www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Výměna motoru
Autor: Alfonzzz (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2008 21:18

Zdravíčko, sice jsem to tu docela listoval atd. vyhledáváč ten nic nenašel, tak bych se chtěl poptat... mam opel astra f 1,4i r.v.01 a chtěl bych vyměnit motor za nějaký silnější, nejlépe 1,8i 16V.. tak jestli by to šlo na tuto kastli a co vše by se muselo nechat vyměnit a jak to je s TP a na technické, pokud to tu někde je tak pls odkaz aspon, nebot jsem to nenašel a nechce se mi znovu listovat přes 70 stránek děkuji, hlavně jsem první majitel, takže se mi nece prodávat a kupovat stejné s tímto motorem, když to mam "jako nové" děkuji

Re: Výměna motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2008 22:29

Řeknu ti to na rovinu. Technicky samozřejmě lze ten motor a jeho elektriku přehodit. Samozřejmě včetně převodovky, poloos brzd a věcí kolem, jako komplet výfuk atd. Takže dost slušné náklady a dost práce, řekl bych. Zlegalizovat to samozřejmě nejde.
A co se týká toho, že jsi nic nenašel, předpokládám, že si děláš jen legraci. Jen při hledání příspěvků se stejným názvem jako jsi vytvořil, mi vyjely dvě celá vlákna.
[www.opelastra.cz]
[www.opelastra.cz]
[www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

1.8i za 2.0 16V
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2008 14:56

zdravim...hledal jsem ve vasem foru ale nenasel jsem presne to co potrebuji vedet....mam Kadett 1.8i (C18NZ) a chtel bych do nej dat jiny motor jednalo by se o 2.0 16V (150k)...zajimalo by me jestli je nutne neco predelevat nebo jestli staci pouze vymenit motor za motor a jestli by to ten vykon vydrzelo(napravy,kastle atd)...mam v nem hodne penizku tak ho nechci prodavat ale taky nechci abych ujel par metru a uz bych neodjel...diky moc za radu...

Re: 1.8i za 2.0 16V
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2008 16:29

napiš do vyhledávání třeba záměna motoru a dej hledat od počátku fora, najde ti to plno informací, je tu toho dost na toto téma.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: 1.8i za 2.0 16V
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2008 20:40

Jo jenze nikdo tu nedelel takovou rapidni upravu protoze tady jde skoro o dvojnasobny vykon...nasel by se tu nekdo kdo by me napsal neco jineho nez ze mam hledat ve foru? celkem to specha...ten motor me drzi jeden borec na vrakacu...ale je dost zajemcu tak pls o rychlou odpoved diky

Re: 1.8i za 2.0 16V
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2008 21:21

Na C20XE je oproti C1.8NZ jiný samozřejmě motor a jeho elektroinstalace, spojka, převodovka, poloosy, brzdy přední i zadní a palivové čerpadlo. Vše ostatní je stejné. Doufám, že jsem na nic nezapomněl.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: 1.8i za 2.0 16V
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2008 12:03

aha tak to se z toho poserem....diky moc za radu

Re: 1.8i za 2.0 16V
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2008 13:02

Honze:
Tos řekl pěkně:-)!
Doporučuju, kup si celý jiný auto;o)...ušetříš spoustu peněz, práce a budeš mít legální auto!

Re: 1.8i za 2.0 16V
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2008 04:34

ale jde to... spojka z 1.8 i s kvaltkou na 2.0 pásné, těhly jsou stejné.. asi jen bych pořešil brzdy

jen to chce origo nádrž z c20xe a čerpadlo



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil oplik.jenik (29.09.2008 04:35)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **    **  ********   **     ** 
    **     **        **   **   **     **  ***   *** 
    **     **        **  **    **     **  **** **** 
    **     ******    *****     **     **  ** *** ** 
    **     **        **  **    **     **  **     ** 
    **     **        **   **   **     **  **     ** 
    **     ********  **    **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.