www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Chrčení v řazení
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 11:38

Ahoj.

Od té doby, co jsem koupil staršího kadett 1,6 C16Nz (rv.91, hatchback) mám menší problémy s řazením. Člověk, jdoucí kolem mého auta, když řadím, tak musí sténat za to auto. Spojku mačkám až na podlahu. Nejlepší (to myslím ironicky) je to když malinko (malinko!) ještě jedu dopředu a dám zpátečku. Dám ju tam v pohodě, ale ten zvuk, no stydím se za to.
Občas se stane, že tam jde jednička obtížně, nepomůže ani prošlápnutí spojky, musím to tam narvat silou.

Poradí mi někdo, co s tím? Jsem učenlivý laik s chytrou knížkou "Jak na to", tak snad bych to zvládl. :-) Děkuji Jirka

Re: Chrčení v řazení
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 08:53

Keď chceš dávať spiatočku tak auto zabrzdi aby si už nešiel ani trocha do predu a potom to bude v pohode. Mne to robí to isté.

Re: Chrčení v řazení
Autor: Vladol (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 14:32

Mne tiez,je to o zvyku.aj jednotku ked chces radit,musis stat.myslim,ze spravovanie prevodovky neni uplne pre laika.to auto ma uz cosi zasebou,neni sa comu cudovat.mam ten isty motor a rok vyroby.

Re: Chrčení v řazení
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2005 05:34

Tak to je dobře. :-) NE že bych byl závistivý, ale měl jsem strach, že mi už něco odchází. Je ale zajímavé, že jedničku někdy zařadím úplně perfektně, bez použití síly, a někdy dost silou. Stačí pak ju tam "narvat" a popojet, a když vyřadím, tak jsou šance jestli to tam půjde pěkně nebo ne na 50 na 50.
Měnit teda nic nebudu, ale by mě zajímalo, čím to může být. Děkuji kluci za odpovědi.

Re: Chrčení v řazení
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2005 08:54

Nekdy pomaha pri problemu zarazeni zpatecky nebo jednicky spojku vyslapnout a znovu proslapnout a pak to jde. A zpatecku vzdy radit pri stojicim aute! Jednicka jde nekdy dobre zaradit pri dojizdeni napr. do krizovatky pri nizke rychlosti, nekdy hur, jeste jsem neprisel proc. Taky zalezi na aute, napr. ve Fabii jsem to mohl delat normalne a bez jakychkoliv problemu. Ale ve S 120 to neslo vubec.

Re: Chrčení v řazení
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2005 09:24

To prošlápnutí - dobře známý trik opravdu nefunguje ani po několika sešlápnutí spojky. JE to prostě na tom to tam silou narvat.
Jinak někdy ty zvuky při řazení připomínají, jako by se pokoušel rozjed nějaký předškolák. Přišel jsem na to, že je to podstatně lepší, když řadím pomalu. To znamená když např. řadím ze dvojky na trojku, tak nejdřív vyřadit a lehkou silou zatlačit dopředu tak a až tam ta trojka spadne sama.
Jinak souhlasím, že u 120 někdy narvat jedničku, když člověk ještě jel minimální rychlostí bylo nad lidský výkon. S Fábií zkušenost mám také, a zde je to nové auto - je to v pohodě.

Re: Chrčení v řazení
Autor: Papas (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2005 18:54

Zpátečka nemá synchronizaci, proto auto musí být při řazení bez pohybu. Před zařazením zpátečky je lepší tak 2 vteřiny počkat, než se otáčky hřídelí srovnají, pak už většinou není problém.

1. stupeň se fakt špatně řadí pokud auto jede, když už skoro stojí, tak to většinou jde. Není to žádná vada.

Pokud jsou potíže s řazením, problém může být i ve spojce. Mně šly při jízdě dopředu řadit bez problémů všechny rychlosti, vždy po zařazení zpátečky ale už nešla zařadit žádná rychlost (jedině těžce násilím přes zuby). Musel jsem to vždycky chcípnout, nastartovat a pak už zase řadit šlo. Myslel jsem, že mám něco s převodovkou, ale nakonec to bylo poškozené vysouvací ložisko spojky.

Re: Chrčení v řazení
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2005 20:18

Co spojka,kdy Ti zabírá,nejde ještě doštelovat? Kamošovi to dělalo na Kadettu něco podobného,dost špatně šlo řadit,chyba byla ve spojce,obložení KO. Ještě bych se podíval na stav oleje v převodovce,jestli nechybí,klidně bych ho ale vyměnil,tím si jen pomůžeš.

Re: Chrčení v řazení
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2005 20:52

To mi někdo vysvětlete jakto že při sjeté lamele rachotí a jde blbě řadit!
Čekal bych že spíš bude spojka klouzat



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  ********   *******    ******   
 **        **           **     **     **  **    **  
 **        **           **     **         **        
 ******    ******       **     ********   **   **** 
 **        **           **     **     **  **    **  
 **        **           **     **     **  **    **  
 ********  ********     **      *******    ******   
Powered by Phorum.