www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Netočí mi startér
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 08:13

Ahojky. Přestal mi točit startér. S autem jsem zastavil, vypnul motor a šel nakoupit. Za deset minut už jsem se nerozjel. Ve startéru vždycky klapne, ale neroztočí se. I kontrolky pohasnou, takže nějakou štávu to bere. Prostě jen cvakne a nic víc. Motor C20NE. Zatím jsem s tím nic nedělal. Roztlačil jsem, zajel do garáže a naštvaně odešel domů.. :-)
Nemůže to být jen nějaký kabel?
Neměl někdo podobný problém?
Dokážu to opravit sám?
Díkec

Re: Netočí mi startér
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 08:46

Ukostreni motoru z prevodovky na kastli, z baterky na kastly nebo z alternatoru na skrin vackovyho hridele v lepsi pripade, v horsim spatny uhliky ve starteru a v nejhorsim pripade starter K.O.

Re: Netočí mi startér
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 08:59

Mrknu na to. Dík. Snad to bude ta kostra.. :-)

Re: Netočí mi startér
Autor: Gladius (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 15:44

Ahoj...neco podobnyho se mi stalo kdysi u Škodovky 120...chciplo auto a pak uz jsem nenastartoval...taky takovy cvaknuti jen....byla rozlomena kotva ve starteru tusim...

Re: Netočí mi startér
Autor: medvydek (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2005 21:17

Kostra motoru,nebo spatna civka,jestli jsou horsi uhliky,zkus pri tom startovani(pri cvaknutí poklepat po starteru nejkym normalne velkym kladivkem:c)Mozna se roztocí,ale nemusí.



Opel Astra Caravan 1,6i X 16 SZ r.v.1994

Re: Netočí mi startér
Autor: medvydek (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2005 21:19

Nebo je rozsekanej pastorek a nezaskoci do vence setrvaku,pokud to nebude kostrou motoru,vyhod starter,pokud bude pastorek OK zkus ho rozjet nahradnim zdrojem bez zateze.



Opel Astra Caravan 1,6i X 16 SZ r.v.1994

Re: Netočí mi startér
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 14:44

Taky může být v háji baterka, ale to jsi přespokládám vyloučil. Jak moc ty kontrolky pohasínají?

Re: Netočí mi startér
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 14:55

Tak přesně tohle se mi stalo u Astry tento víkend, chytlo to až po 10 minutách zkoušení. Taky může být problém ve spínačce, změř jestli jde proud ke startéru..........

Re: Netočí mi startér
Autor: Tomages (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 18:11

Ahoj mam, ten isty problem ibaze niekedy sa podari a ten starter malililinko potoci.ale uz ked o skusim druhy krat tak uz nie.Je starter K.O?? alebo............??? dik za rady. ale mam daewoo racer.ale v podstate je to to iste. (skoro)Diky moc!

Re: Netočí mi startér
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 20:20

To samy, bud uhliky ve starteru, nebo problem se silovym kontaktem, coz je ten malej valecek na starteru.
Zkus vykvaltovat, zabrzdit auto ruckou, zapnout klicek a nejaky silnym zelezem, klicem, nebo sroubovakem vyzkratuj ty dva srouby M8 co jsou na to malym valecku. Tim tenhle kontakt obejdes a starter by se mel roztocit.
Spinaci skrinku bych nechal az na poslednim miste, ta odchazi nejmene.

Re: Netočí mi startér
Autor: Tomages (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 09:45

Dik Standa, idem to hned skusit. Lebo uz mam toho az po krk.Vzdy mi nieco odide. Dufam ze toto je ta posledna vec. yawning smiley)) diky dam vediet ako som dopadol.

Re: Netočí mi startér
Autor: Tomages (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 13:03

Standa, spojil som tie dva sroby M8.Trosku to zaistrilo ale starter sa neroztocil......Bude to tymi uhlikmi??Spinacia skrinka sa mi zda v pohode.Lebo starter uz slabo vcera tocil a uz sa mi to nezdalo. tak som skusil par krat za sebou nastartovat a tocil slabsie a slabsie (ako keby som mal slabu baterku, ale to nemam na 100 pero) az na koniec dotocil uplne a uz ma museli roztlacat.Auto idem super.ale ten starter EE.dik

Re: Netočí mi startér
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 19:04

To Tomages : Jo jo, skoro urcite to budou uhliky. Jeste mrkni jestli je motor spravne ukostrenej z prevodovky na kastli, na podbeh nekam priblizne pod baterku.

Re: Netočí mi startér
Autor: Tomages (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 20:07

Standa, OK! dik keby nieco tak pisem.

Re: Netočí mi startér
Autor: Tomages (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2005 20:18

Standa, mal si asi pravdu.Rozobral som starter a tri uhliky sa mi rozsypali na ruku.Este to musim nahodit a musi slapat.Diky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********   *******   ******** 
 **     **  **     **     **     **     **     **    
 **     **  **     **     **     **     **     **    
 **     **  **     **     **      ********     **    
 **     **  **     **     **            **     **    
 **     **  **     **     **     **     **     **    
  *******   ********      **      *******      **    
Powered by Phorum.