www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Palivový systém
Autor: Zdenda (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2005 22:25

Zdravím,
u mé Astry s motorem C16NZ se mi občas stane, že nemohu nastartovat. Zjistil jsem, že mi nejde proud do palivového čerpadla. Celé je to způsobené jakýmsi válečkem umístěným ze spodu nádrže poblíž palivového filtru. Vede do něj pravděpodobně odvod paliva z motoru a nějaké dráty. Pokud tento váleček před nastartováním poklepu, motor okamžitě naskočí a normálně funguje až do doby kdy ho zastavím a chci znovu nastartovat. Nevíte někdo k čemu toto zařízení slouží a jak se jmenuje, potřeboval bych sehnat nové.

Re: Palivový systém
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 05:11

No skoro bych rek, ze jde o palivove cerpadlo. Novy nezaplatis, pouzity na vrakarne se necha sehnat za 2000 (predpokladam ze je to uz vysokotlaky jako u vyssich obsahu kadetta).

Re: Palivový systém
Autor: Zdenda (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 07:17

To jsem si taky myslel. Zavezl jsem to k mechanikovi, at me vymeni palivove cerpadlo. Stalo skutecne 2000,-Kc z vrakoviste, ale bylo umisteno za zadnimi sedadly a dostat se k nemu da z kabiny tim, ze se zvednou obe sedadla, oddela koberecek a takovy kulaty plastovy kryt.
Takze valecek zustava neobjasnen. Jedine, ze by Astra mela cerpadla dve, coz se mi nezda.

Re: Palivový systém
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 07:25

Aha, tak to mas porad stejne jako Kadett, predpokladal jsem ze Astry mely cerpadlo taky venku, ale nevsim jsem si typu motoru. Tak to se omlouvam.

Re: Palivový systém
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 07:47

jen jestli někomu neodešlo původní čerpadlo a nedal ven ještě jedno. zkus jestli k tomu co je v nádrži jde nějaký proud, pokud ano tak tenhle váleček odpoj a uvidíš,

Re: Palivový systém
Autor: Zdenda (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 10:53

Nevypadá to na druhé čerpadlo, to čerpadlo za sedadly je napojeno na oběh a
normálně funguje. Když mu odpojím napájení, tak motor hned zdechne.
Problém je v tom, že při startu se to čerpadlo vůbec neroztočí a musím napřed poklepat ten váleček pod nádrží. Pak teprve čerpadlo za sedadly naběhne a motor hned naskočí.
Spíš by to mohla být nějaká klapka s regulátorem tlaku nebo nevím. Koupil bych to nové, ale když ani nevím jak to nazvat tak je to těžké. A podle všeho to vypadá tak, že je na ten váleček napojen oběh paliva, který se vrací z vstřikovací jednotky zpátky do nádrže.

Re: Palivový systém
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 11:07

A neslo by to vyfotit a hodit to sem???

Re: Palivový systém
Autor: Zdenda (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 11:20

Tady jsou dvě fotky.

Přílohy: P6170010.JPG (178.8KB)   P6170020.JPG (298.7KB)  
Re: Palivový systém
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 11:37

Jezis co to tam mas??? Neni to jen nejakej konektor se zaslepkou (s klicem), nebo ty draty pokracujou dal??? Zkus ten konektor otevrit a prostrikat nejakym kontoxem, nebo treba i WD40... Tim nic nezkazis....

Re: Palivový systém
Autor: Zdenda (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 12:06

Vyčištění konektoru bylo první co jsem udělal. Spíš mě připadá, že se vždycky něco mechanicky zasekne uvnitř.

Re: Palivový systém
Autor: Zdenda (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2005 08:39

Tak jsme váleček vymontovali a pod ním je pouze trubička, kterou vede palivo zpět do nádrže a polávák s potenciometrem. Ty dva dráty by tedy měly být přívody k ukazateli paliva. Každopádně po výměně za kus z vrakoviště se zdá, že je po problému. Pro mne však zůstává záhodou, jak může mít něco takového vliv na přívod napětí do palivového čerpadla.

Re: Palivový systém
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2005 08:47

No to me napadlo jako prvni ze je to jen konektor k plovaku a vracecka ze vstriku, ale taky me neslo na rozum, proc by to nemelo startovat kvuli tomuhle...No hlavne ze je to v pohode...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **    **   ******   
  **   **      **     **     **  ***   **  **    **  
   ** **       **     **     **  ****  **  **        
    ***        **     *********  ** ** **  **   **** 
   ** **       **     **     **  **  ****  **    **  
  **   **      **     **     **  **   ***  **    **  
 **     **     **     **     **  **    **   ******   
Powered by Phorum.