www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kadett vs Calibra
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2010 14:43

Ahoj, už hezkých pár týdnu brouzdám po internetu a uvažuju o koupi auta, a to buď kadetta nebo calibry. Na netu jsem našel pár vyhovujících kadettů 2.0 8v(převážně cabrio) ale také v poslední době jsem našel calibru 2.0 16v. takže brouk v hlavě, auta jsou přibližně za stejnou cenu, proto jsem se chtěl zeptat na zkušenosti s těmito auty, vím že cabrio bude asi větší designovka ale zase calibra nejspiš bude rychlejší na zrychlení ne? Proto se právě chci zeptat jak je to tady výkonově, jestli je lepší a kvalitnější 115 koní na lehčím kadettu nebo 150 koní na 1250 kg těžké calibře. Případně ostatní jízdní vlastnosti no. Děkuji moc za rady, a zkušenosti. Chci už totiž auto at to trochu jede no, dvoulitr 16v v kadettu jsem už zavrhl jelikož jsou nad touhle cenovou kategorií a také hlavně proto že kadettek v kabriu se mi fakt líbí. děkuji moc a oplu zdar!!! :-)

Re: Kadett vs Calibra
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2010 14:52

Záleží jak často chceš auto využívat. Jestli to chceš jako víkendovku, tak je cabrio super (sám mám GSI bez střechy). Pokud chceš autem jezdit denně a i v zimě, tak spíš bude vhodnější Calibra. Hlavně počítej s tím, že už to jsou youngtimery a je potřeba údržeba a sem tam nějaké vyvažení...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kadett vs Calibra
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2010 14:54

Chci to spíš jako takovou víkendovku no na běžné ježdění mám autko v plynu, ale taky právě chci když s tím vyjedu občas at to jede pořádně. Když tomu šlápnu ať se mi nezdá že couvám no :-D však to každý chlap zná no. Taky které auto je spolehlivější no.

Re: Kadett vs Calibra
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2010 15:01

GSIčko má pěknej odpich, ale na hodnění maximálky to není... při 150 km/h je v autě už celkem hodně rámus (jak fouká skulinkama kolem střechy).

Pokud budeme brát v úvahu jen motory, tak NE (8v) je snazší na údržbu a vydrží hodně kilometrů. Samozeřjmě XE taky vydrží, ale je trošku nárošnější na údržbu... a když nevíš jak se k tomu přechozí majitel choval....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kadett vs Calibra
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2010 15:11

Aha super super děkuji za info :-), no uvidím ted který z pánů dá lepší cenu a pak se rozhodnu podle stavu a ceny.

Re: Kadett vs Calibra
Autor: polak64 (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2010 07:13

čus,ja osobne bych šel do cabra .Pokud se k němu bejvalej majitel choval jak se ke cabru ma tak bude v lepsším stavu než calibra ,každej človek se otočí za cabrem .Ale zase na druhou stranu s náhrasdníma dílama na cabro to nebude nejlepší(od palubky dozadu to s kadetem nemá skoro nic společnýho )

dělník: Škoda Octavia combi 1.9 Tdi 4x4
mazlík: Kadett C18NZ ...velice pomalá reinkarnace na 20SEH Gsi Lexmaul
Astra F 2.0 16v GSI [picasaweb.google.com]

Re: Kadett vs Calibra
Autor: zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2010 08:33

Aha děkuji taky za názor, osobně si taky myslím spíše na to cabrio no. Snad se na nem nic nepokaka at nemusim shanet dily, jinak na kadett.cz inzerci často chlapi nabízejí díly na cabrio takže snad to bude ok.

Re: Kadett vs Calibra
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2010 09:27

Když nezlomíš páky na zajištění stažený střechy, tak nic shánět nemusíš thumbs down Jinak plechařina jako prahy, lemy, zadní kapsy jsou stejné jako na 3 dv. hatch. Zadní světla jsou stejné se sedanem, zadní nárazník je stejný s hatchbackem,.....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kadett vs Calibra
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2010 11:53

Tak pokud jsem pochopil správně větu v púrvním příspěvku, že sice ta Calibra je za stejnou cenu jako Kadett, tak ta Calibra bude při dnešních cenách Kadettů asi pěknej pelech... já osobně teď jezdím s C20XE v Kádlu, na denní ježdění to teda moc není, je mi to líto jezdit s tím 4,5km do práce když se to ani nezahřeje, a pápne si to taky. Ale na víkendovku a delší výlety ideál... taktéž cábro s NE je boží hračka na rekreační jízdu ;-)

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: Kadett vs Calibra
Autor: polak64 (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2010 13:24

jo to je fakt ty paky na to zajištení střechy je taky slbý místo , taky se občas stane že v pruběhu let ztratí pohah na zakrytí složeny střechy a k autu není,ale kadett je kadett a i stím C20NE to jezdí solidne thumbs down

dělník: Škoda Octavia combi 1.9 Tdi 4x4
mazlík: Kadett C18NZ ...velice pomalá reinkarnace na 20SEH Gsi Lexmaul
Astra F 2.0 16v GSI [picasaweb.google.com]

Re: Kadett vs Calibra
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2010 17:03

Zrovna potah na staženou střechu by mě trápil asi nejméně. Cabrio mám 2 roky ten potah jsem nepoužil ani jednou....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **     **  **      **  ******** 
 **        **     **  **     **  **  **  **  **       
 **        **     **  **     **  **  **  **  **       
 ******    *********  **     **  **  **  **  ******   
 **        **     **  **     **  **  **  **  **       
 **        **     **  **     **  **  **  **  **       
 ********  **     **   *******    ***  ***   **       
Powered by Phorum.