www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2007 08:11

Zdar,tak sem zjistil ze problem se startovanim mi dela civka,proste cas od casu neda jiskru,tak tomu vetsinou pomuze do ni trosku "bouchnout a poladit" kabely. Nicmene teoreticka otazka: jak se projevi na aute kdyz treba jednou z deseti ta civka neda pri jizde jiskru? Resp. jde to vubec poznat?

C14NZ



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (10.08.2007 10:50)

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2007 09:05

Nikdo chytrej?

Re: Problem s civkou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2007 10:07

Sezen si civku na vrakarne za par korun a neres to.
V civce se muze odehravat spousty problemu, jako jsou mezizavitovy zkraty zapricineny napriklad vlhkosti a nikdo Te nerekne kdy a jak se to projevi.

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2007 10:10

To ja uz objednal novou,ale jak uz sem tu resil ty problemy se startovanim,tak me to pak zajima co to dela pri jizde,jestli mi to neubira na vykonu..ale zase kdyz uz to jede,tak snad ne.

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2007 06:50

1) Tak hosi,uz fakt nevim,nepomohla ani nova civka. Poradte dalsi tip co dal. Znova opakuju ze obcas startuju treba 8x, jindy skitne okamzite. Svicky,kabely,palec a viko, civka..tohle je novy. Jak vyloucit elektriku nebo privod paliva? Staci kdyz mi to nanaskoci treba 5x vyndat svicku a kouknout jestli je mokra? Tim bych mohl snad vyloucit ze nejde palivo. Nebo ne? Pokud jednou nastartuju,pak uz to jde,co pozoruju tak to dela jenom u studenyho auta.

2) K filtru jde prisavani teplyho vzduchu od motoru,ktery je se tam ovlada nejakou klapkou. Co ji presne ovlada a kdy ma bejt otevrena a kdy zavrena? Me prijde ze ji mam asi otevrenou porad. Tak sem vyhodil tu hadici s prisavanim teplyho a auto pak jede samozrejme lip,resp. dostanu se do vyssi rychlosti nez s tim.

Diky

Re: Problem s civkou
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2007 21:26

Ehm a co zpětný ventyl paliva?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Problem s civkou
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2007 22:30

Gizmo: Co má palivo společného s tím, že to auto nepálí?

Horys: Já bych to viděl na snímač v rozdělovači. Zkus si ho někde půjčit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2007 05:09

Pruser mam v tom,ze treba tejden budu startovat ok i kdyz si to nepucim. Nicmene sem zacal startovat znova s plynem,tak uvidim co se bude dit.

Nicmene neprojevil by se ten snimac i jindy nez pri startovani? Pri jizde problem nemam,volnobeh ok.

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 11:05

Hoj,proc mi auto s plynem chyta a bez plynu obcas ne?

Re: Problem s civkou
Autor: martin 1 (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 12:36

To HORYS: Měl jsem to samé a byl to modul zapalování, teda pokud se správně vyjadřuju, prostě ten černé bazmek pod cívkou, zkus si ho někde jen půjčit. Martin

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 12:53

No prave ze tady sem nabyl dojmu,ze modul blbne "vyhradne" pri teplym motoru,coz problem vicemene nemam.A hlavne nevim proc kdyz by to bylo v modulu,tak staci startovat s plynem?

Re: Problem s civkou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 13:03

Na starty s, nebo bez plynu nema zapalovaci modul vliv. Problem muze bejt v krokovym motorku volnobehu, nebo v prokapavajicim vstrikovacim ventilu.
Nebo taky vodou v benzinu, zanesenym vzduchovym, nebo palivovym filtrem, zaoxidovany kontakty, spatny svicky atd atd. Ale to uz jsi urcite zkontroloval.

Re: Problem s civkou
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 13:53

A co snímač škrtící klapky na vstřiku, já bych zkusil dát jinou vstřikovací hlavu a ještě jednou projít o očistit kontakty a ukostření motoru.
A co předstih?

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 14:11

Snad pro uplnost...ted z prace sem startoval asi 3x a nic (s plynem),tak sem nevahal a odsrouboval jednu svicku a byla mokra,takze se da predpokladat ze benzin tam jde,tak sem ji teda nasrouboval zpatky a hned to s plynem chytlo,ale motor mel trosku blbejsi otacky,ale drzel.Tak sem proslapnul vic plyn,z vejfuku se trosku zakourilo jak se tam asi dostal benzin nebo co a uz to bylo ok.Jel sem asi 3km do kramu a z kramu to chytlo s plynem okamzite a normalni chod. Od civky smerem ke svickam je to vsechno novy,benzinovej filtr cca pul roku.Meril sem i odpor cidla chladici kap. a ok. Jinak motor nikdy kdyz jel nechcipnul,proste ok. Predstih mi merili taky.

Takze mozna vazne modul,ale pak uz se zastrelim :-)

Re: Problem s civkou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 18:24

Na svicky se podivej jestli neni nektera vlhka kdyz to stoji treba pres noc, ne kdyz to zrovna nestartuje.
Pokud bude nektera vlhka, je pravdepodobny, ze prokapava vstrikovaci ventil, nebo je kolem nej poskozenej gumovej "O" krouzek. Zkratka motor muze bejt "ulitej".
A strilet se nema cenu kvuli takovy prkotine smiling smiley

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 18:50

Vemte me kdyztak holi pres zada,ale kdyz to tocim vic a vic,tak bych to mel vic a vic uchcavat ne? Proc teda najednou motor chytnul kdyz sem vyndal a zase zandal svicku? Tomu vstrikovani zas tolik nerozumim,takze mi o "O" krouzku muzes povidat :-) A kdyby nekde neco prochcavalo,proc treba jen jednou za 3-4 dny to nenatocim a jindy jo? ...Uz natacim bubinek :-)

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 06:03

Hm,tak druhej den z prace startovani OK, skoro to chytlo driv nez sem chtel,rano to samy...uz mi z toho jebe.

Re: Problem s civkou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 06:25

Zkus si jeste koupit nejakej cistic vstriku - Fuel Injection Cleaner, maji to na kazdej benzine a nalej to do nadrze. Do druhy nadrze muzez zkusit nalejt Velfobin - vaze na sebe vodu v benzinu.

Muzu Te potesit, cca jednou za tyden startuju taky s plynem a neresim to..smiling smiley

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 07:27

No tak to me na jednu stranu tesi,ale cca rok sem s tim autem startoval uplne v klidu a tohle postupne zacina zvysovat svoji cetnost,skoro nejlepsi by bylo,kdyby to chciplo uplne a pak zjistovat. No koupim jeste ty sragory co mi pises. Jinak obcas tankuju V-Power, ten v sobe neco takovyho ma ne? Jinak diky, foto obesence poslou az me najdou :-))))

Re: Problem s civkou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 07:45

Shell V-power v sobe jakasi aditiva ma, ale pokud ho vezmes jednou za cas, tak to nema ten efekt, je tam podstatne nizsi koncentrace nez kdyz to tam nalejes.
Zkus ten cistic vstriku (jsou i takovy, ktery umi vazat i vodu, cena je nekde kolem 180Kc) a pri nadrzi s timhle motor vytacej vic nez obvykle. Sice se Te zvysi asi spotreba, ale cisteni bude ucinejsi.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********    *******   **     ** 
  **   **      **     **     **  **     **  **     ** 
   ** **       **     **     **  **     **  **     ** 
    ***        **     **     **   ********  **     ** 
   ** **       **     **     **         **   **   **  
  **   **      **     **     **  **     **    ** **   
 **     **     **     ********    *******      ***    
Powered by Phorum.