www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Spínání Sahary.
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 09:48

Mám dotaz ohledně Sahary u Astry C18XE.Při spuštěném motoru zapíná(102'C) i vypíná(97'C) bez problémů.Pokud je ale větrák seplý a já vypnu motor,tak se zaroveň vypne i větrák.Jde nějak zapojit, aby i při vypnutí motoru dochladila?
Díky moc za rady.

Re: Spínání Sahary.
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 09:58

A proč bys to chtěl dochlazovat a vybíjet si baterku, když vypneš motor, tak přísun tepla skončí a začne chládnout pomalu všechno. Navíc, když Ti nejede čerpadlo, tak je ti dochlazená voda v chladiči stejně na pytel a co dím, je to možná horší si ji vychladit a po opětovném nastartování tuto studenou vodu prohnat horkou hlavou. Nehledě k tomu, že třeba voda, co je v motoru, tak je daleko teplejší a žádný dochlazování se tam nekoná. Buď rád, že se Ti větrák vypíná se zapalováním a tudíž nemůže nikdy samovolně sepnout, když se třeba zrovna hrabeš v motoru a jemu se zdá, že je teplo. Navíc bys pak čekával 5 minut u auta a čekal, jestli vypne nebo přijdeš o baterku.

Re: Spínání Sahary.
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 10:12

Davide.
Díky za podrobný rozbor situace.Jen mě to tak napadlo. Známému s Vectrou to totiž dochlazuje, ovšem má to tak zapojeno přímo výroby.Dík Romano.

Re: Spínání Sahary.
Autor: f (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 10:15

me takhle dochlazovala benzinova omega , a taky znam kamarada co ma daewoo racer - vlastne opel kadett a pokud je vazne hic tak taky dochlazuje

Re: Spínání Sahary.
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 10:40

Já vím, že některý auta to tak mají, ale já to nepovažuju úplně za rozumné. Mám mimochodem taky Vectru, ale větrák se mi s vypnutím klíčku vypíná.

Re: Spínání Sahary.
Autor: Rozzik (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 12:48

Mam doma dva kadetty motory C16NZ a GSi 18E a ani u jednoho se mi nestalo aby mi sel vetrak proste se to krasne uchladilo pres chladic, ted jezdim v Citroenu Xsara 97 rok a motor 1.8 a to uhreju behem vteri v teplem pocasi na semaforu, zapne to a po vypnuti klicku to dochlazuje, taky mi to trosku vadi,ale je to uz od vyroby!!! Cus



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  **     **  ********   ********  
 **    **  ***   ***  **     **  **     **  **     ** 
 **        **** ****  **     **  **     **  **     ** 
 **        ** *** **  *********  ********   **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
  ******   **     **  **     **  ********   ********  
Powered by Phorum.