www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
1.6D Kadett...vývod z prostoru vzduch. filtru??
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 13:58

Ahoj, nevíte k čemu presne slouží a jakej ma vliv na chod motoru.. myslim takovej malej vyvod z deklu na vzduchovy fitr..je na pravé strane. jde mi o to ze tam ma byt kakova gumová věc (koncovka) , co ten vyvod zuzuje. a ja ji musel vyndat byla zpuchrela.... musi tam byt ???
1.6Diesel, motor Opel, 1986

Re: 1.6D Kadett...vývod z prostoru vzduch. filtru??
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 14:19

Já tam žádné další díry nebo vývody myslím nemám.
Motor 17D má ale jinak dělané sání než 16D - má filtr na pravém podběhu jako benzíňáky.
Není mi to moc jasné, co to tam vlastně máš, přidej kdyžtak fotku.

Re: 1.6D Kadett...vývod z prostoru vzduch. filtru??
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 17:22

jj, ja mam sani jine. vzduch to saje z prostoru pred chladicem.... mas tu i foto toho co jsem psal... ta prvni je z boku a ta drruha ze predu. je to takova trubicka primo z krytu na filtr zacina pred filtrem a ma bejt zancena tou gumovou veci, co se nasadi z venku , kterou uz fakt nemam. rozpadla se ....

Přílohy: fotka(1).jpg (38.2KB)   fotka(4).jpg (30.4KB)  
Re: 1.6D Kadett...vývod z prostoru vzduch. filtru??
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2005 07:23

Je to v nejnižším místě té krabice na filtr?
Já bych řekl, že by to mohla být drenáž - že tudy odtéká voda, co se nasaje za jízdy v dešti.
To tažení sání horem přes motor mi u 16D přijde poněkud debilní. Až k té krabici je to sice asi vyspádované, ale její dno je níž, takže se v té krabici podle mě musí vlhkost hromadit.
17D to má celé vyspádované - od masky to jde do kopečka k filtru, filtr je uložen vodorovně (na rozdíl od 16D) a skrz něj to jde dál zase jen nahoru.

Re: 1.6D Kadett...vývod z prostoru vzduch. filtru??
Autor: Sam (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2005 17:50

A jak je udělané u 1,6D odvětrání motoru, já mám 1,7D

Re: 1.6D Kadett...vývod z prostoru vzduch. filtru??
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 10:32

No je to možný ze by to byla nejaka drenaz... kdyz motor chodi tak z toho ale fuci vzduch... docela hodne... to ze jde to nasavani pres motor. je podle me taky pitomy.. on je od toho motoru docela velkej zar.a to neni dobry.. na fotce mas 16ku z trosku z dalky ale foto z mobilu! jen si vsimni ze tam mam chladic z ascony smiling smiley a je trosku vetsi a tim padem to mam cele sani jeste zvednuté nad chladic!! (i normalne to vede nad chadicem.jen je to niž a prodlouzene k masce!) no .provizorium je to desny. ;-)

Přílohy: fotka(1).jpg (36.3KB)  
Re: 1.6D Kadett...vývod z prostoru vzduch. filtru??
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 10:01

Divný je, že to z toho za chodu motoru fouká ven - já bych spíš čekal, že si to bude naopak přisávat... když je to na sání motoru.
Jinak já to mám takhle. Je to takové přehlednější...

Přílohy: (134.9KB)   (133.6KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  **      **  **     **  ********  
 ***   **  ***   **  **  **  **  **     **  **     ** 
 ****  **  ****  **  **  **  **  **     **  **     ** 
 ** ** **  ** ** **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **  ****  **  ****  **  **  **  **     **  **     ** 
 **   ***  **   ***  **  **  **  **     **  **     ** 
 **    **  **    **   ***  ***    *******   ********  
Powered by Phorum.