www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: Rosťa (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 23:38

Zdravím, koupil jsem oplíka kadett 1.7D najeto 156000 km a špatně chytá,musím studený motor až třikrát za sebou nažhavit než naskočí,chtěl bych se zeptat jaké žhavicí svíčky použít na motor 1.7 D a jaké máte zkušenosti a v jaké cenové relaci se pohybují.
Díky a čauky.

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: Ligo (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 06:28

Ahoj,
do kadetta (cca240 000) jsem dával žhavící svíčky Brisk cena asi do 200 Kč/ kus. Celkem spokojenost. Na dvakrát žhavení naskočil i v - 10 bez nějakejch velkejch problémů.
Podivej se na jejich web a podle motoru najdeš jaký použít.
Bosch nebo NGK asi budou lepší ale dáš zaně víc.
Čau Ligo

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: Rosťa (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 22:03

Ahoj a dík za radu, podívám se na ty stránky.
Napiš mi ještě jak dlouho je už používáš a jak to chytá teď na jaře.
Zatím čauky.

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: Ligo (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 07:36

měl jsem je tam asi 5 let. Jak startuje letos fakt nevím, auto už jsem dávno prodal. Jinak normálně nažhavit pozhasnutí kontrilky počkat ještě cca 5 vteřin a start. Nyní mán Astru 1,7 DT Isuzu, žhavící svíčky NGK - 1.500/ kus.
Brisk je snad ani nedělá.
Co ti to vlastně dělánebo nedělá? Nejde nastartovat a po nastartování se ti chvilku motor hádá?
Odkud jsi?
Cau Ligo

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 07:56

mě to přestalo chytat v zimě, tak jsem zkontroloval jednu svíčku po druhé a nakonec to bylo zanešeným palivovým filtrem a už startuje celkem perfektně, na to co už má za sebou :-)

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: COBRA (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 08:38

JÁ JSEM ZAČAL KUPOVAT JEDINĚ TY BOSCH ONI BYLY JEN O KAPKU DRAZŠÍ ALE KVALITA TO VYNAHRADILA

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 12:21

Ve 156000 je to divný. Svíčky se mají u 1.7D měnit ve 105000. Takže na první výměnu svíček je to moc pozdě, na druhou zase moc brzo.
Nepadá Ti jenom nafta? Mě to někdy chytne na první škrt a někdy to dost dlouho škytá - podle toho, jak si sednou trysky (buď se tam dostane vzduch nebo ne).
Otázkou je, jaké máš trysky - podle kilometrů bych soudil, že buď relativně zánovní nebo to mají už za sebou. Doporučuju kupovat originály Bosch.
Jinak žhavení u Kadeta funguje tak, že má termostat. Nažhaví na teplotu, zhasne kontrolka a pak ještě cca 5-7 vteřin dožhavuje. Takže je lepší ještě tak těch 5 vteřin počkat.

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 20:51

Chtel bych jen navázat a zároven opět požádat o radu... moje 1.6D chytá dobre, ale nekdy musim točit dýl a nekdy chytne na prvni dotek... kdyz je zima tak jeste 5vter. chylku cuká a pak poho... muze to miz za nasledek jiz zminovane ''padání nafty''? žhavící jsem nemel od doby kdy jsem auto kupoval, to je vic jak rok... palivovy fitr menen pred pul rokem.. a zmena znat nebyla..
moc dík jeník

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 06:53

Mám stejný problém a myslím, že to dělají ty trysky - že tam prostě někdy pustí vzduch. Aspoň se něco takového mezi lidmi traduje...
Zkoušel jsem do nafty roztok na čištění trysek a nejprve se to zhoršilo (asi, jak se usazeniny začaly uvolňovat) a pak na čas zlepšilo. Nicméně je to chronický problém.
Jinak, když je zima, tak to chce motor napřed trošku prohřát na místě. Ten diesel, když nemá provozní teplotu, tak má sám se sebou co dělat, aby běžel...

Re: žhavicí svíčky 1.7 D kadett
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 19:59

hm.. uz jsem zminoval to cukání pri nizkych otackách... asi se me týká problém s tryskama... ale zainvestovat 4000tis. to asi nepujde.hned.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   ********   *******   **     ** 
 ***   **  **     **     **     **     **  **     ** 
 ****  **  **     **     **            **  **     ** 
 ** ** **  ********      **      *******   **     ** 
 **  ****  **            **            **  **     ** 
 **   ***  **            **     **     **  **     ** 
 **    **  **            **      *******    *******  
Powered by Phorum.