www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Náhradní Klíček
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2010 19:40

Zdravíčko, chtěl bych se zeptat kde a zakolik se dá udělat kopie klíčku na Astru F x20xev smiling smiley p.s. hledal jsem a nenašel smiling smiley

Re: Náhradní Klíček
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2010 20:04

Ahoj, zkus normálně firmu, kde se dělají náhradní klíče. Většinou mají polotovary.
Mne stál náhradní klíč u nás 80,- Kč a bez problémů.
Jo a je nejlepší přijet s autem, aby se mohl hned vyzkoušet.

Re: Náhradní Klíček
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 05:54

dík, tohle mě už taky napadlo ale problém je v tom že tam je imobilizér takže to asi nebude zas tak jednoduchý smiling smiley

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Náhradní Klíček
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 08:12

Udělaj kopii čipu. Nic nového pod sluncem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Náhradní Klíček
Autor: Petr Pláně (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 16:46

Počítej s cenou kolem 1000 Kč.

Re: Náhradní Klíček
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2010 17:43

Můj známý dal oba klíčky od své Astry (s imobilizérem) zájemci o koupi někomu kdo je zkrátka nedpostupný. Stojí to tam půl roku a už je vymlácený okýnko světlo atd. Zkrátka Astra míří kvůli tomu do sběru - to by mě docela mrzelo- je sice v nicmoc, ale byla funkční a o 6 let novější než moje pár let by pojezdila. Prosím nezná někdo:

1) firmu (Chrudimsko Pardubicko Královéhradecko) která by uměla uďelat za trochu rozumný peníz klíč s imo jen podle zámků když jim tam astru (+ doklady bez carpassu) přitáhnu?

2) nebo postup jak doma vyřadit Imobilizer - je tam X16XEL - udělal bych startování čudlem a dal bych tam jiný zámky nějaký starý i mám (v tom případě prosím na BlackD@atlas.cz)

díky Johnny

Přílohy: DSC03207-small).JPG (363.2KB)  
Re: Náhradní Klíček
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2010 20:01

Johny:
Skoč si na vrakárnu, kup si sadu zámku a ŘJ s klíčem a hurá na silnici...
Na AF je dnes všechno za hubičku, je to už bohužel starej šrot...

Re: Náhradní Klíček
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2010 12:48

Dík za doporučení 3. možnosti smiling smiley

Takže teda když vyměním samotnou ŘJ a zámky (ten u volantu bude nutný odříznout nebo odvrtat sem koukal) nemusím nic dělat s tou "čtečkou kódu u spínačky" ani s ničim jiným?

Jo a byl tam centrál na DO. Myslíš že by v tom případě nějak chodil? Ten má taky svou řj a čeká na "kód" z těch klíčů ne?

Re: Náhradní Klíček
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2010 13:54

Johny:
Mno, já nevím, jak to má přesně AF, ale u Omegy B, Vectry B se musí měnit i ten kroužek u spínačky (čtečka). Jinak dálka je napárována přímo v ECU - myslím, že pak lze klíč i změnit (dálka). Ale pro sichr se zeptej Vendyse - tomu bych krze elektriku věřilwinking smiley...

Re: Náhradní Klíček
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2010 20:00

Jednotka motoru + jednotka immo (ten kroužek pod volantem) + čip a vše na sebe napárované, jinak to nepojede. Leda by majitel měl carpass, případně si ho nechat za pětikilo u Opela vyjet(je třeba velký TP a majitele v něm zapsaného včetně občanky). S carpassem lze naučit jiné čipy a původní smazat. A to Je jako Astra F s originál DO v klíčku? Pokud je DO jako zvlášť klíčenka a máš ji, mělo by to chodit. Pokud DO nemáš, pak opět jedině DO + jednotka, nebo carpass a naučit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Náhradní Klíček
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2010 07:09

Jo bylo to v klíčku, díky za info aspoň vim co případně schánět. Nejlepší si to asi vymontovat z nějakýho auta aby byla jistota že to je napárované...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **      **  **    **   ******  
 **        **        **  **  **  ***   **  **    ** 
 **        **        **  **  **  ****  **  **       
 ******    ******    **  **  **  ** ** **  **       
 **        **        **  **  **  **  ****  **       
 **        **        **  **  **  **   ***  **    ** 
 ********  ********   ***  ***   **    **   ******  
Powered by Phorum.