www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Sokrates4612 (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 10:19

Ahojte.
No konecne som nasiel zive forum o Opeloch. :-)
Prosim Vas poradte mi. Kupil som Opel Astra Caravan, r.v.1999, ktory ma najazdene 179 600 km. V autorizovanej predajni som sa dozvedel, ze rozvodovy remen treba menit kazdy 60 000 km. Zda sa teda, ze prisiel cas nad vymenou uvazovat. Chcem ale este predtym ist na dovolenku do Chorvatska... co je povedzme mozno az takych 2000 km aj s vyletmi. Myslite, ze to moze vydrzat, alebo to radsej nemam riskovat?
Kolko myslite, ze to ma rezervu km? Zvladlo by to aj 185 000 km?
Dakujem za pomoc.

Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 10:26

A víš kdy byl řemen měněnej před tím? Servisní knížku máš? Nebo nějakej doklad? Víš kolik to auto má skutečně najeto a jak se o něj předchozí majitel staral, jak s ním jezdil? Pokud si na některou z těchto otázek odpovíš NE, neriskuj a vyměň ho hned. A taky vodní čerpadlo, nestojí moc a u opelů právě tahle nicotná součástka občas způsobí prasknutí řemenu (odobní zkušenost :-( )
Ondra, X17DTL

Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Sokrates4612 (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 10:47

No neviem stopercentne kedy bol menený, ale mám pôvodnú nemeckú servisnú knižku (auto je dovezené z Rakúska), podľa ktorej s ním poctivo chodili na pravidelný servis. Takže je tam vysoký predpoklad, že bol naozaj menený vtedy, kedy mal byť. Tiež z tej servisnej knižky usudzujem, že sa majiteľ o to dobre staral. Auto je inak vo výbornom stave. Pozeral ho môj kamoš, čo sa v tom dobre vyzná a hovorí, že určite nebolo búrané a stav auta zodvedá najazdeným kilometrom.

Mimochodom, čo vlastne riskujem? Aké náklady by mi (nedajbože) spôsobilo prasknutie toho remeňa?


Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 11:48

Při prasknutí řemenu riskuješ dost. Liší se to od typu motoru, můžou nastat i takový zvěrstva jako zohýbání/polámání ventilů, prasknutí hlavy, pokřivení vačkovýho hřídele. Plus oprava kdy se musí rozdělat půlka motoru. Mě to naštěstí hlava i ventily vydržely, i tak to bylo drahý. Ale bylo to na několikrát, popdezření na zadřený ventily, komplet rozebrání hlavy... Vzpomínám na to dost nerad.
Co máš vlastně za motor?

Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 12:43

Vyměň to a na nic nečekej. Já mám tedy benzín, ale když mi prdnul rozvoďák, tak to bylo za bratru 30 000,- A výměna, vyděl si to 5 a jseš na ceně. Myslím, že v Chorvatsku by to bylo nejspíš dražší...

Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 13:26

já jsem ho teď kupoval, stál 500 Kč a v krámě mi řekli že další výměna má být za 70 tis. Km. Já bych být tebou na tomhle nešetřil

Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 21:17

Výměna u G, r.v. 2000, stála vč. filtrů a oleje 5000,-. Neriskoval bych, zvláště v zahraničí, že se mi potkají písty a ventily.

Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Sokrates4612 (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 22:09

Ďakujem vám všetkým za odpovede, vystrašili ste ma :-) , tak si ho určite dám vymeniť. Máte úplnú pravdu, nestojí to za tie problémy čakať s výmenou. Ďakujem.

Re: kolko vydrzi rozvodovy remen?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2005 18:01

Ale nech vyměnit i pumpu a všechny kladky!!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **     **  ********  ******** 
  **   **   **     **  **     **  **           **    
   ** **    **         **     **  **           **    
    ***     ********   **     **  ******       **    
   ** **    **     **   **   **   **           **    
  **   **   **     **    ** **    **           **    
 **     **   *******      ***     **           **    
Powered by Phorum.