www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
koupi či nekoupit
Autor: Suchy (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 20:25

Ahoj všem , chtěl bych si pořídit opla astru ale nevim jakej motor , tak se obracim s prozbou jestli b někdo neporadil , dojiždím každý den do práce cca 70km takže volim diesla , uvažoval jsem že bych koupil něco kolem roku vyroby 2000-2002 ale nevim jestli volit 1.7dti nebo silnější , zajímají mě nazory jako spotřeba a výkon nechci něco co nejede . dík moc rady

Re: koupi či nekoupit
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 06:18

No podle mě se více vyplatí 1.6 8ventil a přestavěný na plyn, než kupovat v dnešní době Diezel.

Já osobně jezdil 2 roky do práce X17DTL - němec (prostějov-olomouc a zpět 25+25km s toho 20km po dálnici) vycházela mě spotřeba 5.5L/100Km když jsem na to šlápl a 5L/100Km s klidnou jízdou) Na měsíc mi tak dojíždění vyško na cca 2000kč bez amortizace. Po dvou letech dojíždění spoustu studených startů atd.. mi odešlo turbo (bylo stejně načaté od koupi vozu 2001 = 8tis skoro nové, zadní tlumiče, předné ložisko 1000kč jinak pohoda

když diezl tak jedině Isuzu! Má menší spotřebu, je "vychytanější" i když má také své "mouchy" (viz problémy s alternátorem který je spojený s podtlakovou pumpou - zde po koupi bych poradil okamžitý repas + zakoupit vanu pod motor)

Dneska ale lze kouit už Astru G s motory o obsahu 2L Diezel které jsou o dost lepší a za cenu už kolem 50tis! je pravda že zde je zase problém se studenými spoji na řídící jednotce čerpadla, ale jak říkám každé auto něco má...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: koupi či nekoupit
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 11:17

vim že to sem nepatří, ale já se nestačim divit na co Gizmo_CZ zná odpovědi... čoveče ty se asi zivíš jako vědma ?? mam spoustu otázek nechceš mi dát mejla že bych ti je poslal a tys pak odpověděl

mě jen udivuje kde seženeš Astru G za 50tis s 2.ODTI hned bych jednu koupil

Re: koupi či nekoupit
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 15:55

[auto.bazos.cz]

není zač ale příště hošánku to bude za 5kaček! smiling bouncing smiley

brousil jsem si na ní zuby ale bohužel koupil jsem místo ní byt :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (20.08.2009 15:56)

Re: koupi či nekoupit
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 17:09

byt jo za pade :-) to máš psí boudu ne??

Re: koupi či nekoupit
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 17:12

nj

Dneska fakt už když človk hledá po webu najde zajímavý inzeráty... Asi krize no sad smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: koupi či nekoupit
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 17:16

[www.kotcepropsy.cz] a jo tady člověk najde.... doufám že až se tam nastěhuješ tak páníček dost zkrátí řetěz :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   *******   **    **   ******   **      ** 
 ***   **  **     **   **  **   **    **  **  **  ** 
 ****  **  **     **    ****    **        **  **  ** 
 ** ** **   ********     **     **        **  **  ** 
 **  ****         **     **     **        **  **  ** 
 **   ***  **     **     **     **    **  **  **  ** 
 **    **   *******      **      ******    ***  ***  
Powered by Phorum.