www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
klimatizace
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 05:55

Měl bych dotaz : Ještě vloni mi šla perfektně klimatizace. Včera jsem ji zapnul a nic. Faktem je, že auto bylo v service na guferách a kroužkách, mohlo dojít i k chybnému zapojení při zpětné montáži /?/. Je možné, že se to stane náhle či bych již dříve zjistil špatný a zhoršující se stav ? Dál bych se zeptal kolik stojí doplnění a jestli bych spíš dříve neměl hledat chybu jinde a zejména kde, abych zbytečně nevyhodil prachy, když je závada jinde. Hledal jsem doma v "chytré knize", ale tam klima není a starší příspěvky zde na foru též neřeší konkrétní dotaz. Díka a zdravím, X16XEL,r.v.1995

Re: klimatizace
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 08:49

Tak asi pravděpodobně, když rozebírali motor, tak jim uteklo chladivo z klimatizace.
Doplnění stojí kolem 1000,- záleží, kolik ti toho chybí.

Re: klimatizace
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 14:47

Nejspíš ti jen utekla napln a pokud pujdes plnit rekl bych cca 1500-2000,jak kde a kdyz zacne plnit tak zjistí unik hned a preruší plneni,tudíz penize nevyhodís a zjistis unik,na prazdne klime ho tezko nejdes

Re: klimatizace
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2006 05:27

Kluci, dík, už mám objednáno naplnění na úterý--kompletně s opravou domácího mrazáku...a prej asi za 600,- Tak uvidíme.

Re: klimatizace
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2006 05:41

Nazdar
Zapojim sa mozno trochu od veci ale nechladi mi klima. Asi mi tiez chyba napln, ale chem mat 100% istotu, ze to nie je nieco ine. Cital som si v roznych starsich prispevkoch, ze je mozne skusit "oklamat" kompresor tak, ze sa vytiahne resp. odpoji tlakovy snimac takze kompresor sa rozbehne aj bez chladiva a overi sa tak jeho funkcnost.
Viete mi niekto poradit kde sa nachadza kompresor a snimac tlaku naplne klimy? Vcera som to skusal hladat ale netusim kde by to mohlo byt
Mam Astru G, r.v. 99, motor X20DTL

Diky

Re: klimatizace
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2006 07:54

Ahoj
Mám taky Astru G 99 a včera jsem úspěšně odstranil problém s klimou.Kompresor najdeš vlevo dole mezi motorem a chladičem a je spojen klíňákem s motorem a alternátorem.Nejdřív se podívej jestli Ti vůbec spíná kompresor,na řemenici kompresoru vlevo je unašeč a když zapneš klima musí se také točit.Když ne tak rozpoj zásuvku na kompresoru a změř jestli tam máš 12V.Když jo tak je špatná cívka kompresoru a když ne je špatné čidlo a to najdeš vlevo vedle vnitřní strany chladiče.
Já měl problém s cívkou je na ní totiž tepelná pojistka a ta byla špatná.
Dej vědět jak jsi dopadl.
Kamil

Re: klimatizace
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2006 10:04

Nazdar

Dik za radu. Cez vikend som sa to snazil najst a podla trubiek som to nakoniec objevil vlavo dole napojene na remen ako si napisal. Kompresor sa po zapnuti klimy neroztocil. Neviem vsak ako sa tam dostat, je to dost hlboko v motore a musel by som pozhadzovat asi dost veci a na to si netrufam.
Nie je kompresor vyvedeny niekde v poistkovej skrini, ze by som so to zmeral tam napr. ohmicky, ked pises, ze je tam cievka?

Brano

Re: klimatizace
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2006 11:00

Klima je na pojistkách 39 a 40 ale jednoduší máš rozpojit konektor na kompresoru a změřít jestli tam máš 12V.Když ne tak to může být čidlo a jestli to tam naměříš tak 100%cívka.To znamená nechat odsát náplň,sundat trubky,vyndat kompresor a na cívce je v takové kostičce tepelná pojistka a ta je v čudu.Akorát jsem nepochopil proč je tam 187 stupňů na 1 ampéru když cívka má 4 Ohmy a 12:4 jsou tři ampéry.Já jsem si tam dal pětiampérovou a v pohodě.
Kamil

Re: klimatizace
Autor: walterd (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2006 12:02

S tím Vám neporadím,ale když je řeč o klima, sháním potrubí, mám prasklé. Kdybyste o něčem věděli nebo měli tip kde levně sehnat. Díky



Astra F Caravan, X16XEL, r.v.98
Mimoň

Re: klimatizace
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2006 17:09

To Walterd:[www.aukro.cz]

Re: klimatizace
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2006 13:18

Dik za podrobne vysvetlenie.
Neviem sice aky mas motor ale v tom mojom je kompresor uplne naspodu a neviem sa k nemu nijako dostat (X20DTL). Neviem co musim a co nemusim z motora vybrat aby som sa k nemu dostal.

Re: klimatizace
Autor: , (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2006 08:53

aHOJ,
prosimtě potřeboval bych poradit s klimou.Po zapnutí klimošky běží kompresor ale netočí se ten unašeč ani ta černá plastová vrtule před chladičem,nevíš co s tím?

Re: klimatizace
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2006 17:08

Nevím sice kterej unašec myslíš, ale pokud se Ti netočí, tak nevím, jak může běžet kompresor?

Re: klimatizace
Autor: paul (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 07:38

ahojte mam takovy problem vyteka mne olej s kompresoru klimy a o dovolene chorvatsko se bojim ze se zadre kompresor a jestly mohou nastat potize s motorem chlazeni dobijeni mam 2,0 16 v jo a nebudu zapinat klimu diky za radu

Re: klimatizace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 07:51

Pokud nebudes zapinat klimu, tak se nic nestane, jelikoz nebude sepnuta spojka kompresoru, tudiz se kompresor tocit nebude.

A co jsou to interpunkcni znamenka Te ve skole neucili? Kdo se v tom textu ma vyznat???

Re: klimatizace
Autor: Venca69 (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2008 23:46

Poradte jak muzu na astre F zkusit sepnout sojku kompresoru aniz by jsem musel se dostat slozite ke kompresoru.Myslim nejake pristupne misto napr u rele nebo nejakeho cidla.Proste co sepnout aby se pohnul kompresor.Nemam v okruhu dost naplne a potrebuji s citem otestovt kompresor nez naplnim.(auto z bazaru a klima hlucha)confused smiley

Re: klimatizace
Autor: quido (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 16:35

Ahoj,měl jsem v servisu Astru G (Z16XE) na roční prohlídce, sami se nabídli,že mi vyčistí klimatizaci,že smrdí. Teď chladí míň, než předtím, spolujezdcovi odkapává studená voda na nohy, při zapnutí i občas během chodu to "potichu houkne". Řekl bych, že to smrdí ještě víc a navíc větrákem i při vypnuté klimě(=při zapnut.větrání) fouká do auta dost bordelu (měly vyměnit i pyl.filtr, ale nevím jestli to udělali-kde ho najdu ?) Je to normální-po desinfekci klimy ? Díky moc !

Re: klimatizace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 06:31

Normalni to neni, rozhodne bych to sel reklamovat. Pylovy filtr najdes za kaslikem spolujezdce.

Re: servo
Autor: oplánek (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 18:21

Mám 98 g astru 1.6 16v,uniká mi olej ze serva,pod autem je louže,co to může být,olej stojí 150,ale už mi to sere.Ahojte a díky

Re: klimatizace
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 18:35

A co má společného klimatize a servořízení????
Napiš to do příslušné sekce, už je tam o tom rozepsané téma,
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  ********   **         ********  
    **      **  **   **     **  **    **   **     ** 
    **       ****    **     **  **    **   **     ** 
    **        **     ********   **    **   ********  
    **        **     **         *********  **     ** 
    **        **     **               **   **     ** 
    **        **     **               **   ********  
Powered by Phorum.