www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
jaký máte názor???
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 12:24

Na výměnu těsnění dříků ventilů na X16XEV bez sundání hlavy a zabroušení ventilů??

Re: jaký máte názor???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 17:13

A tohle jde??

Re: jaký máte názor???
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 17:13

To se ptáš Ty nás? Ty co jsi dal turbo do C16NZ, když už jsme u toho, ještě jsme neviděli fotky :-)
Jinak můj názor je, že hlavu musíš stejně sundat, protože se povolí těsnění.
Jestli je potřeba zabrousit ventily, to opravdu netuší.

Re: jaký máte názor???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 17:22

No ventily se brousit nemusi, ale hlavne nechapu, jak ten ventil presvedcis, aby zustal nahore - zbabele zapadne do valce.....

Re: jaký máte názor???
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 19:43

jo to se ptám já Vás (nejsem neomylnej - mimochodem o těch fotkách jsem ti psal názor, ale dočkáš se), protože mi to sdělil jeden maník a udělal ze mě úplnýho trotla, prej to jde, když dáš píst nahoru, ale myslím si že by se měly zabrousit, protože se pak časem podpálej, když se s nima otočí tak si nesednou do stejnýho místa sedla.

Re: jaký máte názor???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 20:02

No pist nahoru dat neni problem, ale i tak ventil sjede o neco niz, potom je problem ho pridrzet v poloze kdy ses schopnej stlacit pruzinu a zacvaknout tam pres misku mesicky.

A i kdyby zakrasne tohle vsechno nejakej kouzelnik byl schopnej udelat, tak jak pise Rom@n, pri vysroubovani sroubu co drzi hlavu a vackovou skrin z bloku motoru, se povoli tesneni pod hlavou a pri dalsim dotazeni uz neni schopny tesnit tak jak ma -> SPATNY

Za dalsi hrozi dost vazny nebezpeci, ze te do der pro srouby napada bordel, nebo zatecou zbytky ojele a pri zpetnem dotahovani se dira v bloku motoru roztrhne - neveril jsem tomu, ale i tohle je mozny.

Uz vubec nemluvim o tom, ze nektery ze sroubu muzou bejt orezly a potom cely dotahovaci momenty jsou v prdeli - > nerovnomerny dotazeni hlavy -> SPATNY.......

A jestli ze i pres vsechno tohle nekdo udela, tak problemy s ventilama vubec resit nemusi, protoze motor pojde stejne behem par kilometru do riti.

Ale treba to vidim vsechno moc cerne a nebo jsem zbytecne poctivej.....

Re: jaký máte názor???
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 20:04

No ale tohle je šestnáctiventil, psal jsem to na začátku, takže hlavu nepovoluje, jinak s tebou souhlasím, podle mě je to i tak čunárna.

Re: jaký máte názor???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 20:11

Jo to se omlouvam, sem to prehlid..:-(

Re: jaký máte názor???
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 15:56

No a co to zabroušení?

Re: jaký máte názor???
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2005 08:27

stačí najet pístem kousek před horní úvrať,otvorem pro svíčku vložit menší nafukovací balonek,pumpičkou lehce přifouknout a zavázat. Potom ještě píst přizvednout do polohy tak aby v případě náhodného prasknutí balonku nemohly ventily spadnout do válce a můžeme vesele měnit gufera. Zatím mnou neodzkoušeno ale brzy to přijde.

Re: jaký máte názor???
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 14:12

Podle mě když chce někdo měnit vodítka a gufera na ventilech tak to dělá z nějakýho důvodu (spotřeba oleje) no a když už teda ten motor bere olej tak určitě nemá najeto nějakých 50 tis. km. Z toho důvodu si myslím že už je lepší tu hlavu sundat a ventily rovnou zabrousit a vyměnit kompletní těsnění! Nebo by se ti klidně mohlo stát že se ti po pár km podpálí ventil a budeš to rozdělávat znovu. Nehledě na to že když ti bere motor olej tak nikdy nevíš přesně jestli to bere vrchem nebo spodem, i když je vršek pravděpodobnější. No a když utěsníš vršek tak ti začně brát ještě víc spodek! Proto je lepší se alespoň vizuálně podívat v jakým stavu jsou vložky pístů.

Re: jaký máte názor???
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 17:01

No ty kilometry to fakt má, ty stírátka stvrdnou prostě jen i časem.Ale taky si myslím, že to chce ty ventily zabrousit, jinak se podpálej.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   **     **  **     **  **    ** 
 **        **     **  **     **  **     **   **  **  
 **        **     **  **     **  **     **    ****   
 ******     ********  *********  *********     **    
 **               **  **     **  **     **     **    
 **        **     **  **     **  **     **     **    
 **         *******   **     **  **     **     **    
Powered by Phorum.