www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Jaromír (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 15:59

Mám velký problém s autem Kadett 1,6 jednobodový vstřik.
Začalo to tím, že občas při zahřátém motoru to nenastartovalo, když schládnul pak už to jelo. Ovšem nakonec to chytlo asi na tři válce a hned chcíplo a od té doby už to nenaskočilo.
Vyměnil jsem kabely, svíčky, zapalovací modul skoušel i jiný rozdělovač a nic. Jediné co jsem docílil, že mi to už háže jiskru do rozdělovače. Ale na svíčky už ne. Rozdělovač je v pořádku.
Prosím poraďte jak to zprovoznit.

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 16:52

A co ukostreni motoru?? Hodne casto byva upadly medeny pasek mezi prevodovkou a kastli.

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Jaromír (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 17:59

Ukostření motoru je vpořádku.

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 04:34

Nespomínal si indukčnú cívku ked to hádže iskru na rozdelovač potom nasleduje indukčná cievka. Skus

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 05:11

Pokud to hazi jiskru do rozdelovace, tak je civka OK, protoze je PRED nim. Jestli neni jiskra za rozdelovacem na svickach, tak jediny co me napada je to vicko rozdelovace. Zkus to overit jeste jednou kde jiskra je a jestli pravidelne.

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 09:23

pokud ti jde jiskra z cívky do rozdělovače tak to může být bud vadné víčkorozdělovače a nebo palec podle toho ale co popisuješ mne to spíš připadá na výkonový modul dělal jsem před 14 dny astru C14NZ a ta měla problém že studená ok a jakmile se ohřála začal motor kuckat a pak umřel úplně zkontroluj jestli ti jde silná a pravidelná jiskra při startování z cívky neboli vyndej kabel z rozdělovače a dej ho ke kostře a zastartuj a pak zkus to samé s jednotlivými kabely ke svíčkám

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Jaromír (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 11:54

Vičko rozdělovače i palec jedou to už jsem zkoušel několikrát a i jiskra háže pravidelně. Bohužel poze do rozdělovače. Palec se taky točí. Mě to připadá jakoby tu jiskru to hodilo zrovna když je palec mezi kontakty víčka.
Jaký výkonový modul? Ale mě to nechytá vůbec.

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Pavel111 (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 16:27

Cus, mel sem ten samej problem pred par dny... zapalovacimodul si musis koupit.... na vrakaci cca 500, se stzejnym cislem!!!!!!!!! opozduje ti to jiskru z rozdelovace do civky...... kdyz to mas v prdeli tak ti to haze jiskru nekam jinam mezi kontakty...... jinak se podivej jeste na podtlak co vede do rozdelovace... kdyz ho mas odpojenej v rozdelovaci tak to dela dost neplechu.... zatim cus

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Jaromír (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 11:29

Sehnal jsem si další rozdělovač i s zapalovacím modulem.
Nevím teda přesně zda to bylo tím, že modul nemá stejný číslo jak píše Pavellll nebo to bylo špatnou cívkou v rozdělovači. Hlavní je že už to jede a doufám dlouho ještě pojede.
Jinak díky moc za rady jste tady opravdu super. Jen tak dál.

Re: Nestartuje Kadett 1.6
Autor: Jaromír (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 12:26

No tak jsem ujel asi 5 km a už to zase nejede napřed se rosvítila kontrolka motoru. Když jsem to nechal vyblikat tak číslo chyby je 44. Ovšem jinak to nemá snahu opět nastartovat.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **    **   ******    **     ** 
 ***   **   **   **   ***   **  **    **   **     ** 
 ****  **    ** **    ****  **  **         **     ** 
 ** ** **     ***     ** ** **  **   ****  ********* 
 **  ****    ** **    **  ****  **    **   **     ** 
 **   ***   **   **   **   ***  **    **   **     ** 
 **    **  **     **  **    **   ******    **     ** 
Powered by Phorum.