www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Udělal jsem dobře?
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 14:52

Teď sem se vrátil - jel sem kupovat astru, NEKOUPIL sem ale vrtá mě jestli sem uďál dobře. ??

Je to 98 carvan X16SZR 141tkm, moje nejoblíbenější barva (mimochodem typ motoru taky ten kterej upřednostňuju i na základě týhle poradny), krásný interiér, neoleštěný volant a pedály, kastle až na pár puchýřků fakt super, funkční klima, servo, ABS, centrál ,hagusy ,nová komplet spojka (byly vidět nový šrouby), desky kotouče...

Vady
Ko vejfuk, prasklý zrcátko a zadní světlo, bylo to trochu bouraný je tam evidentně nový čelo a přední nárazník (mimochodem znovu prasklej), maskovaná koroze na předním blatníku dole ale nic z toho by mě nedradilo.

Jenže mě odradilo docela znatelný cvakání v hlavě (pak sem zjistil že hydroštely už byly měněny) a dost výraznej šlem na víčku oleje a nakonec v nádržce nebyla voda. Pak majitel ještě řikal že mu to bere do 10ti (což beru vyloženě za katastrofu podobnej můj motor s 350tkm bere na dálky pod 8 LPG)

Zkrátka krásná kára jen za 18 ale brzo shánět hlavu nebo motor.I o tom sem uvažoval. Asi to nechám plavat ale pořád mě to ještě vrtá - zejtra tam jedou další zájemci...

díky za názory Honza

Přílohy: ASTRA-X16SZR.jpg (147.6KB)  
Re: Udělal jsem dobře?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 15:18

Pokud jsi si nebyl jistý určitě jsi dobře udělal. Pán evidentně ví proč prodává takto "opravené" auto! Kolik ho stála oprava spojky,hydroštelů atd... Já bych takvé auto pokud by bylo OK neprodal a dojezdil bych ho - Pokud bych si nekoupil lepší samozřejmě...

Motor seženeš kolem 3-5tis, auto jsi říkal že je bourané - no záleží jak a co bylo/nebylo opraveno-zamaskováno. Ať dá slevu grinning smiley

Když nastoupím na 4h šichtu s leštěnkou, barvou a čistícíma přípravkama jsem schopen s auta vykouzlit vzhledově zánovní kousek smiling bouncing smiley ( a to doslova)

Taky záleží kde bylo vyrobeno? Já mám ještě "poctivého" němce a je to znát! Kamoš má to samé ale rv tuším 98 poláka a je to ementál jak hrom! Mě se koroze objevila zatím (´tukám na dřevo") jen v pravo dole pod podběhem. S tím se už u tak starého auta musí počítat.

A poslední: takových aut dnes seženeš...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Udělal jsem dobře?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 16:00

Měl si mu vyjmenovat všechny ty vady, k ním říkat přibližnou cenu opravy a nakonec říct: "Za 5000,- na díly to vezmu" spinning smiley sticking its tongue out

Řekl bych, že si udělal dobře. Podle toho co píšeš, by potřeboval motor více něž jen běžnou péči a navíc když to auto bylo bouraný.... Ty km taky asi nebudou moc reálné. Aster je hodně naprodej, jen musíš najít tu pravou winking smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Udělal jsem dobře?
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 17:09

Díky za rady.

No tvrdil že už má 7 zájemců. V něčem sice kecal ale že má další zájemce mu věřím. Takže smlouvat sem ani nezkoušel.
(Jenže zájemci sou asi hlavně proto že v inzerátu o stavu motoru nic není.)

Toho drobnýho ťukance bych se nebál - to sem dost prozkoumal (byla tam i původní kapota) a on to koupil už taky s tim (tvrdil mi že je to čelo původní - přitom bylo černé jak bota asi i s nálepkou).

Jestli je to polák nevim ale podlaha vypadala opravdu dost obstojně. LEmy ani flíček, zadní vraty taktéž.

On to koupil to před dvěma lety za 55 a nainvestoval kolem 20ti a najel necelejch 20 tisíc. Skoro sem ho až litoval že měl tak moc špatnou ruku, řikal sice že si prostě jen chce koupit modernejsiho passata - myslim ale že mu to auto už pěkně leze krkem.

Kdybych měl motor za 5000 nějakej úplně super tak bych do toho ještě šel. Jenže když ho koupím bez vyzkoušení na vrakáči bude to asi takovej stejnej vychrchel a parní stroj ...

Asi budu hledat dál chci tu astru F kovou kvůli kompatibilitě dílů ale zas takovou na dlouhý roky. Naštěstí taak moc spěchat nemusím....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   ******    **    **  **     ** 
 **     **   **   **   **    **    **  **   ***   *** 
 **     **    ** **    **           ****    **** **** 
 **     **     ***     **   ****     **     ** *** ** 
 **     **    ** **    **    **      **     **     ** 
 **     **   **   **   **    **      **     **     ** 
 ********   **     **   ******       **     **     ** 
Powered by Phorum.