www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 06:30

Kadett, rv.91, hatchback, 5 dvéř.; C16NZ

Tak mi asi dneska prasklo lanko od tachometru. Teda aspoň si to myslím, z ničeho nic spadla ručička rychloměru a přestal počítat km.
Prosím, jak je náročná výměna? Co je potřeba udělat? Sundat palubovku, a kam přesně to vede? Někam ze spodu převodovky?

PS: prosím, jaká je asi tak cena nového lanka. Všem děkuji za odpovědi

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:09

musíš vyndat budíky a pak to vede skrz desku za motorem nahoru dozadu na převodovku, musíš to bez problémů najít protože takhle tlustý tam vedou jen dvě věci a to spojkový lanko a ten náhon, výměnu zvládne i laik, stačí vycvaknout lanko z budíků a na převodovce drží převlečnou maticí, musíš ho ale provléct úplně stejně jako vedlo to starý jinak se za chvilku zas ukroutí

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:12

A pozor na ostré lomy nesmí se moc ostře ohýbat pak ti bude poskakovat ručička

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:18

To Vrabi: Vycvaknout lanko u budíku? Já to dělal na Š120, tam byla u budíku převlečná matice. To lanko provléct úplně.....specifikuj to blíž,pls. (asi jsem natvrdlej)
Jaká je asi cena toho lanka? Za jak dlouho to můžu mít hotový, podle toho co píšeš tak hoďinku? Jinak díky

To Crkyk: dám na to pozor, dík

Ve starších odkazech jsem se právě dočetl, dát bowdenu olejovou lázeň, a pak promažu ještě grafitovou vazelínou, ať o tom nevím, že mám nějaké lanko.:-)

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 11:22

na budíku je takový plastový undrholt musíš to rozdělat a pak to pochopíš až na to hodíš oko jak to vycvaknout a práce to je tak na hodku jinak pokud koupíš starší náhon je třeba ho promazat a nový je namazán výrobcem

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 12:08

Tohle se mi taky stalo, ale byl zadrenej ten převodovej mechanizmus na prevodovce, tak si to taky skoukni. Je to jednodušší než vyndávat přístrojovku.

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 12:09

To PetrF: to stačilo sundat tu převlečnou matici na převodovce a protočit?

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:44

Kadett, rv.91, hatchback, 5 dvéř.; C16NZ

Lidi zlatí, ještě jeden dotázek, objednával jsem si právě toto lanko. Jsou prý dva druhy 905cm a 920 cm. Já objednal to 920 cm za 290 Kč. Co máte vy? Nebo je to jedno?
(týká se to obojí stejného auta)

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 21:25

to delší je asi na přístrojovku s otáčkoměrem. Jinak stačilo povolit šestku šroubek vytahnout tu převodovečku s těma "třema drátama".

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 07:52

Mám sice bez otáčkoměru, ale i tak si myslím, že to delší by mělo sedět. Díky moc

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: piko (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2006 08:35

Nazdar kluci, mam taky problem: kupil som lanko tachometra (COFLE), prevliekol som ho uplne stejne ako stare lanko, ale nepriek tomu strasne rachoti. Musel som ho odpojit, lebo sa to nedalo pocuvat. Bolo ale trosku dlhsie ako povodne. Moze to byt tym? Alebo skor vyrobcom? V OPLI mi povedali, ze original sa neda zohnat nikde - ani v Cechach ani v SR. Poradte mi nejakeho spolahliveho vyrobcu, aby to nerachotilo. Dik. Kadett C16NZ, 1991

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Harampák (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2006 18:00

Pořádně to nacpi vazelínou a bude to ok a nebo tomu lanku dej olejovou lázeň.Koupil sem neorigo za 120kč,promazal až to z toho teklo a neslyšim nic.

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Emil K. (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2006 09:22

Jaká je délka bowdenu - náhonu tachometru (tachometr s otáčkoměrem) je u Opel Astra (F) 1.6, 16V, motor X16XEL, r.v. 1996?

Bowden se skládá z dvou částí, které jsou do sebe "zacvaklé" spojovacím patentem

Já jsem naměřil 125 cm (+- cca 1cm)

Díky za Vaše odpovědi.
Emil :-)

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Emil K. (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2006 09:25

Máte, prosím, nějaký kontakt dodavatele-distributora Opel, u kterého bych si mohl tento náhon tachometru (125 cm) na dobírku objednat?

Děkuji.

Emil

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Roman.D (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2012 11:02

Zdravím všechny potřeboval bych pomoct s náhonem u opela astry F-do prevodovky mi zapadl ten konec náhonu a nedaří se mi ho vylovit prosím o radu děkuji

Re: Tachometr-bowden HELP ME!
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2012 07:49

Roman.D Jakože problém, který je popsaný zde? [www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **     **  **     **  **     ** 
 **        **    **  ***   ***  **     **   **   **  
 **            **    **** ****  **     **    ** **   
 ******       **     ** *** **  *********     ***    
 **          **      **     **  **     **    ** **   
 **          **      **     **  **     **   **   **  
 ********    **      **     **  **     **  **     ** 
Powered by Phorum.