www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
hlava na motor C20XE
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 06:17

Čau chlapi, stala se mi taková nemilá věc. Praskl mi rozvoďák na GSi 16v a potkali se mi ventily. Nejsou zpřelámáný, jen lehce poohýbaný. Chci to nechat opravit,ale vůbec nevim co všechno novýho budu muset koupit- ventily jsou jasný- u Zralyho cca 4000,-,ale co dál.Taky nevim kde to mám co nejlevněji opravit a nebo jestlise to vůbec vyplatí-jinej motor cca 10 tis.Mam C20XE.Prosím poraďte.

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Otuan (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 08:54

Nazdárek: Nemám zkušenosti z touto situaci,ale zajímalo by mě,kolik bylo na tom řemenu najeto,že prasknul.

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 09:06

To bohuzel nevim.Uz jsem to tak koupil.Ale doufam,ze mi nekdo poradi co s tim,nebo ten motor vyhodim a dam tam C20NE.Byla by to skoda,ale momentalne min. 10 tis. na novej nemam.Otuan napsal:

> Nazdárek: Nemám zkušenosti z touto situaci,ale zajímalo by
> mě,kolik bylo na tom řemenu najeto,že prasknul.

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Otuan (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 09:17

To bys,ale měl vědět,že když si koupíš auto, že máš vyměnit olej,řemen,svíčky. Někteří majitelé vylepí štítek o výměně ale většina na to ser..

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 09:21

Roger:To taky vim.Ale ja uz ten motor koupil potkanej.Resp. dostal jsem ho zdarma k autu,pac jsem tam chtel dat C20NE,ale kdyz uz mam moznost tam mit C20XE,tak se to snazim opravit.

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 10:02

Ale ja nic nepsal!

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 10:06

aha: promin,prehlidl jsem se v mailu.Jeste jednou se omlouvam.Bylo to pro Outana

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Otuan (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 12:54

Promiň,nevěděl jsem,že jsi už takový motor koupil

Re: hlava na motor C20XE
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 12:56

Outan:V pohode.

Re: hlava na motor C20XE
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 13:43

Pokud by nebylo poškozeno v tom motoru již nic jiného, mohla by Tě příjít oprava i s prací cca 5-6 tis.Kč. Ale musíš počítat s tím, že ventily odvádá vačka a ta může být poškozena také. T.j. dalších min. 2tis.Kč, pokud by nebyla funglovka. Dále mohou být poškozena ventilová vodítka, písty, ojnice,hlava atd. Pokud bys investoval do oprav, víš co spravuješ a taky to bude něco stát. Pokud koupíš jiný motor, tak nebudeš vědět kdo a jak s ním jezdil. Levněji by Tě možná vyšel jiný motor, ale chtělo by to aby se na to podíval servisman a informoval Tě co bylo poškozeno.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********   ******   ******** 
 **     **   **  **      **     **    **     **    
 **     **    ****       **     **           **    
 *********     **        **     **           **    
 **     **     **        **     **           **    
 **     **     **        **     **    **     **    
 **     **     **        **      ******      **    
Powered by Phorum.