www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Tlaky Astra X16XEL
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 08:55

Zdravim Vas, mam na ucet bazaru prekrouykovany motor 1,6 16V (X16XEL), protoze na 4. valci byly zapecene krozky. Od prekrouzkovani jsem najel cca 3000 km a nechal jsem premerit tlaky, zjistene tlaky byly 10,10,10,10. Muj dotaz je, zda-li to je vyhovujici popripade jestli jim to mam jet omlatit o hlavu. Vsem moc dekuji za nazor.

Re: Tlaky Astra X16XEL
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 09:45

Řekl bych, že je to OK , důležitý je aby byly všude stejný, nebo alespoň hodně podobný.

Re: Tlaky Astra X16XEL
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 09:53

....Související dotaz prosím : Jak se dají změřit tlaky /mimo opravnu/ či kde najdu návod ? Děkuji.

Re: Tlaky Astra X16XEL
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 11:06

Je to o.k. souhlas s Romanem

Re: Tlaky Astra X16XEL
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 11:20

Jeste se k tomu vratím, od prekrouzkovani a najeti uvedenych 3000 km jsem zatim dolil cca 0.7 l oleje. Kazdy mi ale jiz tvrdi, ze krouzky jiz musi sedet. Pri oprave jsem si nechal taktez vzmeni stiratka na ventilech. Mam se tedy smirit se stavem, ze i kdyz je motor prekrouzkovany, tak stejne neni jako "novy" a ten olej proste brat bude? Mam tam polosyntetiku 10W40. Diky Martin

Re: Tlaky Astra X16XEL
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 11:48

Dle mého názoru pro snížení spotřeby oleje bylo uděláno dost /kroužky + gufera/...snad ještě sedla ventilů...a na X16XEL /docela žrout oleje/ je tato spotřeba oleje dobrá.....už bych asi nešpekuloval.

Re: Tlaky Astra X16XEL
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 12:06

Laco diky Ti. Nicmene k Tvemu dotazu na to mereni tlaku, jedine co potrebujes je merak. Nic vic nic min, s tim si to pak muzes udelat kdekoliv, Vetsinou to byva tak, ze vysroubujes svicku a ve srouvujes tam objimku od ktere je to vedene k budiku. Ve skole jsem jeste zazil merak, ktery mel gumovou koncovku a ktery jsi akorat silou pridrzel u otvoru po výmontovane svicce.

Re: Tlaky Astra X16XEL
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2005 12:51

Martine, díky, mně vlastně šlo o nějakej technickej "fígl", např. po domácku "zredukovanej" nástavec k měřáku tlaku v pneumatikách apod...Zdravím a přeju mnoho bezstarostnejch natočenejch kiláků, Laco



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  **     **  **     **   ******  
 **     **   **  **   **     **  **     **  **    ** 
 **           ****    **     **  **     **  **       
 ********      **     *********  *********  **       
 **     **     **     **     **  **     **  **       
 **     **     **     **     **  **     **  **    ** 
  *******      **     **     **  **     **   ******  
Powered by Phorum.