tam byla.
Obrana je jediná: příloha ke smlouvě se soupisem závad, ze které vyplývá, že je všechno v podstatě už nějak načaté... a kupující s tím tedy byl při koupi prokazatelně seznámen...
Takhle to dělají ty autobazary.

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Bocan (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 11:07

AAA jsou hrozný šmejdi. Prej ručíme za původ vozu. Kamoš si tam koupil auto a pak s nim nekde urazil zrcatko a z toho vypadly reservni kliče a techničák :-/ Bacha na ně !!!

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 11:17

Jak tam ten techničák nacpali?

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 11:26

Už jsem těhle verzí o zrcátku slyšel víc :-) nu techničák ani ne třeba ale ty klíče tam měla aj jedna známá když trefila omylem garáž....
Jinak AAA auto neprodává bouraný vozy přece....herdek ale na co oni tam mají tu lakovnu a klempírnu? :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 11:28

To je asi pro předváděče, kdyby to náhodou ťukli, jak jsou celí žhaví do toho, ať se jdeme projet. :-)

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 11:59

nejlepší kousek z aaa byl ford focus, nějak nešlo udělat geometri a tak trochu jel 4 stopy, když to dali ve značkovým na hever našli na podvozku výztuhy z lešenářskejch trubek
borec si díky šikovné smlouvě mohl jít akorát dát mašli

jo a klíčky v zrcátku to je klasika

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jakub (co zapomněl heslo... :) (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 14:09

To all: Ted mi jeste reknete, jak kdo bude dokazovat, ze tam ta vada byla nebo nebyla.

Priklad. Prodam auto, je ok, stav odpovida km, ale jezdi a neboucha, vsecko funguje. Za mesic vola frajer, ze mu heklo v homokynetaku. Jenze kdyz to frajer odemne odvazel, homokynetak byl OK. A za mesic je v hajzlu.
A on bude rikat, ze za to muzu ja... Hmm. ALe co kdyz on celej mesic jezdil jako dobytek, hrabacky do rejdu, vymetani der, proste prasarny.
Kdo dokaze, ze ten kloub byl dobrej, nebo spatnej?

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Roman 16v (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 14:38

Co napsal bull je uplna volovina..jeho chyba ze nekomu dal 20tisic.
Ostatni ti to tady ale uz rek.
Skryta vada neni to co se stane provozem!!
Takze Jakobe to neres jak se rika!
Za vrak co je za 15tisic se muzou jit vis kam. Jina vec je kdyz by to auto melo 2roky...

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 14:39

ja osobně píšu do smluv:
stav vozidla a všech jeho částí odpovídá jejich stáří
nebo můžeš být svině a napsat do smlouvy závady o kterých se ví a pod ně napsat:
při vzniku dalších závad se kupující vzdává nároku na odškodnění
když ti toto někdo podepíše už na tebe nemůže

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 17:02

To Mára:
To by byl dost blbej, aby to takhle podepsal...

Co třeba takhle:
"Kupující bere na vědomí, že vzhledem k tomu, že vozidlo již překročilo dobu technického života předpokládanou výrobcem a že stav vozidla a všech jeho částí tomuto stáří odpovídá, prodávající nemůže ručit za skryté vady. "

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 17:31

Já kdysi v bazaru podepisoval,že opotřebení vozidla je vyšší než odpovídá jeho stáří a tudíž nebudu uplatňovat později nárok na nějaké vady.Ale auto jsem měl prolezlý s kámošem-mechanikem,řádně projetý,takže klasická výměna svíček,náplní,chladící a brzdové kapaliny a za 5let NO problem!Jde fakt o to,co je to za šmejdy,jak se sichrujou.Jo a zámky jsme dali hned ten den nový.

Re: Prodat či neprodat??
Autor: Jakub (co zapomněl heslo... :) (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 09:48

No nejlepsi je napsat, ze KUPUJICI SE SEZNAMIL S TECHNICKYM STAVEM VOZU A KUPUJE HO JAK STOJI A LEZI...

Ta prvni cast veci je nejdulezitejsi. Protoze pokud tam bude "prodavajici seznamil kupujiciho s..." tak se muze kupujici ohanet, ze mu prodavajici nerekl vsecko...

Kdezto kdyz se "kupujici seznami", tak to znamena, ze on sam si ma vsecko prohlednout. "Milej pane, tady mate auto, vemte si ho na hever, tocte si, brzdete si, blikejte si, jezdete si a pak reknete". A pokud kupujici rekne, ok, beru, tak je to jeho chyba. Seznamil se s autem, bere ho jak stoji a lezi (cili vcetne vsech vad i prednosti) a smytec.

Je to mozna divny, ale na druhous tranu vlastne odpovednost za to auto prehodime na kupujiciho. Pokud nekoupi, jeho problem, ale vetsinou koupi.

Re: Prodat či neprodat??
Autor: olda (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 10:45

Rozpoutala se zde debata na téma "při koupi auta v bazaru X někdo našel v zrcátku náhradní klíče a tp".
Chci se zeptat, zda je v tom záměr autobazaru X takové auto odcizit majiteli a zda se toto již někomu stalo.
Dík za Vaše názory.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **    **  ********   ********  ******** 
 **    **   **  **   **     **     **     **       
 **          ****    **     **     **     **       
 **           **     ********      **     ******   
 **           **     **     **     **     **       
 **    **     **     **     **     **     **       
  ******      **     ********      **     ******** 
Powered by Phorum.