www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Pružina na spojce
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 04:01

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli při řazení lze, aby se spojka propadla, nebo spíš že jde lehce zmáčknout spojka, zdá se mi že až moc jednoduše, že pedál neklade na nohu moc velký odpor. Je to možné? Je možné, že se pružina na pedálu unaví? A je možné, že to udělalo celkem náhle, ne dlouhodobím užíváním? Děkuju, ahoj Jirka

Re: Pružina na spojce
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 04:06

Ještě jedná se o kadett, rv.91, C16NZ;

Re: Pružina na spojce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 05:43

Na spojce zadna pruzina neni, pedal je vracenej silou pritlacneho kotouce primo ve spojce. Tuhost se muze menit se stavem tohoto kotouce, nebo spojkoveho loziska.

Tenhle prispevek patri do sekce MOTOR....

Re: Pružina na spojce
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 06:00

Děkuji za odpověď, ještě prosím, může tento kotouč mít vliv na funkci spojky. Zdá se mi totiž, že řazení je ok, necítím žádný negativní vliv. Snad jen, že občas (kdo jede mojím Kadettem poprvé) je slyšel řazení jakoby přes zoubky.

Je výměna kotouče již nutná, je oprava složitá a jak moc nákladná? Děkuji

PS: vím, že jsou zde změny, řazení dotazů do sekcí. Četl jsem Vaši debatu. Jen jsem nezjistil, kde se ten dotaz do té sekce zařazuje. Děkuji za vysvětlení.

Re: Pružina na spojce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 06:12

Postupnym ojizdenim spojkove lamely zabira spojka niz a niz. Pozici zaberu lze nastavit spojkovym lankem primo na prevodovce. Pokud jeste porad jde nastavit rozumne misto kde spojka zacina zabirat je lamela v poradku. Pokud spojka nevydava zadne zvuky da se rict, ze je v poradku i spojkove lozisko.
Obcasne spatne razeni ma na svedomi spis tahlovy mechanismu na prevodovce, kde se muzou byt vule v jednotlivych kloubech, resp. cepech.

Doufam ze jsem to vysvetlil ne moc technicky, ale alespon trosku srozumitelne..:-)

Prispevek presunu do spravne sekce.

Re: Pružina na spojce
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 09:30

Řadit jsem se už u Kadetta naučil. Při přesunu jedné rychlosti na druhou mírně tlačím na řadící páku tak dlouho, až mě ta rychlost tam sama skočí. Byl jsem zvyklý na Fabii, kde je to sice o něčem jiném, ale u Kadetta to není nic tak hrozného, dá se to. :-)

Zajímala by mě ještě jedna věc. Je u kadetta jedna nebo více lamel. A dá se tato (tyto) lamela (y) lehce vyměnit? Na kolik příjde jedna lamela? Děkuju

Re: Pružina na spojce
Autor: OPLIK.JENIK (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 13:37

spojka se většinou mění komplet lamela ložisko a přítlak, cena cca 4500.- nové lanko spojky cca800.-, výměna je celkem rychlá bez nutnosti demontovat celou převodovku, ale potřeba stahovák /da se nahradit speciálně vyrob šroubem /

Re: Pružina na spojce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 13:54

Zadnej stahovak nepotrebujes, staci sroub M7 a trochu zrucnosti. :-)

Re: Pružina na spojce
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 16:29

To že jde spojka zmáčknout lehce buď jenom rád, tužší chod spojky má většinou za následek špatný stav spojkového lanka, nebo spojky samotné.
Pokud Ti jde řadit v celku dobře a nemáš pedál moc vysoko, nebo nízko, tak bych to neřešil.

Re: Pružina na spojce
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 12:09

Spojka za zajímavé ceny-[www.autodilykrc.cz]

Re: Pružina na spojce
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 12:31

Trošku jinej dotaz. Ale nehci kvůli tomu začínat nové forum.

Mám astru 95 X16SZ
a strašně mi při sešlápnutí spojka vrže. Je to asi ta pružinka nahoře jak je uchycen pedál. Zkoušel jsem to protříknout Concorem(nevím jak se to píše), ale nepomohlo. Mám strach když tam toho cáknu moooooc, nebo tam dám vazelínu nebo tak něco, že se to bude potit a bude mi to kapat na boty. Co doporučujete.

díky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  ********  **    **  **    ** 
 **     **  **           **     ***   **   **  **  
 **     **  **           **     ****  **    ****   
 **     **  ******       **     ** ** **     **    
 **     **  **           **     **  ****     **    
 **     **  **           **     **   ***     **    
 ********   ********     **     **    **     **    
Powered by Phorum.