www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2010 13:27

pro Pepu: nevím jak u tvýho motoru ale u X16SZR když šroubuješ rychle tak ti toho moc neuteče, předpokládám že tam budeš mít taky ventilek

Re: klimatizace
Autor: pepa.nora (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2010 13:48

Myslíš, že by nedostatek chladiva vrtuli na chlazení cladiče zpustil a hned ji zase vypnul? Máš s tím opravdu nějakou zkušenost? Dík za odpověď.

Klimatizace
Autor: Novak (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2010 22:09

Prosim o radu,koupil jsem opel Astru-1,6 16ventil,combi,2003 s klimatizaci po zjisteni jsem zjistil ze me chybi ventilator na KLIMU(predni,zadni je na vodu)!,tzv nic tam nemam.Nyni jsem koupil novy ventilator+saharou+motorek(proste komplet).Zitra se chystam to tam dat,ale nevim kde mam zapojit elektriku,vubec netusim kam to dat!Je tam koncak 3konektorami a do neho vede 2 draty.Jelikoz nemuzu najit puvodni protikonektor(asi je ustrizenej),ale nevim kde?

PS:nekde je ufiklej a nemuzu ho najit,prosim o radu a nejlepe fotky.

Pomuzete me prosim ?

Re: Klimatizace
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2010 20:23

Jsem taky viděl astru s jedním větrákem a bylo to origo, normálně spouštěl i druhej stupeň a v pohodě to uchladilo. Jinak musíš pořádně hledat kde to má ty kábly. Co dělá ta klima???? Nestíhá chladit?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (07.06.2010 12:28)

Re: Klimatizace
Autor: Novak (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2010 12:49

No kdyz zapnu klimu mel by se roztocit vetrak ne?A co mam na vodu ten se roztoci az se zahreje voda,tak stoho duvodu bych tam chtel dat ten vetracek na klimu,ma tam drzak jinak by tam asi nebyl,ale kabel nemuzu najit(samici,na zapojeni toho vetraku).Slo by me napsat odkud vede nebo nejlepe by bylo fotky me poslat na email?

Re: Klimatizace
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2010 01:46

Viděl jsem verzi AtryG, která měla jen jeden větrák, není to tenhle případ? Pokud klima chladí, tak to neřeš. Poznáš to tak, že nesmí vypínat spojka kompresoru.

Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2010 05:33

pro Pepu: když máš nedostatek chladiva - malý tlak, tak je rozpojený kontakt tlakového spínače, a klima vůbec nesepne - myslím že tvůj problém bude jinde než v tlaku chladícího média

Re: klimatizace
Autor: Jiří (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2010 11:16

Ahoj. Přečetl jsem si to, ale moc z toho chytrý nejsem. Můžete mě poradit?
Mám Opel Astra F Caravan 1997 s motorem X16SZR.

Loni klimatizace když to bylo nově foukané chladila jak o život, použil jsem ji ale asi jen 3x loni. Letos jsem ji použil jednou, ale chladila méně, říkal jsem si rok staré médium a bylo na silnici opravdu vedro, je to tak snad měsíc zpátky, nevím přesně.
Dnes jsem ji chtěl zapnout, ale nerozsvítil se ani čudlík, když je záplá a klimatizace nefunguje, doma jsem to zkoušel v klidu a neslyším ani kompresor, že by se snažil. Čili moje otázka zní:

Kde najdu kompresor abych zjistil jestli je kaput, případně jak to zjistím, budu rád za jakoukoliv radu.

Děkuji moc a Oplu zdar :-)

Re: klimatizace
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2010 11:53

Kompresor je na motoru,má svojí řemenici. Pravděpodobně ti uteklo někde chladivo,není tam potřebný tlak a proto nesepne.Viz předešlé příspěvky.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Klimatizace
Autor: Vláďa (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2010 16:58

Mam taky problem s klimou, zdá se mi,že nesepne protože ho drží relé K60. Neví někdo kde ho najdu.Astra 1,6 16V,1998,EKOTEC

Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2010 18:35

nevím jestli je to u ecotecu stejný, ale u X16SZR je toto relé v motorovém prostoru "pod čelním sklem"

Re: klimatizace
Autor: Jiří (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2010 19:10

Diky lidi, uz to foukalo na chvilku, ale zjistil jsem, ze je KO ventilator ke klimosce, proto potrebuji radu, jak se da sundat predni plastovy naraznik abych ho mohl vyndat pripadne vymenit / opravit.... Diky lidi.

Re: klimatizace
Autor: Jiiří (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2010 19:11

Diky lidi, uz to foukalo na chvilku, ale zjistil jsem, ze je KO ventilator ke klimosce, proto potrebuji radu, jak se da sundat predni plastovy naraznik abych ho mohl vyndat pripadne vymenit / opravit.... Diky lidi.

Re: klimatizace
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2010 19:14

trošku snahy a hledej!

[www.opelastra.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: klimatizace
Autor: Jiří (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2010 13:52

Jo tak to jsem taky našel a moc chytrej z toho nejsem, proto jsem se zeptal!

Re: klimatizace
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2010 02:55

A co ti na tom není jasný?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: klimatizace
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2010 21:12

Čus bus.Prosím nevíte někdo proč při použití klimy se udělá jemný film zevnitř předního okna?Po hodině provozu musím utřít přední sklo,protože když zasvití slunko tak to vypadá jako mastnota.Klima je vloni vyčištěná a celá nová nápln.ASTRA F CARAVAN-X16SZR-55KW-1997.Předem díky.

Re: klimatizace
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2010 10:56

Loni v září jsem koupil astru a klimu jsem hned nevyzkoušel,letos jsem ji nechal vyčisti a naplnit,ale během 2 dnů opět přestala fungovat.Nyní jsem si zajel na test a přišlo se na to.že médium uniká přes kompresor.Cena v Oplu cca25-35 tis je víc než cena auta,další ceny na netu 5-10 tis. se mi zdají taky vysoké.Chtěl jsem se zeptat zda by třeba nestačilo nechat kompresor přetěsnit.Jinak je totiž funkční (klima po naplnění normálně běžela a chladila).Je to levnější řešení?Poraďte prosím kdo s tím má zkušenosti.Předem dík.

Astra F kombi 97 X 16 SZR

Re: klimatizace
Autor: Marcel42 (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2010 21:21

Zdarec...
Uplně žasnu,jaké jsou tady rady...Ale budiš...
Odpoved na posledni prispevek...Ty ceny jsou realne,zdrha ti chladivo pres ucpavku a je to tím,že malo používas klimu...Ta ucpavka se u nekterych kompresoru da vymenit,ale na vetsine ne,takže smula...Ta ucpavka,když nejede dlouho klima tak vlastne tvrdne a po zapnuti klimy jde do haje.
Jinak par gramu uplne normalne zdrhne pres hadice,takže cca po 5 letech už ti to taky nebude moc chladit,teda vlastne bude až moc a zamrzne vyparnik a tím nebude prochazet vzduch a proto to bude malo chladit...
Dalsi prispevek...spineni okna,to je tim,ze nekdo cistil pruduchy rozvodu vzduchu nejakym spatnym dezinfekcnim prostredkem,nektere jsou mastne a to dela ten povlak na okne...I ja sam jsem takhle dopadl a to do klim delam...
Za dalsi...Auto nemusi mít zrovna 2 ventilatory,ani ja nemam...Funguje to tak,jakmile naroste tlak v chladícím okruhu tak to da povel ventilatoru ktery je na chladici a ten se rozjede na max otacky...po poklesu tlaku opet ventilator vypne...

Re: klimatizace
Autor: jirka123 (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2015 20:28

Zdravím vás tady,mám Opel Astra F kombi,rv 1996,šustí mi už hodně ložisko na klimě,je sice nefunkční ale je tam,poradíte co s tím,nebo kde sehnat ložisko ? nějaká nejlevnější alternatíva ? Díky moc

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  **    **  **    ** 
 **   **   ***   ***  **     **   **  **   ***   ** 
 **  **    **** ****  **     **    ****    ****  ** 
 *****     ** *** **  **     **     **     ** ** ** 
 **  **    **     **   **   **      **     **  **** 
 **   **   **     **    ** **       **     **   *** 
 **    **  **     **     ***        **     **    ** 
Powered by Phorum.