www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
PŘEVODOVKA Astra 1.4 16V, R.97, motor X14XE
Autor: PAVELS (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2005 13:19

Ahoj. Mám OBČAS problémy s řazením.
Jednička tam někdy jde dost ztuha (musím to "protlačit"), dvojka líp, trojka už v pohodě.
Až na vyjímky, kdy se to "sekne" a nejde tam vůbec (ta trojka).
Pak se to zas uvolní a je to dobrý.
Nepodařilo se mi vysledovat, jestli to je náhodně, nebo ve spojitosti s něčím.
Zkusil bych vyměnit olej v převodovce, ale nevím jaký tam patří.
Za radu předem díky. P.



Příspěvek upraven (15. 08. 2005 07:02)

Re: PŘEVODOVKA Astra 1.4 16V, motor X14XE
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2005 16:40

Když to dělá jen občas,tak bych zkontroloval uložení motoru a převodovky(silenbloky)Pak bych se podíval po táhle řazení,jestli není vůle někde na kloubku řazení u převodovky.Jsou tam pánve kulových kloubků.

Re: PŘEVODOVKA Astra 1.4 16V, motor X14XE
Autor: Hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2013 09:08

Zdar. Nechal jsem si při opravě motoru zároveň vyměnit i stírací kroužek řazení, viz [opelastra.cz]

Před výměnou mi šla hůř zařadit jednička, u zpátečky bylo nutno chvíli počkat a řadit s citem (špatná synchronizace - že by už z výroby?) jinak ostatní rychlosti šly hladce a bez problémů. Teď jde jednička skvěle, ale pětku musím lovit a jednou se mi už stalo, že při jízdě na rychlostní komunikaci nešla pětka zařadit vůbec. Skákala tam pořád trojka. Několik km jsem to trápil na čtyřku. Pak se mi ji tam podařilo nakonec dostat a od té doby už zase jen "lovím". Zpátečka beze změny při zařazení, nově však občas zůstává viset zařazená a je třeba několikrát kvedlat "do rychlosti a zpět", pak to povolí.
Dál se vyskytly potíže při podřazení ze 4 na 3, popř. z neutrálu na 3. Jde přes zuby. Někdy míň, někdy víc (upozorňuju, že vím, kde je spojka a na co se používa smiling smiley ), někdy to řadí hladce.
Ten první problém by snad šel řešit přeštelováním pod kastlí, ale co ten synchron? Poradí mi někdo?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **      **  **      **   ******   
 **     **  **     **  **  **  **  **  **  **  **    **  
 **     **  **     **  **  **  **  **  **  **  **        
 **     **  **     **  **  **  **  **  **  **  **   **** 
 **     **   **   **   **  **  **  **  **  **  **    **  
 **     **    ** **    **  **  **  **  **  **  **    **  
  *******      ***      ***  ***    ***  ***    ******   
Powered by Phorum.