www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Alternator
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 23:28

Ahoj,bručí mi alternátor.Nemáte někdo predstavu na kolik vyjde výměna ložiska v altíku? Jde to zvládnout i doma v garáži? Dík

Re: Alternator
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2005 19:07

Já jsem měnil zrovna před 14 dny ložisko v altíku (Astra Gsi 16V). Taky mi už hodně hučelo, bylo to ložisko naproti řemenici. Dělal jsem to doma v garáži, a trvalo to i s vyčištěním necelou hodinku. Povolíš 4 dlouhý šrouby (Thorx) a alternátor od sebe oddělíš, "vyklepneš" starý ložisko a "naklepeš" nový, ložisko je ještě v takovým plastovým pouzdře. Kupoval jsem ho ve speciálce na ložiska a stálo necelých 50Kč, takže "za hubičku". Jestli máš v háji i ložisko na řemenici, tak budeš potřebovat i stahovák a dobrý je vyměnit hned ložiska na obou stranách.

Re: Alternator
Autor: Moli (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 10:15

Ahoj všichni, mám problém. Naprosto nepředvídatelně se stane, že nemůžu nastartovat. Roztlačím a je to v pohodě. Za měsíc, za dva se to stane zas. Poradí mi někdo, co s tím? Mám C 16 NZ.

Re: Alternator
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 10:37

A starter se roztoci???

Re: Alternator
Autor: Moli (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 10:49

Ne neroztočí. Musím roztlačit. Pak ale naprosto perfektně naskočí. Vždycky napoprvé...

Re: Alternator
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 11:44

tohle mi dělal špatně zapojený imobilizér u téhož motoru!
Jinak co se týče altíku - já nechal vlastníma rukama jednoho mechoše udělat G.O. celého alťáku, včetně diodového můstku, nejenom ložiska a stálo to komplet 1500,- A je jak novej!

Re: Alternator
Autor: Moli (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 11:47

Zvládnu imobilizér zapojit správně sám nebo musím k elektrikáři?

Re: Alternator
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 11:51

To vypada bud na silovej kontakt, nebo primo na starter. Zabrzdi auto, dej tam neutral a zkus pri zapnutym klicku spojit kontaky na tom malym burtiku co sedi na starteru. Starter by se mel roztocit. Resp. nejdriv je zkus dotahnout 13kou klicem. Stava se ze tenhle silovej kontakt je opalenej a neprivede na samotnej starter stavu.

Re: Alternator
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 11:40

Ten altec zvládneš v klidu v garáži, mě se jednou totálně vysypalo ložisko v altíku v Brně (cca 30km dom), bylo to loni napodzim, takže už celkem tma = na baterku by jsem se světlama nedojel, takže jsem rychle jel do prodejny s ložiskama a alternátor jsem skládal na parkovišti v Brně před Tescem - pod světlama.

Re: Alternator
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 12:07

Já jsem vždycky nechal ložiska dělat u autoelektrikářů - není to nic enormně drahého: cca 1200 až 1300,- Kč.
Akorát je potřeba dát si pozor, aby použili kvalitní ložiska. Je lépe se zeptat předem, co se tam chystají dát - někteří mechanici, když vidí staré auto, tak tam bez ptaní dají ty nejlevnější, co jsou.
Česká ložiska ZKL mi dělaly takový ševelivý zvuk a štvalo mě to. SKF byly OK. Teď mi tam dali něco japonského či co a taky OK, akorát jim pár dní trvalo, než si sedly.

Re: Alternator
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 19:11

Podle vašeho popisu výměna ložisek v altíku není takový problém.Jen by mě ještě zajímalo,jestli je třeba ty ložiska nejprve vymontovat a odnést do prodejny ložisek,aby mi podle toho prodali ta správná nebo existuje nějaký katalog náhradních dílů,ve kterém mi je podle typu alternátoru,typu motoru a roku výroby ty správné ložiska vyhledají???? Potrebuju totiž auto každý den..Díky

Re: Alternator
Autor: jiri 1 (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2014 11:46

mam problem z alternátorem u opla kadett z roku 1991.Špatně dobijí baterii a chci se zeptat zda někdo nevi,kde se repasuje v brně nebo kdo to děla připadně,kde bych sehnal jiny.Děkuji za radu

Re: Alternator
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2014 15:52

No nezlob se na me.
Kde delaj repas zjistis snadno na internetu.A kde sehnat jiny?..
Treba vrakace, nebo novy vsude tam, kde prodavaji ND.
A nebo treba inzzeraty.
A je to opravdu altikem?
Co treba ukostreni?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Alternator
Autor: martin 001 (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2014 18:09

Zkus Gajdošova 80, Brno - miniSERVIS,jsou to fandové, sám tam jezdím. Na netu nejsou. Martin.

Re: Alternator
Autor: Reiferius (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2014 14:07

Jak si sundal a nasadil řemen?

Re: Alternator
Autor: leader91 (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2016 17:04

Potreboval by som radu ako ma byt zapojeny alternator. Silovy kabel ide na B+. Lenze nema byt na tom srobe nejaka izolacia? Pretoze inak sa bude dotykat obalu alternatora a to je kostra nie? Dalej je tam kablik cierny s ockom, ktory asi vychadza z tej plastovej ciernej skrinky na altiku. Ten zapojit kam? Nakoniec je tam este bielomodry, ten ma koncovku takze pri nom asi nie je mozne sa pomylit. Vopred dakujem za pomoc. Nerad by som nieco pomrvil. Kadett c20xe

Přílohy: 20161201_183412-1.jpg (434KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **      **  ********   **    ** 
 **     **   **   **   **  **  **  **     **   **  **  
 **     **    ** **    **  **  **  **     **    ****   
 **     **     ***     **  **  **  ********      **    
  **   **     ** **    **  **  **  **            **    
   ** **     **   **   **  **  **  **            **    
    ***     **     **   ***  ***   **            **    
Powered by Phorum.