www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Hučí převodovka nebo ložisko
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 07:52

Ahojte, kolem převodovky mi něco trochu hučí, nebo spíše bzučí. Když zmáčknu spojku, tak to přestane. Na jedničku a na dvojku se mi zdá, že i trochu slyším převodovku. Dá se s tím něco udělat? Můžu dolít do převodovky olej, nebo se nesmí míchat, tak komlpetně vyměnit?


Re: Hučí převodovka nebo ložisko
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 08:01

A co kdyby to dělala spojka a ložisko.

Re: Hučí převodovka nebo ložisko
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 08:27

Jak píše Rom@n,na tuty ložisko.Pokud máš málo oleje,tak doplnit,ale pouze převodovkový hypoidni olej.Mrkni na Technika-Návody-Výměna olejů-vše tam máš popsaný.

Re: Hučí převodovka nebo ložisko
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 13:16

Díky hoši. Hodně jsem pročítal fóra než jsem to tu napsal a někde právě říkali, že když je špatné ložisko, tak to hučí při sešlápnuté spojce. Není to zatím skoro vůbec slyšet, ale sbírám informace co to asi bude. Kdyby to bylo špatné ložisko, co by se stalo kdybych ho nevyměnil?
Kdybych už se dal do nějakých výměn a oprav, mohla by na můj motor (X20XEV) pasovat 6 rychlostní převodovka z calibry nebo vectry?
Nevím, jestli se ty 6 rychlostní nedělaly jen na 4x4, ale i kdyby, dá se to připojit i bez zadního náhonu, ne?


Re: Hučí převodovka nebo ložisko
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 13:44

6ti kvalt tam pasuje, ale budeš mít problém sehnat s dobrými sychrony a musí se přizpůsobit vývod na pravou poloosu

Re: Hučí převodovka nebo ložisko
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 16:47

jo a ještě kulisa řazení..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  **      **  ********   ******** 
  **  **    **  **   **  **  **  **     **  **    ** 
   ****      ****    **  **  **  **     **      **   
    **        **     **  **  **  ********      **    
    **        **     **  **  **  **           **     
    **        **     **  **  **  **           **     
    **        **      ***  ***   **           **     
Powered by Phorum.