www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Výměna chladící kapaliny?
Autor: Al (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 17:35

Ahoj.
Měl bych dotaz, jak vypustit chladící kapalinu z motoru??? Mám Opel Astra F r.v 1997, benzin 1,6.
Díky Al.

Re: Výměna chladící kapaliny?
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 18:37

Bez rozdílu auta,povolit spodní hadici třeba u chladiče. Nevím,jak to tvoje,ale většina aut už nemá vypouštěcí kohouty na vodu,protože se předpokládá celoroční náplň.

Re: Výměna chladící kapaliny?
Autor: Al (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 19:19

To mě taky napadlo, ale nejspodnejší hadice jsem našel v horní polovině chladiče. Tak jak pak dostat vodu z chladiče. Nikde jsem nenašel žádný vypouštěcí šroub.Al napsal:

Re: Výměna chladící kapaliny?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 21:17

Jediny reseni je vyndat chladic a otocit ho, jinak to nevypustis. Ale ani tohle neni problem vzhledem k tomu ze chladic mas venku za 5 minut..:-)

Re: Výměna chladící kapaliny?
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 08:56

Nebo se na to vyflakni. Vypustit z celkovejch 6ti litru treba jen 4,5 a dolejvas rekneme 3ma litrama nemrzky a litrem a pul detisky. Cili to mas priblizne pul na pul a to je do minus asi 35.

Re: Výměna chladící kapaliny?
Autor: Al (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2005 15:51

Stejně se mi zdají vysoko i ty hadice na motoru. Jak z něj dostanu kapalinu? Je tam nějaký vypoštěcí šroub?

Re: Výměna chladící kapaliny?
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2005 16:13

Tak víš co, vyndej tu tlustou hadici vzadu od vodní pumpy.
To je nejnižší místo, níž už voda nění. Je tam sice špatný přístup, ale budeš mít jistotu, že máš 90% vody pryč.
Z chladiče ten zbytek vyleješ jen když ho vymontuješ.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **      **  **    **  ********  ********  
 **     **  **  **  **   **  **   **    **  **     ** 
 **     **  **  **  **    ****        **    **     ** 
 ********   **  **  **     **        **     ********  
 **     **  **  **  **     **       **      **        
 **     **  **  **  **     **       **      **        
 ********    ***  ***      **       **      **        
Powered by Phorum.