www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: náhradní díly
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2009 19:12

90% dílů na tuzemském trhu dodávaných velkýma distribučníma firmama jako Kelly, Elit a spol je stejně vyrobená v Číně, v lepším případě blíž na východ od nás.
Je to dané tlakem na ceny, v tomhle kšeftě je snad největší konkurence. A tak se bežně stává, že brzdové kotouče od španělské firmy mají ze spodní strany krabice nápis Made in China. Ale zase stojí třeba o 20-50 % míň než Brembo nebo Ate.
A o kvalitě Bosalu si taky nedělám iluze. Třeba výfuky jsou dost specifické zboží, na kterém se dá slušněji vydělat. Cena by možná nebyla ta vysoká, ale z rozdílu mezi výrobní cenou a koncovou maloobchodní se žíví minimálně tři obchodní subjekty. Mě jako regionálnímu prodejci dává celorepublikový distributor (a není to firma Bosal) slevu 50% z maloobchodní ceny. Já dávám servisům 30-35% z maloobchodní ceny. Takže z koncové ceny výfuku za 2000,- má montující servis nějakých 600-700,-, já nějakých 300-400,-, můj dodavatel další počítám 200-300,- (??? do toho přesně samo nevidím), odečti marži Bosalu jako výrobce a máš výrobní hodnotu výfuku někde kolem 500,-.Taková je realita ..the finger smiley.

Re: náhradní díly
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2009 21:44

D.J.
No jasný...
O tom žádná, takhle to máš s většinou dílů...
Jenom podotýkám, že pouhá skutečnost, že použiješ k opravě "značkové" díly ještě vůbec nic neznamenágrinning smiley...

Re: náhradní díly
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2009 08:02

Ale tak je to se vším... To samé ba víc máte s elektronikou... příklad za vše
Výrobní cen LCD 32" je cca 2000Kč + marže pro výrobu + překupník + prodejce = 10.000Kč. A vo tom to je...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: náhradní díly
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2009 09:20

Pro D.J. ,v pohodě ,jen poslední moji poznámku,jako pitomost mi nepřipadá dávat sem fotku vejfuku,pro někoho to může bejt jen vodítko ,že nekoupí zajíce v pytli(ostatně někdy jsou tu fotky větších pitomostí-například vyfocený pérko na klice),ale jako pitomost mě zas připadá,když se zde lidi ptaj po několikrát na mlžení oken,když je zde o tom napsáno tuny poznámek.

Re: náhradní díly
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 10:16

to jiří vališ: Zadna fotka, tykajici se problemu neni pitomost! Tento web je delan pro pomoc majitelum aut.
Co je lepsi fotka? Jak vymenit rozvodak, ci jak vtipne - levne nahradit pruzinku v klice? Obe maji stejnou hodnotu a to tu, ze pomohou vyresit problem prave tomu, kdo to potrebuje! Neshazuj neci pomoc - aktivitu.

Jen naokraj. Cim jsi prispel ty?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (07.12.2009 10:20)

Re: náhradní díly
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 16:30

Petře,proč jsi nezkritizoval D.J.,,že nazval mou nabídku umístit foto výfuku pitomostí?Já bych s tím určitě nezačal,zde byla shazována moje pomoc a Ty jsi se mě měl zastat.Pokud je pružinka na klice Tvůj příspěvek,nechtěl jsem se samozřejmě
osobně Tebe dotknout.A jen naokraj-podívej se na témata odporový dělič ventilátoru,motorek zadního stěrače-vedení hadičky,co si vzpomínám.S mlžení oken se mnou doufám souhlasíš a že bych chtěl shazovat něčí pomoc nebo aktivitu,tak to opravdu není můj případ,na to už jsem příliš starej.

Re: náhradní díly
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 16:42

Tak pratele, zpet k tematu prosim. Dekuji.

Re: náhradní díly
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 16:47

Stando,můžeš mi prosím říci než se vrátíme k tématu Tvůj názor na věc,která zde vznikla?Díky

Re: náhradní díly
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 17:44

Já si také dovolím říci svůj názor. Myslím si že se tu zbytečně durdíte. Umístit jakékoliv foto přece není problém,když to pak může komukoliv pomoci.At se jedná o foto pružinky na kličce(taky je fotka na kličku odemne)nebo třeba foto výfuku,prostě cokoliv. A jestli dá Jirka za výfuk pár korun je jeho věc,myslím si že mu poslouží jako výfuk několiknásobně dražší.On ten dražší nevydrží o moc déle. Vlastní zkušenost. Tak se prosím už nedohadujte,kor o zbytečnostech. Dovolím si všem připít na zdraví frtánkem Broučkovice:-))))))))))))))))))))

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: náhradní díly
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 17:46

Už se v tom nechci pitvat,ale podívej se Petře na nějaké mé staré příspěvky,kde děkuji za pomoc Oplíkovi Jeníkovi a vyzdvihuji kvalitu tohoto fora ve spojitosti s Příručkama,to asi o něčem svědčí...

Re: náhradní díly
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 18:01

Ja jsem sice nijak dukladne vase prispevky necet, ale :

- co se tyka obrazku, pokud uznas za vhodne a hodis sem foto noveho vyfuku, muze (ale taky nemusi) to napovedet o tom, jak je presne zpracovany a jestli sedi. Tomu rozumim. Nechapu, proc se tady o tom dohadujete. Za obrazek Te urcite nekdo neukamenuje. Zkratka resi-te blbosti, jdete radeji nakupovat jiziska smiling smiley

- pokud budu porovnavat kvalitu jednotlivych znacek, tak zrovna vyfuky nejsou zrovna idelani zbozi k porovnavani, jelikoz zalezi dost podstatne na tom, jak moc a v jakych podminkach se s autem jezdi, tudiz jak moc v nem kondenzuje voda, zustava v nem, jak moc jezdim v zime atd atd.
Kdyz budu jezdit s autem rok z/do prace 3km, tak mi ten vyfuk za rok schnije (bez ohledu na znacku) - vyfuk zacina hnit vetsinou zevnitr. Proto je vyzkousene udelat malou dirku v nejnizsim miste tlumice.
To ze je vyfuk z nerezu, nic moc neznamena, protoze pri styku s uhli-kem zacne reznout stejne smiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (07.12.2009 18:03)

Re: náhradní díly
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2009 19:19

Souhlas se Standou thumbs down. Asi jsem tu svým komentářem tak trochu zavinil, že jsme se odklonili od tématu. Chlapi,nejsme politici,tak nebuďme vztahovanční,ješitní a urážliví. Možná jsem si svůj názor ohledně uveřejnění fota Jirkova výfuku mohl nechat pro sebe, byl by klid. Neřešíme tu téma, ale osobní sympatatie,antipatie a pocity. Tak už to neřeště prosím, dík smileys with beer

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   ******    ******     *******  
 ***   **  ***   ***  **    **  **    **   **     ** 
 ****  **  **** ****  **        **         **        
 ** ** **  ** *** **  **        **   ****  ********  
 **  ****  **     **  **        **    **   **     ** 
 **   ***  **     **  **    **  **    **   **     ** 
 **    **  **     **   ******    ******     *******  
Powered by Phorum.