www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
STK
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 15:48

Jaký je problém prolést STKčkem když mám v techničáku motor 1.3 a v reálu mám 1.6ku. (číslo motoru není evidováno) vše jinak OK

Re: STK
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 16:47

Podle mne to poznají jenom na emisích.

Re: STK
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 17:50

Můj osobní názor je že neprojdeš emisema. Na technický by to mohly poznat pokud máš např.obsah vyražený na víku ventilů nebo někde jinde. Jinak asi ne.

Re: STK
Autor: Srneček (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 19:22

Na Emisích to nepozanjí pokud se jedná o motory C13N a C16NZ, ty mají emise téměř shodný. Na STK to poznají, protože ti zkontrolují typ motoru (je vyraženej před číslem). Já jsem měl podobnej púroblém: doklady 1.4i - C14NZ a v reálu 1.6i - C16NZ, nakonec to dopadlo tak, že jsem zavolal známýmu a jel na STK s vědomím, že 100% projdu - stálo to 1200,- včetně emisí, prostě potřebuješ kontakt nebo štěstí na technika, kterej nebude kontrolovat typ motoru (cca 1 z 10)

Re: STK
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 20:26

To poznaji jako nic jsou to profici a Aster jim tam jezdi kvanta. Takze jedine uplatky nebo znamy.....

Re: STK
Autor: Rom@n (Kadett) (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 05:26

Emisema to projde,protože mam katalizátor, tak že už minule byli lepší než mají být.Typ motoru si vybrousím,nebo si nechám vyrazit nové.No uvidíme, čeká mě to až v únoru,ale chci se na to připravit.

Re: STK
Autor: COBRA (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 08:43

ZNÁMÝ TO ŘEŠILY ŽE SI SEHNALY DOKLAD O ZAKOUPENÍ MOTORU PROVEDLI VÝMĚNU MOTORU ( JAKOBY) A NA EVIDENCI VOZIDEL VYPLNILY TAKOVEJ PAPÍR ZAPLATILY 20 KORUN A MĚLI MOTOR LEGÁLNĚ NA FURT A S TECHNICKOU JIŽ PROBLÉMY EMĚLI

Re: STK
Autor: Kobliha (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2005 07:33

U me meli na evidencce reci i za to, ze mam oznaceni motoru zrezly a ze nejde precist (tudiz nejde zkontrolovat, jestli sedi presne typ)

Ohledne ty vymeny motoru, jak rikal Cobra, myslim, ze je treba jeste nejakej doklad ze servisu, ze ti tu vymenu fakt provedli. Nebo se pletu?

V novinach jsem vcera cetl, ze od ledna 2006 se maji nejak extra zprisnit kontroly na STK u aut po prestavbe. Pry kvuli prihlasovani aut na jiny papiry (aby se zabranilo legalizaci kradenych aut).

Re: STK
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2005 18:35

Zaleží na technikovi, mam zkušenost, že to poznali. Neověřují číslo motoru ale typ ano. J

Re: STK
Autor: kobliha (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2005 18:40

Me by docela zajimalo, kde je nejakej predpis (postup), podle kteryho se ti technici na stk ridi.
Treba mam ted na aute kazdej svetlomet od jiny znacky (ale oba se originalne davali do aster), tak by me zajimalo, jestli me s tim muze pak na pristi stk vyhodit.



Astra F, C16NZ, rv93
Klášterec nad Ohří

Re: STK
Autor: Geri (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2005 18:37

ja sem byla na STK tedko a i na emisich mi kontrolovali typ motoru...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   *******   **     **   ******  
 ***   ***     **     **     **   **   **   **    ** 
 **** ****     **            **    ** **    **       
 ** *** **     **      *******      ***     **       
 **     **     **            **    ** **    **       
 **     **     **     **     **   **   **   **    ** 
 **     **     **      *******   **     **   ******  
Powered by Phorum.