www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Značky na silnici zakryté zelení - názory
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2011 17:25

1, Tak teď na TV Prima byla reportáž o tom, že i když nejsou značky vidět z důvodu porostu, který je zakrývá i přes to dostanete pokutu když jí nerespektujete!

2, byla ukázka jak stojí moderátorka za ní je zrezivělá značka (totálně nečitelná na bílé tyčce) a prý i za její nerespektování je pokuta!


Podle mě k bodu:

1: okamžitě si udělat fotku a jít do správního řízení! Já přeci nemůžu za to, že údržba silnic nebo dotčený vlastník komunikace se o ní nestará?!

2, dle mého má mít značka předem vyhláškou dané barevné vyhotovení, rozměry a upevnění.Pokud nesplňuje tyto kritéria prostě neplatí a to bez diskuze...


Podle mě TV Prima pouze zděluje záměrně dezinformace snad na žádost PČR??

Nevím co vy na to?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Značky na silnici zakryté zelení - názory
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2011 18:55

Je to tak jak pises v obou bodech...

Novinari/reporteri jsou od jak ziva parta hovad, co horko tezko dodelali zakladku a jde jim jen o "slavu"...

Viz napriklad kdysi diskutovana zalezitost prednosti chodcu na prechodu - absolutni prednost a podobne...

Uz by je mel nekdo zazalovat za sireni nepravdivych informaci. Jen blbnou lidi...

Re: Značky na silnici zakryté zelení - názory
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2011 15:46

ad 1) Ono je to složitější - bohužel ve správním řízení záleží na úředníkovi, jak rozhodne...
Ta značka tam jednou je a ty jsi povinen se jí řídit!!!
To, že nebyla vidět je druhá věc - tebe pokutuje PČR popř. MP zřízená magistrátem města - tu ale nezajímá zase TSK (technická správa komunikací resp. organizace, co se má starat o stav komunikace a jejího okolí v jejich majetku - nedejbože, když tam přečuhuje nějaká haluze ze zahrady soukromé osobysmiling bouncing smiley)...
Přesně tyhle zarostlý značky nám vysvětlovali ve škole na dopravním právu a teda s jejich výkladem zákona se moc nestotožňuju eye popping smiley...
Pokud s tím pak máš problém, zbývá jenom soud, který ti v cca 35 - 50% dá zapravdu (ale taky nemusí), ale je s tim crcáního a když prohraješ, tak zaplatíš daleko víc... Tady ovšem musíš odmítnout zaplatit pokutu, poněvadž jejím zaplacením jsi uznal svůj přestupek...


ad 2) Na veřejných komunikacích musí být osazené značky ve zhotovení shodném se zákonem 56/2001 Sb, jejích prováděcích vyhlášek a pozdějších znění.
Pokud se ale značka nachází na soukromém pozemku, který není brán jako veřejná komunikace (stačí třeba parkoviště u některého supermarketu, podzemní garáž nebo třeba soukromá lesní cesta) je už situace krapet jiná - vjezdem na tento pozemek souhlasíte s pravidly majitele a pokud on ,i když tam má značky nakreslené třeba vodovkama na čtvrtce, řidič se jimi musí řídit winking smiley...

Todle nám říkal přednášející ve škole - tak doufám, že si to nevycucal z prstu smileys with beer...

Re: Značky na silnici zakryté zelení - názory
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2012 17:06

Asi před 14 dny mi přibyly na cestě do garáže 4 nové značky. Jedná se úplně o nové vč. sloupků na kterých jsou umístěné. Smutné na tom je to, že jedna značka je již teď nečitelná jelikož je asi tak 3 metry za keřem (a to ještě keř není zelený). By mě zajímalo, kdo přebral takovou práci... pokud se na to někdo od zadavatele (asi obec) byl vůbec podívat.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **    **  ********   ********  
 **     **   **  **   ***   **  **     **  **     ** 
 **     **    ****    ****  **  **     **  **     ** 
 **     **     **     ** ** **  **     **  ********  
 **     **     **     **  ****  **     **  **        
 **     **     **     **   ***  **     **  **        
 ********      **     **    **  ********   **        
Powered by Phorum.