www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Chladic oleje!
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 20:21

Chtel bych se zeptat zda mate take chladic oleje u gsi kadetu...
motor 2.0i 8v...20ne
A je li tam potreba.

Re: Chladic oleje!
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2005 21:37

Chladic oleje se tusim daval jen na 2.0 16V.

Re: Chladic oleje!
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 04:49

Ne, ne já ho mám i na 8V, ikdyž 20SEH. yawning smiley)) Ale je tam origo.

Re: Chladic oleje!
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 06:50

Já ho měl na 16V a už ho nemám a vůbec mi nechybí. Když jsem Káďu koupil, tak cestou domů mi praskla trubka od chladiče k filtru a vychcal mi olej. Bylo to asi ve 160 km/h na dálnici a o 5 sec později už jsem stál se zadřeným motorem...

Re: Chladic oleje!
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 08:34

optimit a to ti nezaclo blikat mazani? Nebo to bylo tak rychle? :-(

Re: Chladic oleje!
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 09:14

Pokud se ti motor uchladí tak chladič oleje nepotřebuješ. Pro syntetický olej je to ale dobrá věc, protože když syntetiku přehřeješ tak ztratí podstatně dost mazací schopnosti, málo lidí to ví, že pokud uvaříš motor se syntetickým olejem tak bys ho měl okamžitě vyměnit, nezávisle na tom jak je v autě dlouho. Minerální olej přehřátím mazací schopnosti neztrácí, ale zas do 16V bych ho nenalil. U polosyntetiky záleží na poměru syntetické a minerální složky.

Re: Chladic oleje!
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 09:34

vrabi dost dobrej komentar!

Re: Chladic oleje!
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 09:51

Vrabi - GOOD! :-D

Libor - bylo to opravdu hodně rychle. Kontrolka mazání se rozsvítila, až když už byl průser na světě... Okamžitě spojka, vypnout motor a doklouzat 2km z kopečka po dálnici od Brna až do Prostějova. Byla za autem tak 5km olejová stopa...
Aspoň jsem rovnou udělal úpravy, které jsem chtěl. Do motoru šla nová klika, lehčí setrvák, upravená hlava. Dělalo se sání, výfuk, podvozek, kastle a furt to nemá konce... :-D

Re: Chladic oleje!
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 09:55

Chladic oleje je i na GSI 2.0 8V - zjistil jsem to, protoze jsem si jednou pri blbnuti prodrel pravym prednim kolem jednu hadici od olejoveho cepradla prave k tomuto chladici.

Re: Chladic oleje!
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 10:20

TO: optimit: ....já vím, kde to bude mít konec.....v Bratrušově ve "Fikyho" zatáčce...smiling smiley))



Příspěvek upraven (11. 05. 2005 12:21)

Re: Chladic oleje!
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 12:12

Jak již bylo řečeno opravdu i 8ventilu se dával chladič oleje doporučuji ho vyndat a zahodit a do motoru dávat kvalitní 10W 40 a když říkám kvalitní tak myslím kvalitní! Bacha Autobenex nabízel v jednu dobu 10W40 za zajímavé kačky měla jeden problém byla určena do traktorů a jakmile se zahřála dopadla jako 5W40 stala se z ní voda a bylo po motoru

Re: Chladic oleje!
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 06:56

Vyndat chladic oleje?!? Ano, mozna je to potom o starost min, ale u takovych motoru je to mozna skoda, ne?

Re: Chladic oleje!
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 07:05

Rozhodně souhlasím s Jakubem. Vyhazovat chladič oleje je věčná škoda. Je to něco co jiní nemají a není to věc co je úplně zbytečná.

Re: Chladic oleje!
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 07:21

Souhlas s Nienem - protoze ono to neni tak jendoduche, musi se u cerpadla tam dat nejake kolinko, nebo zaslepky...

Re: Chladic oleje!
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 07:31

Zadny kolinko ani zaslepeni se tam davat nemusi. Jen se odsroubuje mezikus s vyvodama na hadice.... Stejne tak dodatecna montaz neni problem....

Re: Chladic oleje!
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 07:47

Chladič oleje je jak u 16V tak u 8V. A potřeba ho tam je, teda pokud s tím motorem jezdíš tak jako já, tedy stylem ke kterému byl vytvořen - sportovní dynamická jízda. Pokud popojíždíš a patříš k svátečním řidičům tak ten chladič neřeš a nech ho tam spát dál :-)

Re: Chladic oleje!
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 08:56

Chladič oleje je nutný při velkém a DLOUHODOBÉM zatížení motoru. Třeba na závodech na okruzích si bez něj zajedete maximálně 40minut a pak vás pozdraví motor naposled...

Re: Chladic oleje!
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 20:06

Mam ho take ale mam uz v haji ty hadice ...Daji se nekde koupit nove ci z druhovyroby a kde.

Re: Chladic oleje!
Autor: Rozzik (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 13:25

Ja mam GSi s motorem 18E a olejovy chladic primo nemam, ale je tam jen takova smycka z trubky pres kterou to jakoby chladi, ja bych tam ten chladic docela rad dal!!! Je to podle me stejne jako mezi chladic u turba, ma to potom vetsi vykon, u oleje jasne ne, ale rozhodne je lepsi kdyz ten olej ma nejakou normalni provozni teplotu a ne jako kdyz smazis hranolky!!! Cus

Re: Chladic oleje!
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 20:45

Hosi jaky je vubec princip celeho toho chladice, mel jsem na motoru pres 100st a ten olejovy chladic byl studeny.. jedna se o C20NE. Diky.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  **     **  **    **   ******  
 **  **  **  **     **  ***   ***  **   **   **    ** 
 **  **  **  **     **  **** ****  **  **    **       
 **  **  **  **     **  ** *** **  *****     **       
 **  **  **  **     **  **     **  **  **    **       
 **  **  **  **     **  **     **  **   **   **    ** 
  ***  ***    *******   **     **  **    **   ******  
Powered by Phorum.