www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
náhlý smyk v zatáčce
Autor: 723novy723 (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2010 16:48

Ahoj lidi,nevim kam bych toto tema zaradil,tak to pisu sem do obecneho tematu.
Dnes jsem jel jako kazdy den z prace s mym Astra F, r.v.94,X16SZ,3dverak a stalo se mi neco divnyho.
Pri najizdeni do levy zatacky jsem ucejtil neco divnyho s podvozkem,neda se to popsat. To uz jsem byl tak v 1/3 zatacky. Ta se dale zakrivovala vice a ja pritocil volant doleva. Upozornuju ze jsem jel normalne jako vzdy,protoze to misto a znam a jezdim tam v rychlosti aniz by piskaly gumy,ci se auto nejak naklanelo. Podotykam,ze to byl hruby asfalt a na suchu. Ted uz k tomu co se stalo. Auto se mi jednoduse stocilo doleva a uz nevim zda jsem slapnul na brzdu,ale otocil jsem se o 180°. Myslel jsem ze se zaseklo naky kolo. Vystoupil jsem z auta a normalne se s autem dalo postrkovat dopredu do zadu. Tak jsem nastartoval a normalne jel dal. Ale jel jsem domu pomalu. Bojim se ted do toho znovu sednout a jet s tim nekam. Hodil bych to ze skaly,protoze to bylo o smrt. Chci se zeptat,zda se nekdo s necim podobnym nesetkal,protoze me vazne nenapada co se mohlo stat.
Diky za namety.
Michal.

Re: náhlý smyk v zatáčce
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2010 17:51

Ono kolikrát stačí když v té zatáčce projede auto kteému "něco" teče - olej, nafta, koukal jsi se jestli tam něco takového není?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: náhlý smyk v zatáčce
Autor: 723novy723 (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2010 19:09

Projel jsem to zpatky a nic,suchy. Proste netusim.Ted jsem mel cely auto zvednuty a mrknul sem na brzdy predni i zadni,loziska,klouby a nic. Nemuze to udelat diferak nebo prevodovka?

Re: náhlý smyk v zatáčce
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2010 19:27

723:
Taky nepíšeš, kdys jel - tohle se občas stane večer/ráno, když padne rosa. Nebo třeba když pofukuje větřík - povrch vozovky má pak o něco nižší teplotu jak okolí a když je to pod teplotou rosného bodu, kondenzuje na silnici vzdušná vlhkost a to je pak jak s tou rosou.

Druhý extrém je potom od slunce rozehřátý asfalt - kde tenká vrstvička na povrchu nedrží soudržnost s ostatním asfaltem a nedokáže přenést napětí od pneumatiky a utrhne se od zbytku.

Potom taky tohle dělá čerstvý neuježděný asfalt.

A taky otázka je, jestli si klouzavo pod gumama nevyrábíš sám (únik chladíci kapaliny či oleje přímo z tvého auta)...

Potom máme podzim - nebyly na silnici nějaké lístečky, nebo třeba píseček, který tam navál podzimní větřík??? Nebo taky teď hodně jezdí traktory z pole a cintaj na silnici hlínu, bahno, kamínky apod.

Jinak potom taky hraje roli, jak jsi měl nafouklé gumy a v jakém byly stavu - u přetáčivého smyku hlavně ty zadní - máš ještě letní či zimní? Potom taky jde o stáří gumy - jestli máš 7mm vzorku a 10 let starý gumy, kloužeš taky...

V extrémním případě tě takhle může rozhodit nějaká nerovnost.

Nebo pokud máš úplně mrtvé tlumiče, auto taky nedrží stopu...

Těch faktorů je celá řada...

Nicméně, bych se spíš přikláněl k nějakému svinstvu na silnici...

Re: náhlý smyk v zatáčce
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2010 08:53

Stalo se mi to samé, ale po pár km. jsem zjistil proč. Dojel jsem dodávku a té šel prach nafty z hrdla nádrže, pán natankoval plnou a zapoměl zavřít nádrž. Ten poprašek nafty na asfaltu stačí aby v zatáčce auto dostalo smyk. Neni tam někde benzinka?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  ********  **     **  **    ** 
 ***   **   **  **   **        ***   ***   **  **  
 ****  **    ****    **        **** ****    ****   
 ** ** **     **     ******    ** *** **     **    
 **  ****     **     **        **     **     **    
 **   ***     **     **        **     **     **    
 **    **     **     ********  **     **     **    
Powered by Phorum.