www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Výměna termostatu
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2010 13:26

ano pravdu máš winking smiley

Re: Výměna termostatu
Autor: Petr123 (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2010 14:46

A neovzduší se tento motor (X16SZR) sám během jízdy? Tuším že sem to tu někde četl

Re: Výměna termostatu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2010 15:53

Petře, osobně jsem Opel motory nikdy neodvzdušňoval, stačilo je projet a byly OK. To kolísání teploty bych spíše přičetl k větší vzdálenosti termostatu od bloku motoru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Výměna termostatu
Autor: Petr123 (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2010 16:02

Ale nic s tím nezkazím když to odvzdušním. Takže myslíš že nemám řešit to kolisání teploty. Na jaře ten term vyměním za origo co tam má být ale do tý doby bych rád jezdil s tímto, aspoň že to teď topí.

Re: Výměna termostatu
Autor: Petr123 (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2010 15:41

Ahoj, dneska sem se pokusil o odvzdušnění, ale nějak to nedopadlo. Motor byl nastartován, topení zaplé a tak sem začal pomalu povolovat snímač teploty pro budík (vedl k tomu 1 drát) ale nic se nedělo, nakonec sem celé čidlo vymontoval a čekal se cca 3 minuty a nic se nedělo, myslel sem že by měla vytékat kapalina ne? Co sem udělal špatně?

Re: Výměna termostatu
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2010 09:54

postup byl dobrý ... kapalina by měla vytékat dokonce i bez nastartovaného motoru, vyfoť co jsi vlastně vyšrouboval za čidlo, jinak by to mělo být jednoduché, když z toho správného čidla vytáhneš drát spadne ti teploměr na nulu

Re: Výměna termostatu
Autor: Petr123 (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2010 11:02

Ano teplota na budíku hned spadla na 0 st a po zapojení opěl ukazoval, tak že čidlo bylo správné

Re: Výměna termostatu
Autor: hurvajs (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2010 09:53

Zdar chlapi.měnil jsem termostat na 1.6 55KW a jde to celkem v klidu.Hotka a pul a auto vyjiždělo z garaže.Ještě to musim ovzdušnit poněvač mi lita teplota od 90 skoro do 100 stupnu.Si myslim ze na ruzných autech jsou daleko větší zapeklitosti.

Re: Výměna termostatu
Autor: jirkec8 (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2011 16:34

Zdravim mam Opel astra F kombi, 2.0 16v, 100kw motor ecoctec x20xev, a mam problem s prehrivanim menil jsem uz tesneni pod hlavou, chladici kapalinu, ventilator, a chladic by mel byt funkcni, a termostat je vyndanej uplne. Kdyz nastartuju a necham auto stat tak za 10 minut se zacne rucicka teplomeru zvedat a za 2-3 minuty je prez 100 stupnu ale hadice ke chladici maji tak 50 st. a kdyz jedu treba 120 tak se to schladi na 95 stupnu ale po zastaveni se to zvedne hned az do cervene polohy.

Re: Výměna termostatu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2011 20:05

A co třeba závada teplotního čidla, nebo ve výjimečných případech ukazatele teploty?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Výměna termostatu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2011 20:11

Kontroloval si vodni pumpu? Co zkusit pruplach chladice, resp. cele chladici soustavy?

Re: Výměna termostatu
Autor: jirkec8 (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2011 10:04

Dik za odpovedi vodni pumpa by mela byt v poradku kdyby nebyla tak by to prej netopilo a topi to normalne a pruplach jsem delal dokonce jsem zkouse vymenit chladic a porad to same vyzkousim teda to cidlo vymenit a uvidim.

Re: Výměna termostatu
Autor: jirkec8 (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2011 12:17

Tak ja menim tesneni pod hlavou a buhvi co vsechno a ono to bylo fakt to cidlo, ale nevadi aspon mam nejake nove veci v autegrinning smiley

Re: Výměna termostatu
Autor: jirkec8 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2011 17:45

Zdravim tak jeste dotaz k tomu novemu cidlu, kdyz mi fouka vetrak tak mi to neukazuje vubec drzi se to porad dole a kdyz ho vypojim tak to po chvili vyjede na horu je to v pohode nechladi se to az moc ??

Re: Výměna termostatu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2011 21:42

Tak tam vrat termostat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Výměna termostatu
Autor: jiripo (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 15:37

Zdravim. Potřeboval bych poradit. Mam Astru G 1,6 55Kw a u teploty motoru se nedostanu nad 80 stupňů i při deší jízde. topení normalně topí. Čím by to mohlo být?? termostat nebo čidlo teploty motoru? nebo jestě neco dalšího? diky

Re: Výměna termostatu
Autor: fishpetr (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2011 16:53

Ahojte.Já mám ten samý problém:sad smileyPoradí někdo? Dík

Re: Výměna termostatu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2011 21:28

Na čem? Co se týká termostatu, existují univerzální rady. Jako třeba nastartovat auto a občas si sáhnout na hadici do chladiče. Nesmí se ohřívat zároveň, jak se ohřívá motor, ve chvíli, kdy se otevře termostat, začne být k neudržení.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Výměna termostatu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2011 12:48

Jenom tak pro informaci ostatních. Na Kadettu s C16NZ se servem, nejde termostat vyměnit bez sudání rozvodů eye popping smiley dneska vyzkoušeno.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Výměna termostatu
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2011 08:23

Zdar,
chci se zeptat na tento problém. Po nastartování a krátké jízdě teplota vystoupá na těch cca 92stupňu pak klesne na cca 50stupňů a tak už zůstane. Ale třeba když stojím na křižovatce nebo v koloně, tak teplota během chvilky stoupne na 100stupňů.Když se zase rozjedu tak to klesne na těch cca 50stupňů. Co stím, bude stačit vyměnit termostat nebo je to něčím jiným.

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********   *******    ******  
 ***   ***  **     **  **        **     **  **    ** 
 **** ****  **     **  **               **  **       
 ** *** **  ********   ******     *******   **       
 **     **  **     **  **               **  **       
 **     **  **     **  **        **     **  **    ** 
 **     **  ********   **         *******    ******  
Powered by Phorum.