www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Výměna spojky ISUZU
Autor: tc4ee1 (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2006 14:49

Zdravím všechny !
Začinam pocíťovat že budu muset vyměnít lamelu a přitlačak s ložiskem.
Chci se optat jestli někdo to dělal doma je to astra F caravan 1,7tds rv94
Isuzu motor 60KW -
Mam tam pod převodovkou držák pro ramena tak nevim jestli jde tu vyměnu zvladnout bez demontaže napravy dik za každou radu
Luďa F-M

Re: Výměna spojky ISUZU
Autor: Matys (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 09:38

Budeš muset demontovat nápravu a nebo vytáhnout motor i s převodovkou vrchem,což se mi zda zbytečně komplikované.Matys

Re: Výměna spojky ISUZU
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2006 18:58

Dnes jsem měnil spojku na mém Isuzu. Myslel jsem si,že to půjde nějak odrbat,řekl jsem si,že převodovku vytahovat nebudu.
Mám naštěstí řetězovou kočku(minulý víkend jsem si měnil motor na jiné Astře). Chtěl jsem zkusit,jestli by nestačilo od sebe pouze skříň a motor roztáhnout-postup bez demontáže je nemyslitelný,kvůli miskovému setrvačníku.
I když jsem páčil dost silou,na vytažení spojky to nestačilo. Tak jsem oddělal ještě pár hadic,motor vyzvedl asi třicet centimetrů a byla to hračka.
Nemám vystřeďovací trn,tak jsem novou spojku nasadil na hřídel a po smontování agregátu teprve dal šroubky a dotáhl(tam stejně není co seřizovat,není to stará Škodovka). Myslím,že tento způsob není zas tak špatný,mně se převodovka moc vydělávat nechce,montážní díru nemám,tak je ten přístup horší. Vono,demontovat poloosy atd. není zas taková sranda,pak teče olej ap.
Při mém postupu musíš pod auto jenom povolit výfukové potrubí,silentblok,krycí plechy na spojce a při montáži navíc utáhnout přítlačák. Cena celé spojkové sady(ložisko,lamela a přítlačák) je v Vše pro auto i s poštovným 3850,- plus já budu starou sadu posílat jim. Je to totiž repas,ale perfektní,k nerozeznání od nového

Re: Výměna spojky ISUZU
Autor: tc4ee1 (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2006 19:15

Díky za rady ale zda se mě lepší sundat napravu bo jsem ji měl celou rozhozenou tento víkend. Měníl jsem kulové čepy .
Ale k spojce: měnili jste i gufero na klice??
a nějaky bližší kontakt na toho prodejce dílu jsem od frýdku-místku a tu jsou většinou ceny okolo 5300Kč

Re: Výměna spojky ISUZU
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2006 17:00

Gufero jsem neměnil,nebyl důvod,já jsem měl vadný přítlačák. Dá se říct,že gufero na klice u spojky většinou přežije motor. Vyjímek je málo. Jaký postup výměny zvolíš,je tvoje věc,mně to takto šlo dobře. Dělal jsem už horší demontáže.
Ta adresa je "www.vseproauto.cz" a máš to kousek od baráku(Ostrava-Vítkovice). V mém okolí mně nabízeli spojkovou sadu za skoro 7,5 tisíce.

Re: Výměna spojky ISUZU
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2014 22:23

Isuzu 1.7TDs,astra F

Ahoj,tenhle víkend mě čeká výměna spojky a tak bych se chtěl zeptat,pokud budu postupovat postupem co tu zmínil fukin a budu vytahávat motor,bude tam dost místa abych sundal motor z mrkve převodovky? Nebo budu muset sundat poloosy z nábojů a uhnout s převodovkou doprava ? PS: přečetl jsem tady na foru co se dalo.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **        **        **  **    **  ********  
 **  **  **        **        **   **  **   **     ** 
 **  **  **        **        **    ****    **     ** 
 **  **  **        **        **     **     **     ** 
 **  **  **  **    **  **    **     **     **     ** 
 **  **  **  **    **  **    **     **     **     ** 
  ***  ***    ******    ******      **     ********  
Powered by Phorum.