www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Špatný chod motoru. Svítí kontrolka motoru. Astra G 1,6 16V
Autor: Jara (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2005 10:23

Mám následující problém s Astrou G 1,6 16V z roku 2000. Poprvé se rozsvítila kontrolka motoru s tím, že auto šlo v nouzovém režimu. Zajelo se na diagnostiku, aby se alespoň vymazala paměť závad. Napsalo to chybu: Špatné spalování ve 2. válci. Chyba se vymazala s tím, že se vyměnili svíčky. Chvilku byl pokoj, ale po čase začala kontrolka blikat, ale nerozsvítila se. Ještě mě napadlo, že by to mohlo být špatným benzínem. Nalil se nový benzín a kontrolka okamžitě přestala blikat. Chvilku to bylo v pořádku, ale teď se rozsvítila a pořád svítí. Velmi zajímavý problém.

Re: Špatný chod motoru. Svítí kontrolka motoru. Astra G 1,6 16V
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 08:05

Taky by to mohlo být špatným zapalovacím modulem nebo podpáleným ventilem. Když vytáhneš svíčky je nějaká z nich hodně černá a je na ni bordel?

Re: Špatný chod motoru. Svítí kontrolka motoru. Astra G 1,6 16V
Autor: Jara (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 09:54

No, myslím si taky, že je to tím zapalovacím modulem. Díky za odpověď!


Re: Špatný chod motoru. Svítí kontrolka motoru. Astra G 1,6 16V
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2005 09:30

pokud tam máš tu zapalovací lištu tak bohužel je to ona už jsem ji na pár autech měnil dával jsem tam lištu od delphi bral jsem ji od autoštangl ale cenu už nevím

Re: Špatný chod motoru. Svítí kontrolka motoru. Astra G 1,6 16V
Autor: bodik (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2005 09:21

Mam taki špatný chod motoru astra F 1.6 16v kontrolka mi ne sviti pšesto sem vyblikal chibu :porucha elektronické regulace uhlu predstihu -valec 1+4,2+3nizka uroven napěti.Co to je za sovčastka? Předem djekuji.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **   **   **    **  **   **     ** 
 **     **  **     **    ** **      ****    **     ** 
 **     **  **     **     ***        **     **     ** 
 **     **  **     **    ** **       **      **   **  
 **     **  **     **   **   **      **       ** **   
 ********    *******   **     **     **        ***    
Powered by Phorum.