www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
teplota tds
Autor: Honza24 (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2010 21:11

Zdravím všechny.Mám dotaz.samozřejmně jsem prolezl celé forum ale nenašel jsem přesnou odpověd která by mě pomohla.Koupil jsem astru 1.7 tds.zjistil jsem že se přehříva a nespína ventilátor.takže sem uděla nasledující.kontrola termostatu,vodní pumpy a nové čidlo ventilátoru.ventilátor spíná asi v 97 st.,ale mám pocit že se sepne hned druhá poloha rychlosti a asi tak na cca.15vteřin,teplota ale moc dolů neklesne.spíš se ani nehne a pořád se to opakuje a pak třeba spína až tam mám třeba 102st.něco sem tady vyčetl o nějakým odporu rychlosti ventilátoru.nemáte stím někdo skušenosti?díky všem za pomoc

Re: teplota tds
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2010 06:44

No a zkusil jsi vyčistit chladící okruh? nalít tam ty přípravky na čištění - zbavení se usazenin. Je zde sice riziko toho, že chladič začne téct, ale to bych řešil až kdyby se to stalo. Já mám sice 1,7 němce, ale taky jsem měl problémy s přehříváním. 1x jsem tam nalil [www.olejshop.cz] a naprosto supr výsledek! motor se málokdy dostane nad 105°C (snad jen při velmi pomalé jízdě a to hned sepne ventilátor a teplota jde dolů. Používám ten přípravek vždy po cca 2 letech kdy měním komplet vodu. Radiátor netekl nikdy. kdyby něco na aukru sem viděl radiátory nové už za 500kč tak nevím...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (13.06.2010 06:47)

Re: teplota tds
Autor: honza24 (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2010 14:18

Ahoj no skoušel jsem tam nalít něco od liqui moly ale bez výsledku ted jezdím na ocet.pul na půl s vodou.takovej dryják no.ale taky mě zaráží ta sahara.mám pocit že se pustí až ta rychlejší rychlost.protože když se sepne tak to je hukot jak letadlo.

Re: teplota tds
Autor: marcel42 (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2010 20:20

Ahoj...mám podobný problém,akorát mě zas jede ventilátor jen na pomalé otáčky....A spíná až tak od 105 stupnu...Když chci ,aby jel na vyšší otáčky,tak musím na chvilku pustit klimu a to je to letadlo co máš ty...
O víkendu jedu pěknou štreku a premyslim,že bych někde udelal vypinač na ventilator,abych zbytecne nejel na tak vysokou teplotu...Ale nevím,kde bych to měl co nejjednodušeji zapojit...

Re: teplota tds
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2010 07:06

marcel:
A co vyměnit teplotní spínač ventilátoru chlazení, hmm winking smiley???

Re: teplota tds
Autor: marcel42 (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2010 07:29

Hmmm,to by snad nebyl problém,ale jen kdyby tam bylo dostatek mista...Nedostanu se tam ani rukou,abych odpojil konektor z toho spinace,zavazí klima a spol...
Dále co mě dost vadí je to,že když vypnu kliček a zrovna jede ventilator na chladiči,tak prostě vypne taky.I když mám teplotu přes 100 stupnu...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********        **  **     **   *******   **      ** 
 **              **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **              **  **     **  **         **  **  ** 
 ******          **  **     **  ********   **  **  ** 
 **        **    **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **        **    **  **     **  **     **  **  **  ** 
 ********   ******    *******    *******    ***  ***  
Powered by Phorum.