www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Rozvoďák
Autor: Karel (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 14:23

Ahoj, díky za Vaše fórum, přesto opět k výměně rozvoďáku-Astra,1.4benz.,X14NZ,r.v.99(ještě starší model-F);
při jízdě zvuky z motoru (nikoliv kovové klepání),vizuálně nic - jeví se pod krytem rozvod. řemenu- demontáž krytu-cca 15zubů pryč-průser ?! Na nový řemen ujeto cca 50.000km,
současně měněna i kladka, která nyní O.K., vodní pumpa bez závad.Výrobce řemenu GoodYear(dodavatel AutoBenex)-má představa řešit reklamaci ?!!!
Myslím, že km najeto dost pod cca limit výměny, pouze se obávám časové záruky, pokud jako na ostatní zboží v obchodech 2roky (ikdyž vnímám Vaše infa o časových výměnách). Má někdo zkušenosti, díky za rady !! K

Re: Rozvoďák
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 21:15

Vyměnit vč. kladek !!

Re: Rozvoďák
Autor: Misa. (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2005 09:54

Svato jak ti jede ten X18XE1 ? Kamos ho ma...Kolik ti leti na plnej a spotreba? Kolik mas na nem nalitano?

Re: Rozvoďák
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 15:33

Jsem nadmíru spokojen, je to ročník 2000, koupil jsem ho před 3 měsíci, vč. originál REMUS, měl cca 60000 km. Najel jsem zatím asi 6000 km, kromě výměny rozvodů a oleje jsem nedělal nic. Spotřebu mám těsně nad 7 l, občas to trochu protáhnu v otáčkách, ale jinak jezdím civilizovaně. (nemám na pokuty). Chorvatsko, cca 2000 km jsem dělal za 6,2 na 100. Olej to nežere vůbec,Na plný jsem jel něco kolem 220. (Německo - dálnice). Ale to už zas musí být šílená spotřeba.

Re: Rozvoďák
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 19:30

Karel: rozvoďák by se měl měnit po 60tis, tak že bohužel ten tvůj odešel o 10tis dřív. Reklamaci by Ti asi neuznali.
Vyměň i kladky, i když by měli ještě něco vydržet.

Re: Rozvoďák
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 09:48

pises ze si jel 220 km/h ? co ze to je za motor 1,4 ? jak je to možný? smiling smiley))

Re: Rozvoďák
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 11:45

fee : čti pořádně - těch 220 km/hod nejel Karel s 1,4 ale Sváťa s 1.8 :-)

Re: Rozvoďák
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 11:50

no jo smiling smiley) jak sem prisel do hokny tak sem to jen tak přelít co novýho a nepozorně smiling smiley ale i tak docela koukám , nevedel sem že by 1.8 mohla dat 220 , to je super! ja mam 1.6 8v , ja zkousel maximalni rychlost a dostal sem se na 180 , pak už sem se bál zrejme by to jeste neco dalo ( z kopečka ;-)
)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  ********         **  ********  
 ***   **  **  **  **  **     **        **  **     ** 
 ****  **  **  **  **  **     **        **  **     ** 
 ** ** **  **  **  **  ********         **  ********  
 **  ****  **  **  **  **         **    **  **        
 **   ***  **  **  **  **         **    **  **        
 **    **   ***  ***   **          ******   **        
Powered by Phorum.