www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
výměna astřičky
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2011 16:31

ahojky všem, vše nejlepčí v névm roce 2011, Mám OA caravan 16 xel z 98 roku,Chci novější a rád bych do nafty. Líbí se mi Opel Astra 1.7 CDTI, 74 kW (2005) ale nevím jak jsou na tom s kvalitou a výdrží.Díky za rady.

Re: výměna astřičky
Autor: Honzis (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2011 09:20

Ahoj v těchto motorech byli jak 5 st. tak 6 st. převodovky ale těch 6 se ůdajně prodávalo velmi málo,nic méně jde prý o důstojný základní diesloví motor který není z nejtiších ani nejvýkonějších ale představuje ještě dobrý standart a hlavně je spolehlivý.pozor jen na přesnost tahů 5ti st. převodovky o které brzy přichází...tak hodně zdaru :-))

Re: výměna astřičky
Autor: Honzis (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2011 09:22

spotřeba byla udána 5l/100km ale praxe je praxe.

Re: výměna astřičky
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2011 10:53

JJ děkuji ale čím víc čtu tak pomalu přemýšlím že bych asi šel zase do benzínu.
Všude ale doporučují pro 2005 motory 1.8.
Já mám ale bohužel s 16/16V velmi drahou neblahou zkušenost a přitom ho mám docela rád. Tak babo raď. Snad tyhle 1.6 už nejsou tak poruchové?

Re: výměna astřičky
Autor: Honzis (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2011 18:00

To s těmi 1.8 je pravda ale v roce 2005 byl v prodeji jen 1.8 16V (Z18XE) 92 kw,ten byl do 07,od 2006 byl i 1.8 16V se 103 kw,jsou o dost lepší než 1.6,ůdajně nemají takoví výkon který slibuje ale myslím že to taky nebude špatná volba,rozhodovat se mezi 1.8 a 1.6 tak jasná volba by pro mě byla jedna osma...doufám že to k něčemu pomůže smiling smiley))



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **      **  **    **  ********  
 **     **     **     **  **  **  **   **   **     ** 
 **     **     **     **  **  **  **  **    **     ** 
 **     **     **     **  **  **  *****     ********  
 **     **     **     **  **  **  **  **    **        
 **     **     **     **  **  **  **   **   **        
 ********      **      ***  ***   **    **  **        
Powered by Phorum.