www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kompresor
Autor: zegna (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2006 12:38

Ahoj poradte prosim nekdo jak vyrobit kompresor z lednicky a co vsechno k tomu potrebuji.Dikuji predem za kazdou radu

Re: Kompresor
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2006 12:55

Jeden kompresor z ledničky, kus kabelu vhodného pro pohyblivé přívody s ochranným vodičem, vidlici pro zasunutí do zásuvky el. rozvodu 230V, vhodnou hadici, nejlépe tlakovou, vhodnou skříňku, do které všechno zabuduješ.
Volitelné doplňky jsou ještě třeba tlakoměr, nějaký filtr pro filtrování nasávaného vzuchu, vypínač, apod. podle potřeby a možností.

Re: Kompresor
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2006 12:56

:-)s tím stejně houbeles nafoukneš...sežeň si radši nějakej motor jednopíst a nějakou flašku...třeba od starýho bojleru....vše za cca 500 a mužeš s tím aj lakovat:-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Kompresor
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2006 14:47

A nebo to doplň o nádobu od starýho hasičáku a můžeš si tlak předfoukat...a udělá to až tak 10 atmosfér (vyzkoušeno)...

Re: Kompresor
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2006 19:07

Kyslik: když už jsi u toho hasičáku, viděl jsem u známýho mooc pěkný nádoby od kyslíku (lékařství), který byly jak dělaný na zabudování do auta jako napodobenina nitra grinning smiley

Re: Kompresor
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2006 10:27

Kluci nic proti, ale mel jsem to udelany na chate k dofukovani cyklistickych kol. Muzu rict, ze po dvou sezonach byli duse zraly na vymenu. Od te doby jen pumpicka a mam klid.

Re: Kompresor
Autor: Lauda (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2006 10:38

Ja to mam udelane z kompresoru z mrazaku a na foukani kol a ostatnich drobnosti to staci. Z mrazaku jsem urizl i drzak a upravil ho tak, ze z toho ted mam prenosnosny kompresor :-) sice nic moc vykon ale investice asi 50,-

Re: Kompresor
Autor: zegna (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2006 08:20

diky moc za rady az to vsechno sezenu tak se nekomu z vas ozvu pro podrobnejsi popis.

Re: Kompresor
Autor: Rebel (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2006 07:21

To zeqna:mám ho též již několik let a plná spokojenost! Jen dvě připomínky:
Vzhledem k tomu,že opravdu (jak psal Kyslík) dává až 10atm, tak bych
v žádném případě nepoužíval nějaký starý vyřazený hasičák či něco podobného, a co se týče případného vyhazování oleje,jsem řešil tak,že
jsem na výstup napáskoval kousek na průměr silnější hadičky a do tý
jsem nacpal obyčejnou vatu,která bezpečně olej zachytí. Čas od času ji
vyměním a je to ok!

Re: Kompresor
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2006 04:44

Rebel :
A z jakého důvodu bys nepoužíval tlakovou lahev z hasičáku ??
Ta z céóčka vydrží například průměrně 200 Atm. Za mých mladých let si z nich sportovní potápěči vyráběli vzduchové lahve na potápění...

Re: Kompresor
Autor: Ruda (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 12:02

Vážení.
Kompresor z ledničky ma tyto drobné nevýhody:
Kompresor je naplněn specielním olejem,který maže vše co pracuje uvnitř a nesmí být el.vodívý.Při provozu je olej pochopitelně strháván vzduchem a tudíš vzduch vyfukující obsahuje olejovou mlhu.Při delším používání se olej "vyplive" a kompresor se zadře.A jakmile se kousne,může to mít neblahé následky.BUM.

Dále pokud jede kompesor,tak ve vlastní vaně se tvoří jemná olejová mlhovina,která je docela dobře smíchána s nasávajícím vzduchem.A teď stačí,celkem malá jiskřička někde ve vinutí či ložisku a bác a pokud jste blízko,tak máte smůlu.POZOR JEDNÁ SE O MALOU BOMBU!Přál bych vám vidět,co to dokáže.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **        ********         **  **    ** 
 **    **  **        **     **        **   **  **  
     **    **        **     **        **    ****   
    **     **        ********         **     **    
   **      **        **         **    **     **    
   **      **        **         **    **     **    
   **      ********  **          ******      **    
Powered by Phorum.