www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
vypojeni lambda sondy
Autor: LUCINKA (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 11:56

Chtela jsem se zeptat -jde odpojit lambda sonda a pak s autem normalne dal jezdit?JAky to ma vliv...atd.A za kolik se da sehnat jina lambda sonda.
Me totiz na mem kadettovi GSi 2.0l, 8V motor C20NE na palubovce ukazuje tu oranz.kontrolku s bleskem.Koupila jsem novou rid.jednotku a zase to ukazuje,a v tech.poradne jsem se dozvedela ze to asi muze byt lambda sonda a pisou tam ze ji jde odpojit,tak me zajima jestli s tim autem pak muzu dal jezdit a jaky to bude mit vliv.Dikec

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 13:47

Možná by bylo v prvé řadě lepší buď svépomocí vyblikat kód chybové hlášky nebo si nechat někde udělat diagnostiku. Možná se tím potvrdí, že je lambda v háji, ale možná se přijde i na něco jinýho. Pokud je lambda porouchaná a ŘJ to signalizuje kontrolkou, tak její dodatečné odpojení pravděpodobně nic nezmění a tudíž nic neřeší. Zásahy lambda sondy ovlivňují bohatost směsi a tedy výsledný obsah kyslíku ve spalinách. Pokud přestane fungovat, tak se dostanou ke slovu výrobcem přednastavené hodnoty. Výrobce doporučuje tento nouzový režim po omezenou dobu, ale čidel je v motoru mnoho a ne každá porucha je natolik závažná, že by dokázala zničit motor. Já s ježděním s vypojenou lambda sondou zkušenost nemám, ale určitě se najdou zkušenější, kteří poradí. Laickým měřítkem se může stát spotřeba, která když závažně vybočí z normálních mezí, signalizuje provozní stavy mimo optimální hodnoty (samozřejmě s přihlédnutím ke stylu jízdy).
Takže v prvé řadě ověřit, zda je lambda opravdu KO a potom teprve hledat řešení, jak sehnat jinou a zároveň funkční.

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 14:06

Tak nová lamda stojí do 2000Kč. Vypojení lambda sondy způsobí, jak psal David, nahrazení hodnot lambdy tabulkovými hodnotami, které samozřejmě nejsou nijak optimální, proto auto zpravidla více (o dost) žere.
Vyblikání kódu chyby zabere, když hodně, tak půl hodiny a tím bych rozhodně začal !

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: sakal.mh (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 15:18

Bez lambda sondy muzes oddelat katalizator,auto jezdi hur kvuli urceni bohatosti smesi.Vyblikani kodu zavad zabere max.10minut.Mam skusenost.Je to tu podrobne rozepsane jak nato.

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 06:10

ano na motoru C20NE lze sondu celkem jenoduše vyřadit, ovšem nelze tak udělat pouhým jejím odpojením, je to trochu složitější postup, nicméně k němu stačí většinou jenom pájka, někde na to byl dost podrobný návod, tuším že na calibře, jinak ale jak ti tu již bylo psáno, napřed si zjisti proč ti vlastně ta kontrolka svítí, kupovat novou ř.j. asi byla zbytečná investice, příště se raději u nás na fóru zeptej a ušetříš si peníze :-), návod na diagnostiku ř.j. máš zde v technika/motor/diagnostika

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 14:17

Univerzální lambda sonda stojí cca 1300-1500kč,podle toho kde..Kupoval jsem ji na bývalou Astru a musím ji koupit i ted na Kadetta.Vyblikal jsem totiž kod závady 13což je lambda sonda-napětí se nemění..Motor tak jede v nouzovém režimu..Zajímavé je,že se mi kontrolka motoru rožla jen za jízdy po zahřátí motoru,tak jsem vypl motor a znova nastartoval a kontrolka se už cca 300km nerožla..PODIVNÉ NE??

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 14:20

JO JEŠTĚ:Je normální,že při zapnutí zapalování kontrolka motoru 2 krát problikne??Mám motor C16LZ a u bývalé Astry C14NZ to tak nedělalo,prostě po otočení klíčku se kontrolka jen rožla a po nastartování zhasla...Díky a OPELŮM ZDAR-NOVON :-)

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2006 06:25

No já měl dokonce kabelovej svazek originál s konektorem pro vyřazení LS, a všiml jsem si že nejsem sám do roku 87 to mělo víc aut

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2006 06:34

to NOVON: Mě na Vectře s C18NZ kontrolka ECU taky po zapnutí zapalování blikne a ještě je to doprovázený tichým cvaknutím jakoby relátka, ale protože je všechno v pořádku a funkční, tak to neřeším.

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2006 11:14

Mě to na káďovi C16NZ dělá taky...

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Rafek1 (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 12:33

Ahojte.koupil jsem astru 1, 16v 1998.Občas se mě rozsvítila kontrolka s bleskem,ale nic se nedělo,necukalo,žrala pořád stejně,tak jsem to nechal tak,ale ejhle najednou začalo něco pod motorem hrozně rachoti.Po návštěvě servisu jsem zjistil,že mám lambdu v háji a ta odpálila katalizátor,protože byla vysoká bohatost směsi.
Ps:katalizátor mám nefunkční(má to super kovový zvuk) a nová lambda stála 1170,- s daní+260,- práce.
Urcitě to stojí za to,nový katalizátor prý výjde na nějakých 15000,- coz je katasrofa.
Nemáte někdo nějaký jetý?za málo peněz.
Díky a mějte větší čtěstí.
Ráfek1

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Petrpr (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 12:54

katalyzátor na 1,6 16V mě vyšel na 2100 Kč, zkus tohle:

Autodíly MJauto
Vančurova 5
Brno Židenice
61500
tel: 548 533 193, 603 812 458
email:mjauto@volny.cz
web:www.mjauto.cz

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Rafek1 (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 13:14

díkas za tip

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 17:51

Ahoj všichni,tak jsem dneska znova vyblikával závady z ECU,protože jsem měl odpojenou baterku a ejhle...,předchozí závada-13 vadná lambda-se už neobjevila,jen kod 12 což je připravenost ECU k vyvolaní závad..Tak,že to vypadá,že je lambda asi v pořádku.Myslím si teda...:-) C16LZ

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2009 17:30

ahoj,
astra mi dala dárek ke 100 najetým kilometrům a to chybu 13 - lambda sonda - napětí se nemění. mám předělanej výfuk ... mám svody pak místo katu rezonator a pak jen trubku a tlumič. zdá se mi že astra moc žere... nahoře vidim že má jet astra v nouzovém ražimu po teto chybě - je to pravda ? kontrolka poruchy motoru se rozsvítila a za 15 vteřim zhasla. je to poprvé za 100 km ježdění. prosím o rady ...
vím že můžu říct vyměň lambdu ale třeba je to jen kravina
všem díky

Drahoš
Opel Astra f c20xe
www.united-cars.cz

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2009 17:40

Pokud je s touhle chybou spojena i vysoka spotreba, bude pravdepodobne opravdu v haji lambda.
Prekontroluj jeste vedeni k lambde a samozrejme by bylo nejlepsi pripojit ji na voltmetr (digitalni), nebo osciloskop a zjistit, jestli na ni vubec nejake napeti je a jestli a jak se meni.

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2009 17:44

děkuju ...

Drahoš
Opel Astra f c20xe
www.united-cars.cz

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2009 22:39

A nebo, když už tam stejně nemáš motoricky to co tam má být, tu lambdu odpoj, udělej z toho 20XE. Mělo by to i přidat něco na krouťáku. Stačí mít motor s M2.5, váhu vzduchu se všemi piny a potenciometrem bohatosti uvnitř, z pinu 6 váhy vzduch kábl na pin 43 ECU a kostru na pin 20ECU. Následně si nechat seřídit bohatost. Fabrický výkon 20XE je 115KW. A ne že mi na sprintech nanadáš. grinning smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 06:09

ooo to zni fajne drinking smiley zjsitim kde mi seřídí bohatost a jestli mám vůbec potenciometr bohatosti ve váze ... jde to pohledem ??

jo a neboj na sprintu ti nandam až napodruhý smileys with beer jednou tě nechám vyhrát (joke)

Drahoš
Opel Astra f c20xe
www.united-cars.cz

Re: vypojeni lambda sondy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 09:34

Zkontroluj, jestli tam máš všechny piny v zásuvce. Pokud ano, vydloubni to kulaté víčko na váze (na obrázku) a měl by pod tím být potík se šlicem na šroubovák. Ale jak píšu, musíš splnit všechny ty podmínky. Tedy typ ECU, propojení kabeláží a tu správnou váhu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Přílohy: CO.JPG (30.3KB)  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******    ******   **    **  **     ** 
    **     **     **  **    **  ***   **  ***   *** 
    **            **  **        ****  **  **** **** 
    **      *******   **        ** ** **  ** *** ** 
    **            **  **        **  ****  **     ** 
    **     **     **  **    **  **   ***  **     ** 
    **      *******    ******   **    **  **     ** 
Powered by Phorum.