www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Otáčky motoru
Autor: hlásky (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2008 09:42

Zdravím všechny Astráky,
mám (snad) problém:mám Astru 1,7TD94 Při nastartování mám otáčky na 500 a po chvilce (asi po zahřátí) mi skočí na cca1000,to bude asi řemenem,který jsem už šponoval,ale když zapnu ventilátor naplno tedy na 4,opět klesnou otáčky na 500, z doslechu vím,že by měly spíš stoupat,kde je problém??????

Re: Otáčky motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2008 09:44

A klesnou jen na otáčkoměru, nebo i skutečně?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Otáčky motoru
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2008 13:53

Máš ten sám problém, co já. A to je vydřená řemeni.ce na alternátoru. Otáčky se ti po nastarování nezvednou, protože ještě dobíhá žhavení a prokluzuje klíňák na altíku, který dává impuls pro otáčkoměr. Řešil jsem to novým řemenem, ale to vydrželo jen chvíli, než ho řemeni.ce oleštila, dělalo to to samé. Taky mi to déle trvá, než to naskočí. Jednou jsem zkušebně vytáhl po nastartování pojistku od žhavení a otáčky okamžitě skočily tam, kam mají. Chtělo by to předělat tu jednotku od žhavení tak, aby to po startu dále nežhavilo. Kdyby se našel někdo, kdo to má zmáknuté, rád si nechám poradit. Ale systém vypínače nechci.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (31.08.2008 13:53)

Re: Otáčky motoru
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2008 17:01

To Luboš X17DTL teda od tebe bych vážně takovou .... co jsi napsal nečekal! Nezlob se na mě, ale tohle je opravdu rada nad zlato!

nový díl stojí (řemen.ice) 2OOKč + poštovné! + výměna


Nechci prudit nebo tak něco, ale tohle mě nadzvedlo ze židle!

Tak že tady je kontaktna kluka co jsem přes aukro sehnal na něj ten ND díl jsou to dvě plech. destičky nic víc, nic míň.

alternatory.startery(zavináč)seznam.cz
p. Daniel Ditmar

PS: neberte to jako reklamu jen se dělím o informace jelikož jsem tohle řešil 17.04.2008 Po výměně je vše v OK!

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (31.08.2008 17:05)

Re: Otáčky motoru
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2008 13:25

A jak ti to šlo sundat? Minule tady někdo psal něco ve smyslu, že to nemohl dostat dolů ani se stahovákem. Pokud to půjde, tak dám taky novou, ale mám tolik práce, že nevím, kdy se k tomu dostanu. Prázdniny jsou vždy tak náročné na ledviny, že se mi do toho už ani nechce.smileys with beer

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Otáčky motoru
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 10:18

To luboš šlo to těžko ale šlo to je nutné rozebrat alternátor a pak rotor upnout do svěráku pak stačí jen povolit tu matici co drží ty dva plíšky co se tváří jako řemen.ice! je dobré to nejdřív prošplíchat kontaktolem nebo brzdovkou.

A nebo vzít altík koupit ten díl a hodit to do opravny - pokud na to nemáte nervy :-) cena bude baj voko o 100 vyšší ale i tak si myslím že se to vyplatí než mít problémy s řemenem co?

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (02.09.2008 10:21)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **    **  **     **   ******  
 **     **  **     **  ***   **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **  ****  **  **     **  **       
 **     **  **     **  ** ** **  *********  **       
 **     **   **   **   **  ****  **     **  **       
 **     **    ** **    **   ***  **     **  **    ** 
 ********      ***     **    **  **     **   ******  
Powered by Phorum.