www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
GSi-motor
Autor: KS (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2006 15:45

Ahoj

chtel bych se vas zkusenejsich a zasvecenych do problematiky motoru zeptat na jednu vec,protoze v motorech se skoro vubec nevyznam:-(
Mam Opel Kadett 2.0 GSi a nejspis mam podpaleny ventil na nekterem z valcu(vypada to na 2. valec).Tak jsem se chtel zeptat,jak moc je narocne vratit motor do puvodniho stavu?Mam jeste 2.(stejny) motor,ktery je mi k nicemu a je zcela fuknci.Stacilo by prehodit jenom vrch motoru?mysleno ventily atd..... a popr. jak moc je nakladna a casove narocna oprava?Co vsechno to obnasi?

Prosim zkuste mi odpovedet.Predem moc dekuji.Mirek

Re: GSi-motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2006 16:29

POkud mas motor stejneho typu, staci prehodit hlava. Obnasi to minimalne tesneni pod hlavu - cca 600 - 800 Kc, novy hlavovy srouby - cca 800 Kc, tesneni pod viko ventilu - cca 150 Kc a samozrejme chladici kapalina a olej na doliti.
Nicmene vymena ventilu je v okamziku kdy je hlava dole otazka pul hodiny i se zabrousenim sedla a cena ventilu je nekde kolem 300 Kc.
Samozrejmosti je preventivni srovnani hlavy - cena je jak kde cca 500 Kc.

Pro predstavu se mrkni na tenhle navod, postup bude stejny.
[www.kadett.cz]

Re: GSi-motor
Autor: KS (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2006 16:49

Tak jsem si to predstavoval asi moc jednoduse:-(
Myslel jsem,ze zhodim puvodni hlavu vcetne ventilu atd...,proste cely vrch a nahradim ho vrskem z 2. motoru.
Financni naklady jsem si myslel,ze bude jen za tesneni hlavy motoru a srouby hlavy.
Tak ted nevim,co s tim.
Jinak moc diky Stando za Tvou vycerpavajici odpoved,vedel jsem,ze me nezklames:-)
Mohl by jsi mi prosim rict,kolik casu to muze zabrat celkove od zacatku az po konec?Myslim se vsim vsudy.

Re: GSi-motor
Autor: KS (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2006 16:50

Jinak jsem se dival,ze tesneni pod hlavu by se dalo za nejakych 470kc a hlavove srouby za 450kc,takze to jeste neni nejhorsi.

Re: GSi-motor
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2006 17:51

Ono jsi nám neřekl jaký motor v tom GSi máš, jestli C20NE, C20XE v tom je docela rozdíl.
Pokud 8ventil C20NE, tak to není složitý, teda pokud jsi si jistej, že ta druhá hlava je OK. Každopádně je lepší ji nechat srovnat. Jinak nic jiného, než že vypustíš vodu,sundáš rozvoďák, vyšroubuješ šrouby z hlavy, sundáš hlavu, vyměníš těsnění, porovnáš zdvihátka a vše nomontuješ s novou hlavou zpátky. Podívej se do toho návodu co psal Standa.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: GSi-motor
Autor: KS (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2006 17:56

Jasny,moc se omlouvam.Vubec jsme si to neuvedomil.Jedna se o 2.0 8V typ C20NE.

Re: GSi-motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2006 10:15

POkud v tom nemas praxi, tak to budes delat celej den, jinak se prehozeni hlavy necha zvladnout (pokud mas vsechno pripraveny) za 2-3 hodky.

Re: GSi-motor
Autor: str (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2012 21:33

dOBRÝ DEN,nemáte někdo zkušenosti s motorem C20XE,Začal mi jít olej do vody dal jsem těsnění pod hlavu(ofrezovanou)ale zas to dělá to samý.Není tam něco jako u VW nebo Škoda,kde to často dělá kostka pod olej filtrem?Nemohlo by to být třeba v tom složitým sacím potrubí??Zná někdo radu??

Re: GSi-motor
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2012 22:54

To muze byt klidne praskla hlava, nechal jsi delat tlakovou zkousku??

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **   ******    ********  **     ** 
 **    **   **     **  **    **      **     ***   *** 
 **    **   **     **  **            **     **** **** 
 **    **   **     **  **   ****     **     ** *** ** 
 *********  **     **  **    **      **     **     ** 
       **   **     **  **    **      **     **     ** 
       **    *******    ******       **     **     ** 
Powered by Phorum.