www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Zadní stěrač
Autor: Pavel Leták (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 19:35

Chci se vás zeptat, poradí mi někdo kudy je vedená hadička do zadního ostřikovače? před týdnem jsem kopil astru 1,4 16V a když jsem chtěl ostříknout zadní okno, tak mi to nic neudělalo a potom jsem slyšel, jako by tekla voda někde v karoserii. když jsem hledal odkud, v pátých dveřích jsem objevil konec hadičky a zbytek co jde do karoserie nikde nemůžu najít. Je to opravitelné svépomocí? Díky za odpovědi.

Re: Zadní stěrač
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 19:55

Koukni sem:[www.opelastra.cz]

Re: Zadní stěrač
Autor: Pavel Leták (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 13:19

jo diky, prostudoval jsem to, holt nejsem na těchto strankach ještě zběhlý. Prostě mne nenapadlo, že zadní stěrač mám hledat pod interierem.

Re: Zadní stěrač
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 06:33

Dělal jsem to před 14 dnima. NA to jak malá je to oprava je to překvapivě velkej opruz (odšroubovat plasty v kufru = asi 150 šroubů, uvolnit stropní tapecírunk, když najdeš konec hadičky zjistíš že se k němu nedá dostat...). Nakonec pomohly dlouhý doktorský kleštičky a utržený konce spojit (a nastavit) o něco tlustší hadičkou.

Re: Zadní stěrač
Autor: Pavel Leták (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 17:34

to Ondra 1.7 TD hmmmmmmm, tak toto přesně mě čeká. Bohužel. Díky za informaci.

Re: Zadní stěrač
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2006 06:31

Pavle jestli jsi z Prahy mohli bychom se někdy domluvit, když víš jak na to je to práce na čtvrt hoďky, dá se to udělat na parkovišti. Kleštičky vezmu z práce a hadička mi taky nějaká zbyla.

Re: Zadní stěrač
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 09:17

Taky jsem to vytahoval peanem.... :-D

Re: Zadní stěrač
Autor: Pavel Leták (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2006 10:27

to Ondra: Bohužel, z prahy nejsem, jsem z Břeclavi :-( . jenom co se zlepší počasí, tak se na to vrhnu. Ale ještě jsem nezjistil, kudy ta hadička vlastně jde. jestli v pravén prahu a nebo v střešním díle, či kudy. na tom odkazu od Karla IV je Opel Kadet a ten tu hadičku má taženou v levém předním sloupku do střechy a potom krajem střechy až do 5. dveří. Ale astra to musí mít v pravé straně a nevím, jestli horem nebo spodem. Poraďte mi někdo prosím!!!

Re: Zadní stěrač
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2006 12:29

Mam podobny problem ale mne ta hadička ušla z osrekovača a neviem ako ho vybrať z piatych dverí, resp. neviem ako je to tam uchytene a ak budem tahať za ostrekovač tak či niečo neulomim.

Re: Zadní stěrač
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2006 19:17

To Pavel Leták:Hadička u Astry Caravan vede na pravo ve směru jízdy střechou a pravým áčkovým sloupkem k motorku ostřikovače(ten nevím kde je).Mám ten samý problém a čekám jenom na počasí.Sem taky od BV,tak si můžem navzájen pomoct:-)

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: Zadní stěrač
Autor: Pavel Leták (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2006 05:23

to Karel IV: ten motorek je přímo u nádržky na kapalinu, má dva vývody. Jeden vede k předním ostřikovačům a druhý na zadní okno. U motorku je takový čtvereček a v něm je jakoby clonka nebo taková pohyblivá přepážka. Při požadavku ostřikovat přední sklo se motorek roztočí jedním směrem a clonka se přesune podla toho a při potřebě ostřikovat druhé okno se motorek točí opačně a clonka se přesouvá na stranu druhou. Jen ať už je hezky, ať se do toho můžu pustit. Pomoc a rada i vzájemná se vítá, pokud to půjde, můžeme se pak domluvit. Mejl na mně je pod jménem.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **     **   *******   **       
  **  **      **     **     **  **     **  **       
   ****       **     **     **  **         **       
    **        **     **     **  ********   **       
    **        **      **   **   **     **  **       
    **        **       ** **    **     **  **       
    **        **        ***      *******   ******** 
Powered by Phorum.