www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: max.rychlost
Autor: Roman 16v (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 14:44

Kluci kdyz to tak posloucham tak nevim kolik by melo jezdit moje GSI kdyz je to 2nulka...Kdyz vase 1.6ky 8v litaji v poho 180 a rikate mozna i vic...smiling smiley))

A nebo to na tech vasich 180 rozjizdite na tech vasich 180sat 10km z kopce??

Re: max.rychlost
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 15:03

To Roman 16V:

Ono nejde o to že když máš dvoulitra, že ti to na maximálku pojede dvakrát tolik co nám. Tady jde spíš potom o to, co se děje, když ve např. ve120 šlápneš na plyn. Tak u nás se dafacto moc jako "neděje", ale tobě to "vystřelí" dopředu.

Re: max.rychlost
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 15:30

Me to pripada jako kdyz jeden druhyho trumfuje, komu to vic jede:-(((
Ale puvodni dotaz byl, proc mu to naopak nejede, jestli umim cist a zatim mu nikdo z vas tedy moc neporadil!!!

To Roman: Mas jen obycejny dvoulitr, GSI je vybava, ne nejaka uprava motoru. Mezi nami, kdyz se budes chovat k tomu motoru nijak zvlast valne, tak te pojedou i 74kw 1.6 16V......:-)

Re: max.rychlost
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 15:34

To Zdeněk:

Přesně tak Zděndo, jsem jenom ješitnej chlap. Tak mi to prosím odpusť.
:-) :-) :-)

Re: max.rychlost
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 16:48

To Zdeněk:
Původní dotaz byl ve smyslu jestli je normální, že 1.6 8V není schopná překročit 135km/h...
Diskusí na téma, které auto je schopné vyvinout jakou rychlost, jsme se snažili vysvětlit, že pokud mu to s motorem o výkonu 55kW nejede aspoň 170, tak je někde chyba...

Re: max.rychlost
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 17:43

Já mám teda asi divný auto.Když to tak čtu.Dneska jsem to zkoušel,normálně se nad tím nezamýšlím.Za 5,max. v 80,přišlápnu a jde,bez podřazování.Na ot. je 3000.Nejvíc jsem jel 190,nikoho netrumfuju,určitě každý tachec proměřuje,i ten můj.Ale hlavně tvrdím,že tento motor je dostatečně pružný a 5ka taky.Tyhle problémy s přechody jsem měl krátce,když mi tam dali špatný svíčky,musel jsem točit a podřazovat v kopcích.1,6-8V-74kW.

Re: max.rychlost
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 17:46

To Tondach:

Hih...jsem čekal, kdy ty se ozveš se svým čtyřbodem. :-)
74 kw je o něčem jiném než 52 kw.

Re: max.rychlost
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 18:29

To Honza:já si to musel dneska znovu ověřit,když jedu ,vůbec nepřemýšlím nad tím v kolika co řadím a v jakých to je otáčkách,prostě jedu a vím,že když dojedu auto,chvíli se třeba vezu za ním a pak prošlápnu pouze plyn,nepodřazuju.Ale nedalo mi to,dneska jsem to hlídal.Když mi tam tehdy dali v servisu svíčky BOSCH FLR-8 LDCU,tak jsem měl po ježdění-jsou dle papírů do Aster od r.v.96.Měl jsem je tam 20km,cesta domů a konec.Koupil jsem si BOSCH WR8DC4 a vše v pohodě.Nevěřil bych,co dokážou jiný svíčky.V servisu jsem nic nevyhádal,dle jejich umaštěných tabulek to tak má být a hotovo.Jedna stála 190Kč,ujely 20km a leží mi doma.Prostě kilvah musí hledat příčinu,protože tohle není normoš,víc mi jela i Škůdka,byť to byl 5ti kvalt.

Re: max.rychlost
Autor: Roman 16v (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 02:44

Zdendo tak to se obycejne teda pletes...Tak si postav ten tvuj kombik vedle astry gsi a jsem zvedavej zda je jen jina vybava :-)))

Ale nebudu se s tebou hadat...Mas pravdu je to jen napis kterej jsem si tam jeste k tomu domaloval :-))))))))))

Re: max.rychlost
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 07:40

:-)Pánovééé !Ještě si dejte do držky kvuli GSi ať to máme komplet ne ? :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: max.rychlost
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 08:40

To Jirkaaa:
Ještě tu chybí oblíbené kontroverzní téma, že normální je jezdit místo na naftu na fritovací olej, nejlépe použitý se zbytkama hranolků ;-)

Re: max.rychlost
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 12:53

Roman 16v: Romane zdeněk má pravdu, podívej se na: [www.kadett.cz]

Označení GSi je skutečně jen označení výbavy. To že je to dvoulitr a jede je už věc jiná... :-) Ostatně o to nám tady jde aby ty auta jeli :-)

kilvah: Skutečně není normální, aby ti 1.6ka jela takhle málo... Takhle na dálku ti asi nikdo nedokáže poradit, ale rozhodně by jsi s tím měl něco dělat...

Re: max.rychlost
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 20:21

To už je pomalu na nový téma PROČ TO NEJEDE

Re: max.rychlost
Autor: Lucaso (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2006 12:44

Nazdarek, jestli mohu, tak se taky pridam.... ja mam 1.6 16V a jezdi nadherne.... musi se jen umet radit a nebrat ohled na spotrebu.... ja to zvladnu vytahnout na 200 ale to tam mam tech 6.500 skoro 7.000 otáček....
jinak na 5tku pri 3.000ot. jedu tak 110km/h...

Re: max.rychlost
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2006 13:07

TO KILVAH:Zkontroluj si palivový filtr a taky katalyzator,může být ucpaný.Můj bývalý Kadett 1.4i,C14NZ ,44 kw ,fičel po dálnici i 170km/h a Astra se stejným motorem 1.4i,44KW jede 150km/h(více jsem to nechtěl točit,má najeto 220tis.km) na LPG..Máš tam nějakého šotka nebo ti špatně ukazuje rychloměr..A co spotřeba???

Re: max.rychlost
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2007 14:15

Kadett C14NZ tak asi před šesti lety na dálnici v německu 165Km/h s pedálem úplně na podlaze.... nevím mělo by to jet i víc když mu dám plnej kotel ale nejel... a včera mi ho vykradli už podruhé ale to je na jiné téma....

Re: max.rychlost
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2007 19:04

Tak jenom abych aktualizoval, už sem jel 190 je to astra F x16sz, zase můžu napsat že by to jelo víc, ale přece jenom sem v autě nejel sám....

Re: max.rychlost
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2007 19:24

a co kola? Já sem jezdil na 14ti palcech letních a teď v zimě mám 13tky a přijde mi že je to rozdíl co týká rychlosti.....

Re: max.rychlost
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2007 07:06

astrapilot napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a co kola? Já sem jezdil na 14ti palcech letních a
> teď v zimě mám 13tky a přijde mi že je to rozdíl
> co týká rychlosti.....

Tak to je přece jasný, né? Pokud máš různé velikosti(13, 14, 15) tak budeš mít i rozdílnou rychlost.Bude ti to i pokaždé počítat jinak vzdálenost v km.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: max.rychlost
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2007 13:39

To: astrapilot
Možno si ujasnit tady:
[vbox.host.sk]

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  ********   **      **  ******** 
 **    **  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **        **     **  **     **  **  **  **  **       
 **        *********  **     **  **  **  **  ******   
 **        **     **  **     **  **  **  **  **       
 **    **  **     **  **     **  **  **  **  **       
  ******   **     **  ********    ***  ***   **       
Powered by Phorum.