www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: palucko (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 17:58

tak chlapci neviem ako to je ci je to pravda ci jako ale narazil som na zaujimavu vec a neviem ci to tak aj naozaj funguje a pod. ale moze to byt zaujimavy doplnok ak to tak naozaj je

[dolezite.sk]
chcel by som pocut vas nazor popr. skusenosti

dakujem

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 18:32

coce nevim :-) mam pocit že vodík jde spalovat v benzínovém motoru

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: Milda - bez hesla (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 18:59

Tady je taky jeden popis k autu na vodu.. :-)

[www.dfens-cz.com]

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 19:32

Chlapci já vám teda nechci kazit radost ale jste min půl roku zaspali ne? Tohle bylo na Nově a je to starý... ale musím žíci, že to opravdu funguje. Není to blábol nebo výmysl. například Japonci mají již naprosto vyřešený motor na tento pohon! Mají to vyvededené k dokonalosti a ptáte se proč to ještě nevyrábějí?

DOVEDETE SI PŘEDSTAVIT CO BY TO UDĚLALO S RONÝM PRŮMYSLEM? toální krach!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: Milda - bez hesla (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 19:57

Gizmo>

projdi si ten link co jsem dával, tam se i o té reportáži o které mluvíš dočteš.. [www.dfens-cz.com]

... ještě že jezdím na něco co nepatří do kamen... :-)

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: palucko (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 20:24

niekde som čital že extremne pri tom koroduje motor či čo ,ale enviem čo je na tom pravdy

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 21:26

blábol!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2009 05:36

to Gizmo.. mužu ti říct ano auta na pohon vodíkem existujou ba naopak to je skoro klasickej motor, ale je tammenší problem... viděl si někdy transport vodíku??
a sylšel o jeho výrobě??

vodík se transportuje v nádobě nejmíň z 5-8cm tlusté oceli myslim že ve flašce od okurek si mužeš elektrolízovat maximálně kafíčko :-) kdyby se dal vodík takhle "uvařit" tak ho ani nemusej nikam vozit

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2009 05:37


Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2009 11:12

To Oplik Jenik: Velmi zajímavý příspěvěk. Na principu získávání vodíku z uhlí by měly v budoucnosti pracovat tzv. ekologické uhelné elektrárny. Jedna už myslím existuje někde v Německu.Co se týče elektrolýzy vody, moje znalosti z chemie a fyziky mi říkají, že na to, aby elektrolýza probíhala, musí být voda alespoň částečně ionizována (např. přidaním soli, anorganické kyseliny, nebo vysokým napětím). Pokud se ale nejedná o destilovanou vodu, tak ta samozřejmě obsahuje nějaké rozpuštěné soli, tam tedy elektrolýza probíhat může, ale potom získaný vodík nemusí být čistý a na elektrodách se může tvořit zraženina.Možná by se dal k ionizaci čisté vody využít proces deprotonizace/protonizace, který přirozeně probíhá mezi molekulami vody.

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: Tabacek (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2009 18:38

ja se tez s dovolenim pridam do diskuze.. ja som si popravde delal podomacku vodik... mel jsem svarecku.. z te sem takhl mega draty do sklinky s vodou.. na konci dratu uhlliky s drevenymi spejlami ( abych mohl menit vzdalenost mezi nimi.. )
na flasku sem dal vicko s jednou dirou a s trubickou ... zapl jsem a fungovalo to... zapalovacem sem zapalil vodik.. po chvilice mi vyletelo vicko a rana. sklinka od okurek vydrzela... ale pritom sem znicil tolik vody hmmm ono jak sem delal elektrolyzu tak se z uhliku uvolnuje cosi cernyho.. asi tez uhlik vodu jsem mel normalne pitnou funguje to ale... kdyz vyrobite vodik a nechate ho nekde v nadrzi.. tak se vam promeni zase ve vodu.. kvuli kysliku... i tak se da delat destilovana voda.. je to z me zkusenosti nikde nebylo vycteno...

Re: Auto na vodu ? (vodikovy pohon)
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 10:04

Kluci,jestli to není upravený nápad našich dědečků viz [www.techblog.cz]

Možná to běží nějak podobně.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  **      **  ********   **      ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **     **  **  **  ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **     **  **  **  ** 
 *********  **  **  **  **  **  **  ********   **  **  ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **         **  **  ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **         **  **  ** 
 **     **   ***  ***    ***  ***   **          ***  ***  
Powered by Phorum.